بدون نظر
 
رئیس شورای شهر تربت حیدریه مطرح کرد:
مهمترین مشکل سرمایه گذاری در منطقه گردشگری پیشکوه، عدم تملک اراضی است
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۲ ق.ظ
 
رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه از منطقه گردشگری پیشکوه بعنوان یکی از فرصت های مهم سرمایه گذاری و ایجاد درآمد پایدار برای شهر تربت حیدریه یاد کرد و گفت: متاسفانه به دلیل عدم تملک اراضی هنوز نتوانستیم سرمایه گذار برای این منطقه جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، نادر سلیمانی در نخستین نشست خبری شورای شهر تربت حیدریه با اصحاب رسانه اظهار داشت: برنامه های مهم و اولویت دار شورای شهر و شهرداری تربت حیدریه تدوین شده و قرار است تا بر اساس آن فعالیت های مختلف مد نظر شهر را به سرانجام برسانیم.

 

وی از عملیات اجرائی پروژه بافت فرسوده بعنوان مهمترین برنامه یاد کرد و افزود: این پروژه باید به منبع در آمدی برای شهرداری تبدیل شود تا علاوه بر پرداخت بدهی به بانک شهر بتوانتیم بسیاری از امور شهری را نیز مدیریت کنیم.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه اظهار کرد: پروژه بافت فرسوده در خیابان طالقانی بالغ بر ۸۸ میلیارد تومان بدهی به بانک شهر دارد و این در حالی است که شهرداری ۶۹ میلیارد تومان در این مکان املاک و مستغلات دارد، لذا با فروش این املاک بخش مهمی از بدهی تسویه خواهد شد.

 

سلیمانی به مشکل سرمایه گذاری در منطقه گردشگری پیشکوه اشاره کرد و بیان داشت: بوستان پیشکوه با ۶۸ هکتار اراضی بهترین و مهمترین فرصت سرمایه گذاری و ایجاد در آمد پایدار برای شهر تربت حیدریه است که متاسفانه هنوز انتقال این اراضی از منابع طبیعی و شهرسازی به شهرداری انجام نگرفته و لذا نمی توانیم سرمایه گذاری برای آن جذب کنیم.

 

رئیس شورای شهر تربت حیدریه با بیان اینکه طرح جامع گردشگری و بسته های اقتصادی برای جذب سرمایه گذار اماده است، افزود: با تملک اراضی پیشکوه از نهادهای مربوطه و واگذاری این اراضی به سرمایه گذاران، بخش مهمی از مشکلات سرمایه گذاری برای شهرداری تربت حیدریه برطرف خواهد شد.

 

بلند مرتبه سازی ها در مراکز با تراکم کم مشکل ساز شده است

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اعتراض مردم به بلند مرتبه سازی ها، گفت: بلند مرتبه سازی ها در نقاط با تراکم کم ساخته شده و یا در حال احداث است و برای مردم مشکل ساز شده، لذا یک مشاور قرار است تا با شناسائی استعدادهای شهر و مراکز با تراکم بالا برای مجوز ساخت و سازهای آینده به شورا مشاوره بدهد.

 

مهسا رمضانپور جمع آوری پل چهار راه خواف را یکی دیگر از برنامه های این کمیسیون عنوان کرد و افزود: فاز نخست مطالعات اقتصادی حذف پل چهار راه خواف به اتمام رسیده و اکنون در مراحل تدوین مراحل بعدی مطالعات هستیم تا در نهایت با ارائه یک طرح تفصیلی و مشارکت های مردمی بتوانیم این پل را جمع آوری کنیم.

 

وی بیان داشت: تهیه سند راهبردی شهر تربت حیدریه که چشم انداز ۲۰ ساله ای از شهر را نشان خواهد داد طبق تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا می باشد.

 

تخلف آبفای شهری در اجرای تبصره ۳

محمد امانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و نماینده شورا در اداره آبفا در خصوص تخلف تبصره ۳ گفت: بر اساس توافق نامه شورا و شرکت آب و فاضلاب، مشارکت های مردمی از محل تبصره ۳ باید برای اصلاح شبکه آبرسانی هزینه شود، اما متاسفانه اداراه آبفا در اجرای این تبصره تخلف کرده است.

 

وی تصریح کرد: طبق گزارش شرکت آبفا از محل مشارکت های مردمی دریافتی تبصره سه ۵ هزار و ۴۱۸ متر مربع توسعه فاضلاب صورت گرفته و این در حالی است که طبق نظر کارشناسان برای هر یک متر اصلاح شبکه فاضلاب حدود چهار متر شبکه آبرسانی شهر یعنی حدود ۲۲ کیلومتر نوسازی می شد.

 

نادر سلیمانی در تکمیل  این مطلب گفت: طبق ابلاغ جدید، اداره آبفا باید نرخ های تبصره ۳ را تعدیل کند در غیر این صورت مردم از پرداخت قبوض آب ممانعت خواهند کرد.

 

امانی در ادامه بسیاری از مشکلات شهر در عدم آموزش شهروندی عنوان کرد و گفت: ریشه تمام مشکلات آموزشی و فرهنگی در نهادهای آموزشی همچون آموزش و پرورش است و به جای اینکه برای ارتقای سطح فرهنگ و آموزش شهروندی هزینه کنیم باید برای بی فرهنگی هزینه بپردازیم.

 

وی بودجه فرهنگی شهرداری تربت حیدریه در سالجاری را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در شش ماهه نخست امسال تنها ۴۶ میلیون تومان هزینه شده وبخشی از این  هزینه ها نیز به هیچ عنوان فرهنگی نبوده است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر به تخلف کانون های تبلیغاتی سطح شهر اشاره کرد و افزود: از سال ۸۸ تا کنون ۷ کانون آگاهی تبلیغاتی با شهرداری قرار داد امضا کردند تا بیلبوردها و تلویزیون های شهری را به دست بگیرند اما با اتمام این قراردادها در سالیان گذشته عملا شاهد تخلف این کانون ها هستیم، بطوریکه اجاره و عوارض خود را پرداخت نمی کنند و تاکنون ۵۰۰ میلیون به شهرداری بدهکارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است/اجرای ۲۴۰ عنوان برنامه در هفته بسیج افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت طلای سرخ پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است