بدون نظر
 
همراه با جاذبه های گردشگری خراسان رضوی؛
منطقه ییلاقی صنوبر مقصد گردشگران در جنوب خراسان رضوی است
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۹ ق.ظ
 
منطقه ییلاقی صنوبر در ميان كوهها و جريان رودخانه شصت دره آنچنان منطقه خوش آب و هوا و نسبتا سرد و سرسبزي پديد آورده كه از آن به نگين سرسبز تربت حیدریه و مقصد گردشگران در جنوب خراسان رضوی یاد می شود.

به گزارش تابان تربت؛ روستای زیبا و دیدنی صنوبر در دهستان بالاولایت بخش مرکزی تربت حیدریه، مقصد اصلی مسافران و گردشگران در جنوب خراسان رضوی است که به نگین این شهرستان شهرت دارد

مناظر طبیعی و چشم نواز مسیر 17 کیلومتری روستای صنوبر تا بخش مرکزی تربت حیدریه در ضلع شمال غربی این شهرستان هر گردشگری را به این مکان ترغیب می کند.

جاری بودن آب رودخانه در تمام فصول سال در روستای صنوبر، وجود باغات میوه و قرار گرفتن خانه های مسکونی بصورت پلکانی از جاذبه های دیدنی این روستا است.

این روستا در میان کوه و جریان رودخانه شصت دره آنچنان منطقه خوش آب و هوا و نسبتا سرد و سرسبزی پدید آورده که از آن می توان به نگین سرسبز تربت حیدریه یاد کرد.

از جاذبه های گردشگری این روستا می توان به کوه شصت دره از کوههای مرتفع رشته کوه مرکزی شهرستان تربت حیدریه اشاره کرد.

غار ماه پری، مناطق سرسبز کهنه تلخ و تنگر از دیگر جاذبه های گردشگری روستای صنوبر در شهرستان تربت حیدریه هستند.

این غار موسوم به ماه پری بر حسب بررسی باستانشناسان از نخستین زیستگاههای این منطقه و مربوط به دوره پیش از تاریخ است.صنوبر از جنوب به اراضی بهارستان از شمال به کوههای شصت دره با فاصله هشت کیلومتری از روستای کامه علیا، از شرق به فاصله حدود دو کیلومتری به روستای سنجدبور و از غرب در فاصله حدود هشت کیلومتری بخش بایگ تربت حیدریه محدود است.

این روستا به عنوان اولویت نخست گردشگری بخش مرکزی این شهرستان شناخته شده است.

 همه ساله بخصوص در روزهای تعطیل گردشگران و مسافران زیادی از مناطق گردشگری، رودخانه ها، غار موسوم به ماه پری و مناظر طبیعی روستای صنوبر دیدن می کنند.
 مساحت روستای صنوبر تربت حیدریه حدود 41 کیلومترمربع است که 490 خانوار با جمعیت حدود دو هزارنفر در آن ساکن هستند.
انتهای پیام/
لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است