بدون نظر
 
به همت محفل ادبی ستاره قطب شهرستان انجام شد؛
معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ در ۱:۳۹ ب.ظ
 
به همت محفل ادبی ستاره قطب تربت حیدریه، نشریه فرهنگی، هنری بخارا در کتابخانه شهید بهشتی معرفی شد.

به گزارش تابان تربت؛ به همت محفل ادبی ستاره قطب اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه، نشریه فرهنگی، هنری بخارا توسط مهدی غضنفری، کتابدار در کتابخانه شهید بهشتی معرفی شد.

مریم تورچی، مسئول محفل ادبی ستاره قطب اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه گفت: محفل ادبی ستاره قطب شهرستان که از افتتاح آن کمتر از دو ماه میگذرد هر هفته شنبه ها شاعران پیشکوت و جوان تربتی و علاقمندان به شعر و شاعری گرد هم جمع میشنود و به شعرخوانی، نقد شعر و بحث ادبی میپردازند و در این هفته مهدی غضنفری، کتابدار کتابخانه شهید بهشتی نشریه فرهنگی، هنری بخارا را معرفی کرد.

مهدی غضنفری، کتابدار کتابخانه شهید بهشتی گفت: نشریه فرهنگی، هنری بخارا دو ماهنامه با قدمت 22 ساله که از سال 1377 به صورت مستمر به همت و تلاش علی دهباشی منتشر میشود. این مجله صرفا ادبی نیست، بلکه راجع به ایران شناسی، تاریخ ایران، هنر، سینما، تئاتر، تاریخ موسیقی، معرفی کتاب، نقد ادبی، یادبود بزرگان ، داستان نویسی، داستان کوتاه و یکی از منابع درجه اول مطالعات ادبیات معاصر و ایرانشناسی به شمار میرود.

این کتابدار اهل مطالعه افزود: این مجله در بین اهل ادب و فرهنگ بسیار شناخته شده است که حتی در خارج از کشور در کتابخانه های  افغانستان، پاکستان، ازبکستان، تاجکستان و آذربایجان خواننده دارد و در غرب هم دوره هایی از این نشریه معتبر در کتابخانه دانشگاه های چون هاروارد، سوربن، پرینستون و خوزه مارتی در هاوانا به عنوان منبع مرجع نگهداری میشود.

وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نشر کتاب و نامناسب بودن تیراژ کتاب گفت: در این میانه نشریه بخارا چراغی است که باعث پیشرفت کتابخوانی و اصولاً مباحث درباره کتاب می‎شود و رونمایی‎ها و جشن انتشار کتابها را که در شب‎های بخارا برگزار می‎شود باعث رونق کتابخوانی و تشویق اهل قلم دانست.

وی ادامه داد: کار مدیر بخارا در تحمل مشکلات عدیده و تداوم کار انتشار مجله و برگزاری شب‎های فرهنگی یک نقطه عطف در فرهنگ ایران دانست و کار بدون تعصب بخارا را از ویژگی‎های مثبت مدیرش دانست.

لازم به ذکر است معرفی مجلات ادبی و فرهنگی و معرفی زندگینامه های شاعران از این هفته به همت این کتابدار با ذوق و اهل مطالعه در این محفل ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است