بدون نظر
 
معاون وزیر راه:حمل یکسره کالاها از مرز پرویزخان به عراق موجب تسهیل صادرات می شود
تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۴ در ۶:۵۷ ب.ظ
 
داوود کشاورزیان روز شنبه درحاشیه بازدید از مرز رسمی پرویزخان و مجموعه پایانه این مرز رسمی به خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل حمل نشدن یکسره بخشی از کالاها از محل محوطه پایانه مرز رسمی پرویزخان شاهد حاشیه سازی در اطراف محوطه پایانه و همچنین بی نظمی در مرز هستیم. وی اظهارداشت: […]

داوود کشاورزیان روز شنبه درحاشیه بازدید از مرز رسمی پرویزخان و مجموعه پایانه این مرز رسمی به خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل حمل نشدن یکسره بخشی از کالاها از محل محوطه پایانه مرز رسمی پرویزخان شاهد حاشیه سازی در اطراف محوطه پایانه و همچنین بی نظمی در مرز هستیم.

وی اظهارداشت: بی نظمی در محل محوطه پایانه مرز رسمی پرویزخان باعث می شود تا روند صادرات کالا به عراق با مشکل و وقفه مواجه شود.

وی افزود: مسایل و مشکلات مربوط به روند صادرات یکسره کالا از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین باید در محل وزارتخانه مورد بحث و بررسی قرار گیرد و تحقق این امر نیز در گرو رایزنی با طرف عراقی و حل مسایل امنیتی و آمادگی رانندگان ایرانی برای حمل یکسره کالاهای خود به عراق است.

وی اظهار کرد: گمرک بعنوان متولی باید بطور جدی با طرف عراقی وارد مذاکره شود تا شاهد حمل یکسره کالاهای ایرانی به عراق باشیم که البته این امر بستگی به سیاست طرف عراقی نیز دارد که هیچ کدام از طرفین نیز دچار ضرر و زیان نشوند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: گمرک متولی مرز است و باید ماده ۱۲ قانون گمرکات کشور در مرز رسمی پرویزخان اعمال شود تا شاهد این بی نظمی نباشیم.

فتح الله حسینی افزود: اگر مدیریت مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین به گمرک واگذار شود و این نهاد نیز مسوولیت و مدیریت این امر را برعهده بگیرد دیگر شاهد بی نظمی نخواهیم بود و مرز ساماندهی می شود.

فرماندار قصرشیرین نیز گفت: با انجام و اتمام دیوارکشی مرز رسمی پرویزخان توسط راه و شهرسازی محدوده گمرک مشخص می شود و بقیه زیرساخت های گمرکی نیز در محوطه این مرز مستقر می شود.

افشین رضایی افزود: با محصور کردن مرز، زمین مورد نیاز برای انجام فعالیت های اقتصادی و مبادلات مرزی مشخص می شود که شامل ۶۳ هکتار محوطه گمرکی و ۱۳ هکتار محوطه پایانه است.

وی اظهار کرد: همچنین بدنبال این هستیم که طرف عراقی حمل یکسره کالاهای ایرانی و بخشی از آن را بپذیرد که در این صورت تمامی فعالیت ها در محوطه پایانه انجام شود و مرز ساماندهی می شود.

وی گفت: روزانه یک هزار دستگاه کامیون کالا بطور میانگین از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود.

مرز رسمی پرویزخان بزرگترین مرکز صادرات کالاهای غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران به عراق است که بطور میانگین هر سال حدود ۵۲ درصد از مجموع کل صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق این مرز انجام می شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی، دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق و بخش عربی هم مرز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به همراه جمعی از مدیران کل استان کرمانشاه و نماینده مردم قصرشیرین سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و فرماندار قصرشیرین و مسوولان محلی روز شنبه از مرز رسمی پرویزخان و پایانه این محوطه در قصرشیرین واقع در غرب استان کرمانشاه بازدید کردند.

بازدید از کمربندی شرقی، قطعه چهارم بزرگراه کربلا در خسروآباد محدوده کرندغرب به اسلام آباد غرب، قطعه هفت بزرگراه کربلا در حوالی روستای حبیب وند و ایجاد زیرگذر و دیدار با اهالی این روستا از دیگر برنامه های بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه بود.ک/۳

۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶/۱۵۹۶

انتهای پیام /*

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا