بدون نظر
 
معاون آبفا: کیفیت آب آشامیدنی خوزستان پایین است
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۱۷ ب.ظ
 
اهواز - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: کاهش دبی رودخانه ها باعث پایین آمدن کیفیت آب آشامیدنی این استان شده است.

محسن درفشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به فعالیت آزمایشگاهها هیچ مشکلی از حیث میکروبی در آب آشامیدنی وجود ندارد ولی کیفیت آب بسیار پایین است.

وی اضافه کرد: مشکل کیفی آب به لحاظ فیزیکی و کدورت آن است بطوریکه میزان متوسط کدورت در کشور پنج و در بیشتر شهرها حتی زیر دو درصد است اما در خوزستان این میزان بالاتر از پنج درصد است.

درفشان گفت: با کاهش دبی رودخانه ها، تصفیه خانه ها ظرفیت تصفیه کامل را از دست می دهند زیرا نیاز به تعویض فیلتراسیون پیدا می کند.

وی رقم مورد نیاز برای بازسازی فیلتراسیون تصفیه خانه های فاضلاب را 50میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: در صورتی که تصفیه خانه ها بازسازی شوند کیفیت آب بالا می رود.

درفشان از افزایش میزان آب مصرفی در بهار امسال در خوزستان تا یک میلیون و 80هزار متر متر مکعب در شبانه روز خبر داد و گفت: حجم آب تولیدی در استان یک میلیون و 50هزار متر مکعب و متوسط مصرف مشترکان یک میلیون و 70هزار متر مکعب است که تفاوت محسوسی بین تولید و نیاز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: 620هزار مشترک در زمان حاضر از خدمات آبفا در زمینه تامین آب آشامیدنی بهره می برند که دومیلیون و 400هزار نفر را زیر پوشش قرار داده است.

درفشان گفت: 55درصد آب آشامیدنی خوزستان از رودخانه ها برداشت و مابقی از طریق منابع آب زیرزمینی تامین می شود.

وی با بیان این که مردم خوزستان در مصرف آب در فصل گرمای امسال خوب همراهی کردند افزود: میزان مصرف در پیک امسال تا کنون سه درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد دارد.

درفشان به فرسودگی شبکه ها نیز اشاره کرد و افزود: هر چقدر هم مردم در مصرف کنترل کنند از آنجا که شبکه ها فرسوده است هدررفت آب نیز بالاست.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر شش شهر خوزستان تنش آبی دارند و لالی نیز نزدیک به تنش آبی است اما آینده آبی خوزستان با طرح غدیر بهتر خواهد بود.

6084/6064

انتهای پیام /*

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود