بدون نظر
 
معاون آبفا: کیفیت آب آشامیدنی خوزستان پایین است
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۱۷ ب.ظ
 
اهواز - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: کاهش دبی رودخانه ها باعث پایین آمدن کیفیت آب آشامیدنی این استان شده است.

محسن درفشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به فعالیت آزمایشگاهها هیچ مشکلی از حیث میکروبی در آب آشامیدنی وجود ندارد ولی کیفیت آب بسیار پایین است.

وی اضافه کرد: مشکل کیفی آب به لحاظ فیزیکی و کدورت آن است بطوریکه میزان متوسط کدورت در کشور پنج و در بیشتر شهرها حتی زیر دو درصد است اما در خوزستان این میزان بالاتر از پنج درصد است.

درفشان گفت: با کاهش دبی رودخانه ها، تصفیه خانه ها ظرفیت تصفیه کامل را از دست می دهند زیرا نیاز به تعویض فیلتراسیون پیدا می کند.

وی رقم مورد نیاز برای بازسازی فیلتراسیون تصفیه خانه های فاضلاب را 50میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: در صورتی که تصفیه خانه ها بازسازی شوند کیفیت آب بالا می رود.

درفشان از افزایش میزان آب مصرفی در بهار امسال در خوزستان تا یک میلیون و 80هزار متر متر مکعب در شبانه روز خبر داد و گفت: حجم آب تولیدی در استان یک میلیون و 50هزار متر مکعب و متوسط مصرف مشترکان یک میلیون و 70هزار متر مکعب است که تفاوت محسوسی بین تولید و نیاز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: 620هزار مشترک در زمان حاضر از خدمات آبفا در زمینه تامین آب آشامیدنی بهره می برند که دومیلیون و 400هزار نفر را زیر پوشش قرار داده است.

درفشان گفت: 55درصد آب آشامیدنی خوزستان از رودخانه ها برداشت و مابقی از طریق منابع آب زیرزمینی تامین می شود.

وی با بیان این که مردم خوزستان در مصرف آب در فصل گرمای امسال خوب همراهی کردند افزود: میزان مصرف در پیک امسال تا کنون سه درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد دارد.

درفشان به فرسودگی شبکه ها نیز اشاره کرد و افزود: هر چقدر هم مردم در مصرف کنترل کنند از آنجا که شبکه ها فرسوده است هدررفت آب نیز بالاست.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر شش شهر خوزستان تنش آبی دارند و لالی نیز نزدیک به تنش آبی است اما آینده آبی خوزستان با طرح غدیر بهتر خواهد بود.

6084/6064

انتهای پیام /*

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد