بدون نظر
 
معاون آبفا: کیفیت آب آشامیدنی خوزستان پایین است
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۱۷ ب.ظ
 
اهواز - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: کاهش دبی رودخانه ها باعث پایین آمدن کیفیت آب آشامیدنی این استان شده است.

محسن درفشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به فعالیت آزمایشگاهها هیچ مشکلی از حیث میکروبی در آب آشامیدنی وجود ندارد ولی کیفیت آب بسیار پایین است.

وی اضافه کرد: مشکل کیفی آب به لحاظ فیزیکی و کدورت آن است بطوریکه میزان متوسط کدورت در کشور پنج و در بیشتر شهرها حتی زیر دو درصد است اما در خوزستان این میزان بالاتر از پنج درصد است.

درفشان گفت: با کاهش دبی رودخانه ها، تصفیه خانه ها ظرفیت تصفیه کامل را از دست می دهند زیرا نیاز به تعویض فیلتراسیون پیدا می کند.

وی رقم مورد نیاز برای بازسازی فیلتراسیون تصفیه خانه های فاضلاب را 50میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: در صورتی که تصفیه خانه ها بازسازی شوند کیفیت آب بالا می رود.

درفشان از افزایش میزان آب مصرفی در بهار امسال در خوزستان تا یک میلیون و 80هزار متر متر مکعب در شبانه روز خبر داد و گفت: حجم آب تولیدی در استان یک میلیون و 50هزار متر مکعب و متوسط مصرف مشترکان یک میلیون و 70هزار متر مکعب است که تفاوت محسوسی بین تولید و نیاز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: 620هزار مشترک در زمان حاضر از خدمات آبفا در زمینه تامین آب آشامیدنی بهره می برند که دومیلیون و 400هزار نفر را زیر پوشش قرار داده است.

درفشان گفت: 55درصد آب آشامیدنی خوزستان از رودخانه ها برداشت و مابقی از طریق منابع آب زیرزمینی تامین می شود.

وی با بیان این که مردم خوزستان در مصرف آب در فصل گرمای امسال خوب همراهی کردند افزود: میزان مصرف در پیک امسال تا کنون سه درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد دارد.

درفشان به فرسودگی شبکه ها نیز اشاره کرد و افزود: هر چقدر هم مردم در مصرف کنترل کنند از آنجا که شبکه ها فرسوده است هدررفت آب نیز بالاست.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر شش شهر خوزستان تنش آبی دارند و لالی نیز نزدیک به تنش آبی است اما آینده آبی خوزستان با طرح غدیر بهتر خواهد بود.

6084/6064

انتهای پیام /*

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود