بدون نظر
 
مدیر تعاون روستایی تربت حیدریه:
مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ در ۴:۱۲ ب.ظ
 
نسرین شیبانی با بیان اینکه تاکنون بخش عمده ای از مطالبات زعفرانکاران پرداخت شده، افزود: آن دسته از زعفرانکارانی که تا ۱۵ کیلوگرم زعفران تحویل سازمان تعاون روستایی دادند تا ۱۰ روز آینده و مابقی کشاورزان نیز تا پایان اردیبهشت ماه مطالباتشان پرداخت می شود.

نسرین شیبانی، مدیر تعاون روستایی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: با ابلاغ وزیر وقت جهاد کشاورزی در ۸ ابان پارسال مبنی بر خرید حمایتی زعفران از کشاورزان، شهرستان تربت حیدریه بعنوان مرکز خرید حمایتی انتخاب و در ادامه ۱۸ مرکز خرید در سطح استانهای خراسان دایر شد.

وی حجم خرید حمایتی زعفران از کشاورزان در سطح استان را ۶۸ تن و ۸۲۵ کیاو گرم و به مبلغ ۶۴۲ میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان ۱۱ تن و ۶۰۹ کیلو گرم زعفران به مبلغ ۱۱۲ میلیارد تومان به کشاورزان تربت حیدریه تعلق دارد که ۳۷ درصد حجم تولید شهرستان را شامل می شود.

شیبانی بیان کرد: از این میزان خرید در تربت حیدریه ۵ تن و ۴۶۷ کیلوگرم زعفران نگین و یک تن و ۳۰۰ کیلو گرم شبه نگین از کشاورزان خریداری شده که به لحاظ کیفیت، دقت و سرعت در سطح استان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

مدیر تعاون روستایی تربت حیدریه به مطالبات پرداختی کشاورزان اشاره کرد و افزود: پرداختی ها برای ۲ تن و ۳۵۱ کیلو گرم در تاریخ اول آدرماه ۲۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به میزان ۵۰ درصد این حجم برای کشاورزان واریز شده است.

وی اظهار کرد: در تاریخ ۲۰ دیماه برای ۴ تن و ۱۶۲ کیلو گرم مبلغ ۴۰ میلیارد و ۹۹۷ میلیون تومان به حساب کشاورزان واریز شده و مابقی مطالبات زعفرانکاران به میزان ۵ تن و ۱۲۲ کیلو گرم به مبلغ ۴۷ میلیارد تومان طبق مصوبه کارگروه سازمان حدود ۲۵ درصد آن در دهه آخر بهمن ماه پارسال به حساب زعفرانکاران واریز شد.

شیبانی خاطر نشان کرد: همچنین در اسفندماه دو مرحله واریزی به حساب کشاورزان انجام شده که بخشی از آنان تا ۵۰ درصد و بخشی نیز تا ۴۲ درصد مطالباتشان پرداخت شد.

مدیر تعاون روستایی تربت حیدریه افزود: روز گذشته ۱۹ فرودین ماه بخشی از مطالبات زعفرانکاران نیز پرداخت شده که بر اساس این پرداختی ها آن دسته از کشاورزانی که تا ۵ کیلوگرم زعفران به سازمان تحویل دادند بصورت کامل مطالباتشان پرداخت شده و کشاورزانی که ۱۵ کیلوگرم زعفران تحویل دادند طی ۱۰ روز آینده مطالباتشان پرداخت و آن دسته از زعفرانکارانی که بالای ۱۵ کیلو گرم زعفران تحویل دادند تا پایان اردیبهشت ماه مطالباتشان تسویه می شود.

از مجموع 70 هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران استان خراسان رضوی، حدود 22 هزار هکتار یعنی معادل 30 درصد آن مربوط به شهرستان تربت حیدریه و زاوه است.

در استان خراسان رضوی 117 هزار خانوار به کشت زعفران مشغول هستند که از این میزان 14 تا 15 هزار خانوار در تربت حیدریه و بیش از 20 هزار خانوار در زاوه به این کار اشتغال دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد