بدون نظر
 
پژوهشگر روابط بین الملل:
مشکلات اقتصادی کشور ریشه در ساختار درونی اقتصاد دارد/باید ساختارها تغییر کنند
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۳:۰۳ ب.ظ
 
یک پژوهشگر روابط بین الملل با اشاره به اینکه تحریمها فقط باعث شده درد مشکلات اقتصادی را بیشتر احساس کنیم افزود: مشکلات اقتصادی کشور با رونق تولید و تغییر در ساختارهای بیمار بر طرف می شود.

مسعود براتی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، اظهار کرد: اینکه برخی ها در صددند  تا مشکلات اقتصادی کشور را به تحریمها گره بزنند درست نیست، هر چند که تحریمها هم بی اثر نبوده لذا باید ریشه مشکلات اقتصادی کشور شناسائی و با تغییر در ساختارها موانع بر طرف شود.

 

وی بیکاری را یکی از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و افزود: علت اصلی بیکاری در کشور عدم رونق تولید است، یعنی تا تولیدی نباشد نیاز به نیروی کار نیست و اشتغالی هم در کشور ایجاد نخواهد شد.
براتی اذعان کرد: ایران تا کنون کشوری مصرف کننده و واردات گرا بوده و به همین دلیل مدیران کشوری و مردم برای تولید وصنایع  کمترین انرژی را صرف کرده اند.
این پژوهشگر روابط بین الملل تصریح کرد: مهمترین بازیگر این میدان دولتها بودند  و می توانستند با سیاست گذاری صحیح به جای اینکه نیازهای خود را از پول نفت تامین کنند تولید داخل را گسترش داده و از دل رونق تولید، مالیات کسب کرده و درآمدرایی  می کردند.
براتی عدم شفاقیت اطلاعات اقتصادی را دلیل دیگر مشکلات دانست و گفت:در اقتصاد ایران شفافیت اقتصادی بسیار کم است و می توان مصداق آن را در حذف یارانه دهک های پر درآمد و یا اختصاص سبد کالا به نیازمندان  و اقشار کم در آمد پیدا کرد.
وی یاداور شد: به همین دلیل برخی فعالیتها مانند دلالی و زمین خواری که مولد نیستند و فقط جذابیت کاذب دارند در کشور رشد کرده است.
وی واردات در حوزه کشاورزی را معضلی دیگر دانست و اضافه کرد: چرا باید بسیاری از مواد غذایی اساسی کشور که به معیشت مردم ارتباط دارد را از خارج وارد کنیم، در حالی که پتانسیل و ظرفیت  خودکفائی و حتی صادرات  در داخل وجود دارد. 
پژوهشگر روابط بین الملل اظهار کرد: مشکلات اقتصادی کشور ریشه در ساختار بیمار و درونی اقتصاد دارد و تحریمها فقط باعث شده تا این درد را بیشتر احساس کنیم، لذا با شناسائی مشکلات و تغییر ساختارها و تکیه بر توان داخلی و رونق تولید می توان تحریمها را بی اثر کرد.
انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد