بدون نظر
 
پژوهشگر روابط بین الملل:
مشکلات اقتصادی کشور ریشه در ساختار درونی اقتصاد دارد/باید ساختارها تغییر کنند
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۳:۰۳ ب.ظ
 
یک پژوهشگر روابط بین الملل با اشاره به اینکه تحریمها فقط باعث شده درد مشکلات اقتصادی را بیشتر احساس کنیم افزود: مشکلات اقتصادی کشور با رونق تولید و تغییر در ساختارهای بیمار بر طرف می شود.

مسعود براتی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، اظهار کرد: اینکه برخی ها در صددند  تا مشکلات اقتصادی کشور را به تحریمها گره بزنند درست نیست، هر چند که تحریمها هم بی اثر نبوده لذا باید ریشه مشکلات اقتصادی کشور شناسائی و با تغییر در ساختارها موانع بر طرف شود.

 

وی بیکاری را یکی از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و افزود: علت اصلی بیکاری در کشور عدم رونق تولید است، یعنی تا تولیدی نباشد نیاز به نیروی کار نیست و اشتغالی هم در کشور ایجاد نخواهد شد.
براتی اذعان کرد: ایران تا کنون کشوری مصرف کننده و واردات گرا بوده و به همین دلیل مدیران کشوری و مردم برای تولید وصنایع  کمترین انرژی را صرف کرده اند.
این پژوهشگر روابط بین الملل تصریح کرد: مهمترین بازیگر این میدان دولتها بودند  و می توانستند با سیاست گذاری صحیح به جای اینکه نیازهای خود را از پول نفت تامین کنند تولید داخل را گسترش داده و از دل رونق تولید، مالیات کسب کرده و درآمدرایی  می کردند.
براتی عدم شفاقیت اطلاعات اقتصادی را دلیل دیگر مشکلات دانست و گفت:در اقتصاد ایران شفافیت اقتصادی بسیار کم است و می توان مصداق آن را در حذف یارانه دهک های پر درآمد و یا اختصاص سبد کالا به نیازمندان  و اقشار کم در آمد پیدا کرد.
وی یاداور شد: به همین دلیل برخی فعالیتها مانند دلالی و زمین خواری که مولد نیستند و فقط جذابیت کاذب دارند در کشور رشد کرده است.
وی واردات در حوزه کشاورزی را معضلی دیگر دانست و اضافه کرد: چرا باید بسیاری از مواد غذایی اساسی کشور که به معیشت مردم ارتباط دارد را از خارج وارد کنیم، در حالی که پتانسیل و ظرفیت  خودکفائی و حتی صادرات  در داخل وجود دارد. 
پژوهشگر روابط بین الملل اظهار کرد: مشکلات اقتصادی کشور ریشه در ساختار بیمار و درونی اقتصاد دارد و تحریمها فقط باعث شده تا این درد را بیشتر احساس کنیم، لذا با شناسائی مشکلات و تغییر ساختارها و تکیه بر توان داخلی و رونق تولید می توان تحریمها را بی اثر کرد.
انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود