بدون نظر
 
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی:
مشارکت های مردمی شفاف سازی می شوند
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۳:۴۳ ب.ظ
 
مدیر کل بهزیستی خراسان رصوی به طرح های در حال اجرای سازمان مطبوع خود اشاره کرد و افزود: اساسی ترین طرح بهزیستی شفاف سازی مشارکت های مردمی است که امکان رصد و پایش و نحوه هزینه کرد را برای خیرین نیز فراهم می کند.

به گزارش تابان تربت؛ حمیدرضا پوریوسف ظهر امروز در جلسه مشارکت های مردمی بهزیستی تربت حیدریه اظهار کرد: چنانچه بتوانیم خدمات خوبی در خانه به خانوارهای دارای افراد معلول ارائه کنیم دیگر نیازی نیست خانواده فرزند خود را به بهزیستی بسپارد، لذا چندین طرح برای حمایت از افراد تحت حمایت بهزیستی نیز در دست اجراست.

 

وی تصریح کرد: اساسی ترین طرح بهزیستی شفاف سازی مشارکت های مردمی است که امکان رصد و پایش و نحوه هزینه کرد را برای خیرین نیز فراهم می کند و افراد خیر از ابتدای جذب و هزینه کرد نیز می توانند وجوه نقدی و یا غیر نقدی خود را رصد که چگونه هزینه شده است.

 

وی طرح های نوین و الکترونیکی را از دیگر این طرح ها دانست و افزود: با توجه به قرار گرفتن در دنیای ارتباطات، شرایطی فراهم کردیم که مشارکت های مردمی و افراد خیر بتوانند با سامانه های رسمی و اعلام شده از سوی بهزیستی در هر لحظه و هر جا که هستند وجوه خود را به بهزیستی اهدا کنند.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از توانمند سازی افراد تحت حمایت بعنوان سومین طرح بهزیستی یاد کرد و گفت: هر چند خدمات حمایتی نیاز است اما پایدار تر و ارزشمند تر از آن توانمند سازی جامعه هدف است که بتوانند با خدمات تخصصی در حوزه های مختلف توانمند شوند.

 

پوریوسف خاطر نشان کرد: در همین راستا امسال به کمک سازمان صنعت و معدن ۳۵۷ معتاد کارتن خواب متجاهر در واحدهای صنعتی مشغول به کار شدند و این بیانگر آن است که می توان با مشارکت سایر نهادها و گروههای همیار و خودیار که دغدغه آسیب های اجتماعی را دارند بخشی از مشکلات جامعه مرتفع شود.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر ۷۵ درصد مشارکت های مردمی متعلق به موسسات غیر دولتی و خیریه هاست و تنها ۲۵ درصد سازمان بهزیستی کمک می کند و این بدان معناست که هر جا مردم باشند موفقیت به مراتب بهتر و بیشتر و اثر بخش تر حاصل می شود.

 

وی بیان کرد: طرح های مختلفی با قرارگاه ثامن الائمه(ع) و خاتم الانبیاء(ص) سپاه پاسداران و آستان قدس رضوی در حوزه های اشتغالزایی، سازندگی و تامین جهیزیه بخصوص در شهرهای مرزی نیز در دست اقدام داریم.

 

رییس اداره بهزیستی تربت حیدریه به تشریح گزارشی از مشارکت های مردمی در سالجاری پرداخت و افزود: بهزیستی تربت حیدریه ۵ هزار و ۱۰۰ نفر را تحت پوشش دارد که از این تعداد ۹۵۰ نفر مستمری ماهانه و همچنین ۸۳۹ نفر مستمری از محل هدفمندی یارانه ها نیز دریافت می کنند.

 

زهره اقبال نیا تصریح کرد: از مجموع ۲ هزار زن سرپرست خانوار ۶۰۰ نفر مستمری ماهانه دریافت می کنند و بقیه نیز بازتوان شده اند.

 

وی در بیان مقایسه مشارکت های مردمی نسبت به سال گذشته افزود: در سال ۹۶ یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مشارکت نقدی داشتیم که امسال تا اول اسفند این میزان مشارکت ها به ۸۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

 

رییس بهزیستی تربت حیدریه بیان کرد: در حوزه مشارکت های غیر نقدی که شامل پوشاک، خوراک، جهیزیه و لوازم خانگی می شود سال گذشته یک میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان و امسال نیز تاکتون یک میلیارد و ۴۷۷ میلیون تومان مشارکت غیر نقدی داشتیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بعثی ها ما را در مسیر بغداد به موصل به مانند اسرای کربلا با پرتاب سنگ و هلهله همراهی کردند/نوجوانان کم سن و سال هم اسیر ابزار رسانه ای دشمن نشدند اصلاح شبکه آبرسانی تربت حیدریه هزار میلیارد ریال هزینه دارد عزت اسلام و مسلمین در سایه مقاومت و تبعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است امروز جمهوری اسلامی ایران پشت‌ مرزهای جولان رسیده است/ چالش نظام سرمایه داری با انقلاب اسلامی بر سر ولایت و امامت جامعه اسلامی است بازگشایی منجر به اعطای تراکم، عامل اصلی ترافیک هسته مرکزی شهر/حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری هدف دشمن ایجاد نارضایتی و جدایی مردم از حاکمیت است/رسانه ها سفینه نجات کشور هستند شهردار بافت تاریخی تربت حیدریه، نیاز یا شگرد انتخاباتی موقوفات باید به سمت نیازهای اجتماعی جامعه سوق داده شود تمسک به ولایت سرمنشا وحدت الهی است رسانه ها بازوی توسعه هر منطقه هستند اردوی جهادی قافله خاکی لیگ فوتبال تربت حیدریه آغاز شد