بدون نظر
 
مدیر کل زندان های خراسان رضوی؛
نذر هشتم تبلور ظرفیت اجتماعی مساجد خراسان رضوی است
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ در ۸:۳۵ ق.ظ
 
جانفدا گفت: طرح نذر هشتم، تبلور ظرفیت اجتماعی مساجد خراسان رضوی است وسخت شدن حل مشکلات به دلیل فاصله گرفتن از مساجد است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سعید جانفدا، مدیرکل زندان های خراسان رضوی ظهر امروز در آئین آزادی زندانیان جرایم مالی تربت حیدریه اظهار داشت: شاکله تشکیل حکومت اسلامی از مسجد شروع شده و در طول تاریخ نقش محوری مساجد بعنوان سنگر و پایگاه مرکزی در جلب مشارکت های مردمی و اجتماعی تاثیر بسزایی داشته است.

وی تصریح کرد: امروز اگر به نقش مسجد و محوری بودن این پایگاه عبادی و اجتماعی توجه بیشتری بشود خیلی از مشکلات در حوزه های اجتماعی، فرخنگی، معیشتی و بیکاری جامعه به خوبی حل می شود.

جانفدا ابراز داشت: بر همین اساس تفاهم نامه ای بین اداره کل زندانهای خراسان رضوی و مرکز رسیدگی به امور به مساحد استان در قالب طرح نذر هشتم منعقد شده که در این طرح زندانیان با جرایم مالی توسط خیرین و نمازگزاران مساجد به آغوش خانواده باز می گردند.

مدیر کل زندان های خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در این طرح ابتدا فرد زندانی پس از آرادی سه روز مهمان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام است و در ادامه با پیوند با مسجد و ائمه جماعات محل از انان تا رسیدن به شرایط مطلوب حمایت می شود.

وی به پیوست های این طرح اشاره کرد و افزود: این طرح دارای سه پیوست است که در مرحله نخست، زمان حبس و ابراز اطمینان از اصلاح و تربیت فرد زندتنی است که بتواند بعد از رهایی برای جامعه و خانواده فرد مفید و کارآمدی باشد.

جانفدا اظهار کرد: پیوست دوم این طرح حمایت از ۵۰ طلبه آموزش دیده بعنوان مبلغ و مربی است که فعالیت آنها از زندان مرکزی استان آغاز شده و این مربیان باید به ما اعلام کنند کدام زندانی به مرحله اصلاح و آزادی رسبده است.

جانفدا از حفظ فرد آزاده شده در سطح جامعه بعنوانسومین پیوست طرح نذر هشتم یاد کرد و افزود: در این طرح فرد ازاد شده باید با مسجد و ائمه جماعات محل ارتباط داشته باشند چرا که حضور مداوم انها در مساجد یقینا برکاتی همچون رفع بیکاری و حل مشکلات نعیشتی انها رابهمراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال و با کمک خیرین و انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ۶۴ محکوم مالی با ۲۳۲ میلیون تومان آزاد شدند، ضمن آنکه ۵۵۰ زندانی نیز با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه ۳۵ محکوم مالی در زندان تربت حیدریه چشم انتظار همت خیرین هستند، افزود: با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام زندانیان معسر رد مالی زیر ۲۰ میلیون تومان آزاد می شوند.

مدیر کل اداره زندانهای خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای امسال ۹۶ نفر از زندانیان زندان این شهرستان توسط ستاد دیه استان و نیکوکاران با پرداخت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آزاد شده اند.

اداره زندان تربت حیدریه ۵ حوزه قضائی شهرستانهای : تربت حیدریه ، خواف، رشتخوار، زاوه و مه ولات را تحت پوشش دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است