بدون نظر
 
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان
مساجد در احیای امر به معروف و نهی از منکر نقش تاثیر گذار دارند
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۶ در ۳:۵۵ ب.ظ
 
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: مساجد در احیای واجب الهی فراموش شده یعنی امر به معروف و نهی از منکر، نقش بسیار تاثیرگذاری دارند و این اقدام وظیفه همگانی و محدود به یک قشر خاص نیست.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمد وفایی عصر امروز در همایش فعالان فرهنگی مساجد شهرستان تربت حیدریه افزود: کارکرد دیگر مساجد ایجاد زمینه برای وفاق و همفکری و رفع اختلاف سلیقه ها می باشد

وی با بیان اینکه مساجد در رشد و تعالی فکری انسان نقش مهمی دارند، گفت: این بدان خاطر است که امروز مساجد در بین محافل دینی و مجالس منسوب به و ائمه اطهار(ع) یکی از شاخص ترین جایگاه های مقدسی است که در سه وعده زمانی ارتباط مستقیم با بدنه جامعه دارند.

وفایی اظهار کرد: برای انس و الفت بیشتر با نمازگزاران، همه ما خادم مسجد و دین هستیم و لذا هر قدر بیشتر تلاش کنیم دایره این انس و الفت گسترده تر می شود.

امام جمعه تربت حیدریه نیز به نقش و اهمیت و جایگاه مساجد در دنیای کنونی اشاره و اظهار کرد: یکی از مهمترین کارکردهای دین، تحکیم و تعمیق باورهای دینی است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: تقویت روحیه وحدت و یکپارچگی و همکاری، رشد و گسترش دایره علم و دانش، تقویت ایمان و معنویت و همچنین تهذیب و تطهیر اخلاق و رفتار درست، از دیگر کارکردهای مسجد است.

وی گفت: مسجد علاوه بر آنکه انسان را از کج روی و انحراف و شباهات دور می کند، جلوی کج روی ها را گرفته و از میزان گناهان فردی و اجتماعی کم می کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است