بدون نظر
 
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان
مساجد در احیای امر به معروف و نهی از منکر نقش تاثیر گذار دارند
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۶ در ۳:۵۵ ب.ظ
 
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: مساجد در احیای واجب الهی فراموش شده یعنی امر به معروف و نهی از منکر، نقش بسیار تاثیرگذاری دارند و این اقدام وظیفه همگانی و محدود به یک قشر خاص نیست.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمد وفایی عصر امروز در همایش فعالان فرهنگی مساجد شهرستان تربت حیدریه افزود: کارکرد دیگر مساجد ایجاد زمینه برای وفاق و همفکری و رفع اختلاف سلیقه ها می باشد

وی با بیان اینکه مساجد در رشد و تعالی فکری انسان نقش مهمی دارند، گفت: این بدان خاطر است که امروز مساجد در بین محافل دینی و مجالس منسوب به و ائمه اطهار(ع) یکی از شاخص ترین جایگاه های مقدسی است که در سه وعده زمانی ارتباط مستقیم با بدنه جامعه دارند.

وفایی اظهار کرد: برای انس و الفت بیشتر با نمازگزاران، همه ما خادم مسجد و دین هستیم و لذا هر قدر بیشتر تلاش کنیم دایره این انس و الفت گسترده تر می شود.

امام جمعه تربت حیدریه نیز به نقش و اهمیت و جایگاه مساجد در دنیای کنونی اشاره و اظهار کرد: یکی از مهمترین کارکردهای دین، تحکیم و تعمیق باورهای دینی است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: تقویت روحیه وحدت و یکپارچگی و همکاری، رشد و گسترش دایره علم و دانش، تقویت ایمان و معنویت و همچنین تهذیب و تطهیر اخلاق و رفتار درست، از دیگر کارکردهای مسجد است.

وی گفت: مسجد علاوه بر آنکه انسان را از کج روی و انحراف و شباهات دور می کند، جلوی کج روی ها را گرفته و از میزان گناهان فردی و اجتماعی کم می کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است سنت غلط ارایه گزارش های رفع تکلیفی باید برچیده شود شعار مرگ بر آمریکا تعطیل پذیر نیست/کسانی که با شعار مرگ بر آمریکا مخالفند در نهایت از دامان سیاستمداران جنایتکار ایالات متحده و مزدورانش سر درآوردند