بدون نظر
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:
مسئله آرمان فلسطین اعتقادی است/استکبار جهانی با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده هاست
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۵ ب.ظ
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مسئله فلسطین، مسئله سیاسی نیست، بلکه مسئله اعتقادی و برخاسته از دین است و کسانی که اسلام انقلابی را دنبال می کنند نمی توانند ساده از کنار روز جهانی قدس بگذرند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام صاحب قرانی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس در تربت حیدریه اظهار کرد: اگر شخصی خودش را طرفدار صهیونیست نامید هرگز دوست مومنین نیست چون اعتقادی به غیر انسان بودن یهود ندارند و جریان افراطی یهود معتقد است هیچ انسانی جز یهود در عالم نیست و بقیه حیوان و به ظاهر انسانند که کشتن آنها با سایر حیوانات تفاوتی ندارد.

 

وی تصریح کرد: اگر امروز می بینیم برای کشتن کودک شش ماهه و زن و پیر و جوان تفاوتی قایل نیستند ریشه در همین اعتقادات دارد و خود را نژاد برتر می دانند و این تفکر غلط نیز ریشه در تاریخ یهود دارد.

 

صاحب قرانی خاطر نشان کرد: اعتماد به استکبار غضب الهی را شامل حال جامعه می کند زیرا خدا در قرآن فرموده که یهود و نصاری از ما راضی نمی شود تا به تبعیت کامل آنها در آییم.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: مسئله فلسطین مسئله سیاسی نیست، بلکه مسئله اعتقادی و برخاسته از دین است و کسانی که اسلام انقلابی را دنبال می کنند نمی توانند ساده از کنار روز جهانی قدس بگذرند.

 

وی اضافه کرد: امت اسلامی با حمایت از روز قدس بعنوان حیات اسلام دین مبین خدا را زنده نگه می دارند و لذا امام راحل این ابتکار را اجرا کردند که در یک ماه عبادی و روز معنوی یعنی جمعه آخر ماه رمضان امت اسلامی حول محور وحدت بر این مسئله اعتقادی و دینی تاکید داشته باشند.

 

دشمن با جنگ روانی و اقتصادی به دنبال تضعیف اراده هاست

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: ابزار دشمن در این دوران برای مقابله با امت اسلام، سیاه نمایی و جنگ روانی است تا اراده تمدنی انسانها در مبارزه با جبهه کفر را تضعیف کند لذا هر قیامی وابسته به اراده قوی است.

 

وی افزود: دشمن بر این باور است اگر اراده مردم ضعیف شود و مطالبات امام جامعه روی زمین بماند بی شک پیروز میدان است لذا از ابزار های جنگ نرم استفاده می کند و این نقشه مختص جریان اسلام و شیعه نیست بلکه همه افکار عالم را شامل می شود.

 

صاحب قرانی بیان داشت: جنگ اقتصادی دومین دستاویز دشمن است تا با فشار های اقتصادی و معیشتی اراده مردم را ضعیف و به نقشه خود جامعه عمل بپوشاند.

 

وی در بیان راهکار مقابله با این توطئه ها افزود: نخستین راهکار در این مسیر بصیرت افزایی است، لذا اگر نتوانیم تحلیل های مناسب پیرامون موضوعات مختلف داشته باشیم دشمن ما را زمین گیر خواهد کرد.

 

او بیان داشت: گواه این ادعا دوران هشت سال دفاع مقدس است که رزمندگان اسلام در سخت ترین شرایط با بصیرت جبهه استکبار را به زانو درآوردند.

 

صاحب قرانی ادامه داد: دومین راهکار حفظ روحیه انقلابی گری است که بارها مورد تاکید رهبری قرار گرفته که شامل همه اقشار مردم می شود و با این شاخصه می توان وعده ها را محقق کرد.

 

وی افزود: روحیه انقلابی برای اقدام به موقع و اثر گذار شجاعت دارد و اهل ترس و تطمیع نیست و از هیچ کس جز خداوند متعال نمی هراسد.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ابتکار در روحیه انقلابی بن بست شکنی در جامعه است که برای پیروزی و نصرت الهی لازم است زیرا در سخت ترین شرایط راه بر روحیه انقلابی بسته نمی شود.

 

وی سومین راهکار را حفظ روحیه امید به آینده دانست و افزود: امتی که پرچم سبز مهدوی بر فراز اوست و انسانی که منتظر واقعی باشد در شرایط سخت ناامید نمی شود چون می داند منجی در عالم وجود دارد و برای نشان دادن خواستار رشد جامعه اسلامی در هر جایی که خدمت می کند با عمل خود انتظارش را به امام زمان عجل الله نشان می دهد.

 

صاخب قرانی بیان کرد: چهارمین راهکار نهراسیدن از دشمن است و انسان مومن با تکیه بر نصرت الهی از هیچ کس نمی ترسد چراکه مقاومت و ایستادگی بیت الغضب مبارزه با استکبار جهانی است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی تاکید کرد: وحدت کلمه در کنار همه این شاخصه ها ضروری است و اگر همه حول محور توحید و ولایت جمع شوند بی شک آسیبی به امت اسلامی نخواهد رسید، لذا سلایق محترم اما همه باید تحت اقامه ولابت وحدت کلمه داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!