بدون نظر
 
مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۲۵ ب.ظ
 
تین نیوز | استاندار وان ترکیه گفت: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

 

ابراهیم تاش‌یاپان پیش از ظهر امروز در پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه در خوی، اظهار داشت: کشورهای ایران و ترکیه از تمدن دیرینه‌ای برخوردار هستند و از دیروز که وارد ایران شدیم مورد استقبال فرماندار خوی و سایر مسئولان قرار گرفتیم.

وی تصریح کرد: به عنوان استانداران مرزی که پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه را برگزار می‌کنیم باید تفاهم‌نامه‌هایی که بین دو کشور منعقد شده را پیگیری کنیم.

تاش‌یاپان افزود: با توجه به اینکه معتقدیم همسایگی به برادری ارجحیت دارد، برای همین روابطمان را با کشور ایران در زمینه‌های مختلف افزایش خواهیم داد.

استاندار وان ترکیه با اشاره به هدف برگزاری این اجلاس، خاطرنشان کرد: در سایه همکاری‌های سیاسی برای رشد مناطق مرزی دور هم جمع شده‌ایم و در کنار این مسائل توجه به مسائل فرهنگی می‌تواند سبب شناخت بیشتر منطقه شود.

تاش یاپان ادامه داد: در چهار استان وان، آغاری،حکاری و ایغدیر ترکیه بیش از 2 میلیون نفر زندگی می‌کنند و مسلما در طرف ایران نیز به همین نسبت مرزنشین داریم که با تسهیل تردد، خواهیم توانست به توسعه اقتصادی در منطقه برسیم.

وی از جمله مسائل مهم منطقه را بهبود و سهولت در تردد کامیون‌های تجاری عنوان کرد و گفت: در رفع مشکلاتی که در بین استانهای مرزی ایران و ترکیه ناتوان هستیم باید به مسئولان رده بالای دو کشور اطلاع دهیم.

استاندار وان ترکیه ادامه داد: در زمان‌های طولانی مسیر بازرگان به ترکیه مورد تردد ترانزیت عبور خودروهای باربری بود که پس از آن مرز سرو و رازی خوی به همراه مرز ریلی خوی به این مسیرها اضافه شد و باید امروزه بتوانیم از این ظرفیتها بهره کافی را ببریم.

وی اضافه کرد: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک بیش از ۵ هزار مسافر گرفتار برف در تربت حیدریه اسکان یافتند/احتمال انسداد جاده طی امشب و فردا محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود است/بارش شدید برف در گردنه های سبز و خماری ادامه دارد/عوامل امدادی در حال هدایت مسافران گرفتار در برف به داخل شهر جاده تربت حیدریه به مشهد مسدود شد/ اسکان اضطراری مسافران گرفتار در برف در محور تربت حیدریه به مشهد مهیاست