بدون نظر
 
مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۲۵ ب.ظ
 
تین نیوز | استاندار وان ترکیه گفت: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

 

ابراهیم تاش‌یاپان پیش از ظهر امروز در پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه در خوی، اظهار داشت: کشورهای ایران و ترکیه از تمدن دیرینه‌ای برخوردار هستند و از دیروز که وارد ایران شدیم مورد استقبال فرماندار خوی و سایر مسئولان قرار گرفتیم.

وی تصریح کرد: به عنوان استانداران مرزی که پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه را برگزار می‌کنیم باید تفاهم‌نامه‌هایی که بین دو کشور منعقد شده را پیگیری کنیم.

تاش‌یاپان افزود: با توجه به اینکه معتقدیم همسایگی به برادری ارجحیت دارد، برای همین روابطمان را با کشور ایران در زمینه‌های مختلف افزایش خواهیم داد.

استاندار وان ترکیه با اشاره به هدف برگزاری این اجلاس، خاطرنشان کرد: در سایه همکاری‌های سیاسی برای رشد مناطق مرزی دور هم جمع شده‌ایم و در کنار این مسائل توجه به مسائل فرهنگی می‌تواند سبب شناخت بیشتر منطقه شود.

تاش یاپان ادامه داد: در چهار استان وان، آغاری،حکاری و ایغدیر ترکیه بیش از 2 میلیون نفر زندگی می‌کنند و مسلما در طرف ایران نیز به همین نسبت مرزنشین داریم که با تسهیل تردد، خواهیم توانست به توسعه اقتصادی در منطقه برسیم.

وی از جمله مسائل مهم منطقه را بهبود و سهولت در تردد کامیون‌های تجاری عنوان کرد و گفت: در رفع مشکلاتی که در بین استانهای مرزی ایران و ترکیه ناتوان هستیم باید به مسئولان رده بالای دو کشور اطلاع دهیم.

استاندار وان ترکیه ادامه داد: در زمان‌های طولانی مسیر بازرگان به ترکیه مورد تردد ترانزیت عبور خودروهای باربری بود که پس از آن مرز سرو و رازی خوی به همراه مرز ریلی خوی به این مسیرها اضافه شد و باید امروزه بتوانیم از این ظرفیتها بهره کافی را ببریم.

وی اضافه کرد: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه