بدون نظر
 
مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۲۵ ب.ظ
 
تین نیوز | استاندار وان ترکیه گفت: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

 

ابراهیم تاش‌یاپان پیش از ظهر امروز در پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه در خوی، اظهار داشت: کشورهای ایران و ترکیه از تمدن دیرینه‌ای برخوردار هستند و از دیروز که وارد ایران شدیم مورد استقبال فرماندار خوی و سایر مسئولان قرار گرفتیم.

وی تصریح کرد: به عنوان استانداران مرزی که پنجمین اجلاس توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه را برگزار می‌کنیم باید تفاهم‌نامه‌هایی که بین دو کشور منعقد شده را پیگیری کنیم.

تاش‌یاپان افزود: با توجه به اینکه معتقدیم همسایگی به برادری ارجحیت دارد، برای همین روابطمان را با کشور ایران در زمینه‌های مختلف افزایش خواهیم داد.

استاندار وان ترکیه با اشاره به هدف برگزاری این اجلاس، خاطرنشان کرد: در سایه همکاری‌های سیاسی برای رشد مناطق مرزی دور هم جمع شده‌ایم و در کنار این مسائل توجه به مسائل فرهنگی می‌تواند سبب شناخت بیشتر منطقه شود.

تاش یاپان ادامه داد: در چهار استان وان، آغاری،حکاری و ایغدیر ترکیه بیش از 2 میلیون نفر زندگی می‌کنند و مسلما در طرف ایران نیز به همین نسبت مرزنشین داریم که با تسهیل تردد، خواهیم توانست به توسعه اقتصادی در منطقه برسیم.

وی از جمله مسائل مهم منطقه را بهبود و سهولت در تردد کامیون‌های تجاری عنوان کرد و گفت: در رفع مشکلاتی که در بین استانهای مرزی ایران و ترکیه ناتوان هستیم باید به مسئولان رده بالای دو کشور اطلاع دهیم.

استاندار وان ترکیه ادامه داد: در زمان‌های طولانی مسیر بازرگان به ترکیه مورد تردد ترانزیت عبور خودروهای باربری بود که پس از آن مرز سرو و رازی خوی به همراه مرز ریلی خوی به این مسیرها اضافه شد و باید امروزه بتوانیم از این ظرفیتها بهره کافی را ببریم.

وی اضافه کرد: مرز رازی برای تردد کامیون‌ها مناسب نیست و انتظار می‌رود وضعیت این جاده با ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی ترکیه بهبود یابد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است