بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۷ ق.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی گفت: دو اصل مهم میثاق طلبگی مرزبانی از دین و کفالت ایتام آل محمد صلی الله است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در مراسم میثاق طلبگی و همایش تجدید بیعت طلاب و روحانیون با امام عصر عجل الله اظهار داشت: در ابتدا باید به آموزه های دینی نگاه کنیم و جایگاه علم و عالم دین را بنگریم و بر همان اساس جایگاه خودمان را نیز پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: دو اصل مهم میثاق طلبگی مرزبانی از دین و کفالت ایتام آل محمد صلی الله است و کسی که می خواهد مرزبان باشد باید از نظر نیروی انسانی و تجهیزات کامل باشد در غیر این صورت نمی تواند برای دین مبین اسلام مرزبان خوبی باشد.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انسانی و تجهیزات یک طلبه و عالم دین، توانمندی علمی، خودسازی و علم اندوزی است که باید به دو مولفه علم و تهذیب نیز مجهز باشد.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان کرد: مرزبان دین باید همت عالی داشته باشد و برای رسیدن به همت بلند و عالی باید سختی ها را از همان ابتدای طلبگی تحمل کرد و سنگر را حفظ کرد چرا که کسی که می خواهد سنگر را حفظ کند دیگر به فکر خودش نیست.

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: طلبه نباید از موضوعی هراس داشته باشد و یا امکانات و تجهیزات را بهانه قرار دهد چرا که خیلی از علمای بزرگ جهان اسلام بدون امکانات خاصی برای اسلام و بشریت افتخارات گرانبهای به یادگار گذاشتند.

شهرستان تربت حیدریه بعنوان قطب علمی حوزوی و دانشگاهی جنوب خراسان رضوی  دارای سه حوزه علمیه مرحوم هراتی، فولاد و معصومیهه و یک حوزه علمیه خوهران ریحانه الرسول سلام الله علیهااست که بیش از 600 نفر از سطح یک تا سطح چهار(دکترا)در آن تحصیل و تدریس می کنند.

همچنین در 7 مرکز دانشگاهی علوم پزشکی، عالی، فرهنگیان، پیام نور، آزاد اسلامی، علمی کاربردی و فنی مهندسی حدود 12 هزار دانشجو و اساتید هیئت علمی تحصیل و تدریس می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است