بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء علیه قوه قضائیه قرار بگیرند/قضات عادلانه و انقلابی عمل کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: افرادی که در نهاد قوه قضائیه خدمت می کنند با ظرافت و دقت انتخاب می شوند که پس از طی مراحل علمی و آموزشی متعدد اشخاصی آگاه به قضاوت اسلامی تربیت می شوند.

 

وی تصریح کرد: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه در ادامه به شاخصه های قضات از متظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: عدالت بعنوان اولین ویژگی دستگاه قضا از اهمیت خاصی برخوردار است و قضات نباید در هیچ موردی بین ضعیف و غنی و یا افراد جامعه برای قضاوت تفاوتی را قائل شوتد‌.

 

عصمتی از قاطعیت بعنوان دومین ویژگی قضات یاد کرد و گفت: قاضی در جابگاه قضاوت اسلامی بدور از هرگونه مماشات باید قاطع و صریح و مطابق با مبانی دین و شریعت که همانا عدل و انصاف است قضاوت کتد.

 

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلابی عمل کردن دستگاه قضایی نیز از جایگاه برجسته ای برخوردار است و این بدان معناست که یک قاضی باید بموقع و اقدام تاثیر گذار داشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مشارکت ۱۴ گروه جهادی تربت حیدریه در رزمایش خدمت سپاهیان محمد رسول الله۲ بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند زعفران و جای خالی یک تشکل صادراتی قوی در ایران مبارزه با بدعت ها و کج روی ها در سایه امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یاید تکمیل زنجیره تولید و عرضه زعفران در کشور باعث تعیین قیمت جهانی این محصول می شود ۴۶ تن طلای سرخ در بورس کالای ایران معامله شد/گردش مالی در معاملات آتی زعفران به ۲۸ هزار میلیارد ریال رسید جنگ روانی و روز شماری واهی دشمن در اراده ملت ایران تاثیری ندارد/عربده کشی های دشمن از روی ضعف و استیصال است رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌ الله۲» در تربت حیدریه آغاز شد خط دوم راه آهن بافق_مشهد احداث می شود/راه آهن سنگان به هرات آماده بهره برداری است/پیگیر قطاز حومه تربت به مشهد هستیم احتکار مصداق «منکر اقتصادی» است مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای خبرگان رهبری بدهی های بانکی، اساسی ترین مشکل واحدهای تولیدی تربت حیدریه