بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء علیه قوه قضائیه قرار بگیرند/قضات عادلانه و انقلابی عمل کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: افرادی که در نهاد قوه قضائیه خدمت می کنند با ظرافت و دقت انتخاب می شوند که پس از طی مراحل علمی و آموزشی متعدد اشخاصی آگاه به قضاوت اسلامی تربیت می شوند.

 

وی تصریح کرد: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه در ادامه به شاخصه های قضات از متظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: عدالت بعنوان اولین ویژگی دستگاه قضا از اهمیت خاصی برخوردار است و قضات نباید در هیچ موردی بین ضعیف و غنی و یا افراد جامعه برای قضاوت تفاوتی را قائل شوتد‌.

 

عصمتی از قاطعیت بعنوان دومین ویژگی قضات یاد کرد و گفت: قاضی در جابگاه قضاوت اسلامی بدور از هرگونه مماشات باید قاطع و صریح و مطابق با مبانی دین و شریعت که همانا عدل و انصاف است قضاوت کتد.

 

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلابی عمل کردن دستگاه قضایی نیز از جایگاه برجسته ای برخوردار است و این بدان معناست که یک قاضی باید بموقع و اقدام تاثیر گذار داشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است