بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء علیه قوه قضائیه قرار بگیرند/قضات عادلانه و انقلابی عمل کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: افرادی که در نهاد قوه قضائیه خدمت می کنند با ظرافت و دقت انتخاب می شوند که پس از طی مراحل علمی و آموزشی متعدد اشخاصی آگاه به قضاوت اسلامی تربیت می شوند.

 

وی تصریح کرد: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه در ادامه به شاخصه های قضات از متظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: عدالت بعنوان اولین ویژگی دستگاه قضا از اهمیت خاصی برخوردار است و قضات نباید در هیچ موردی بین ضعیف و غنی و یا افراد جامعه برای قضاوت تفاوتی را قائل شوتد‌.

 

عصمتی از قاطعیت بعنوان دومین ویژگی قضات یاد کرد و گفت: قاضی در جابگاه قضاوت اسلامی بدور از هرگونه مماشات باید قاطع و صریح و مطابق با مبانی دین و شریعت که همانا عدل و انصاف است قضاوت کتد.

 

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلابی عمل کردن دستگاه قضایی نیز از جایگاه برجسته ای برخوردار است و این بدان معناست که یک قاضی باید بموقع و اقدام تاثیر گذار داشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اختصاص ۷ میلیارد ریال برای تجهیز فضای حاشیه شهر تربت حیدریه اساس تشکیل بسیج اخلاص است/موفقیت بسیج مرهون ولایت پذیری این نهاد مقدس است بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است/اجرای ۲۴۰ عنوان برنامه در هفته بسیج افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت طلای سرخ پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند