بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء علیه قوه قضائیه قرار بگیرند/قضات عادلانه و انقلابی عمل کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: افرادی که در نهاد قوه قضائیه خدمت می کنند با ظرافت و دقت انتخاب می شوند که پس از طی مراحل علمی و آموزشی متعدد اشخاصی آگاه به قضاوت اسلامی تربیت می شوند.

 

وی تصریح کرد: جایگاه قضاوت در جامعه اسلامی یعنی امامت امت اسلامی و هیچکس نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن بر علیه این نهاد مقدس جو سازی و توهین کند البته این بدان معنا نیست که انتقادی بر دستگاه قضایی وارد نیست.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه در ادامه به شاخصه های قضات از متظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: عدالت بعنوان اولین ویژگی دستگاه قضا از اهمیت خاصی برخوردار است و قضات نباید در هیچ موردی بین ضعیف و غنی و یا افراد جامعه برای قضاوت تفاوتی را قائل شوتد‌.

 

عصمتی از قاطعیت بعنوان دومین ویژگی قضات یاد کرد و گفت: قاضی در جابگاه قضاوت اسلامی بدور از هرگونه مماشات باید قاطع و صریح و مطابق با مبانی دین و شریعت که همانا عدل و انصاف است قضاوت کتد.

 

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلابی عمل کردن دستگاه قضایی نیز از جایگاه برجسته ای برخوردار است و این بدان معناست که یک قاضی باید بموقع و اقدام تاثیر گذار داشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود