بدون نظر
 
یادداشت:
مردم باید مهار تورم و خروج از رکود را در سفره معیشتی خود احساس کنند/برای رونق تولید باید از واردات بی رویه کالا جلوگیری شود
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۳۹ ب.ظ
 
رشد اقتصادی و مهار تورم مطرح شده قابل لمس نیست و مردم آن را در وضعیت اقتصادی و سفره معیشتی خود احساس نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، وضعیت اقتصادی مردم نسبت به دو سال گذشته تغییر نکرده وآنچه که امروز دولتمردان روی آن مانور می دهند، مهار تورم و کاهش نقدینگی است، اما این سئوال در اذهان عمومی مطرح است که آیا قدرت خرید مردم بالا رفته است؟

 

در دو سال قبل و به دلیل تورم بالا، مردم پول داشتند اما قدرت خرید نداشتند و لکن ممکن است امروز تورم کاهش یافته باشد، اما پولی در بساط مردم نیست و لذا تغییری در سطح جامعه بوجود نیامده است.

 

اینکه از قدیم دولتها پیشرفت ها را به خودشان نسبت داده و نقایص و معایب را به سایر بخشهای حاکمیتی نسبت می دهند به یک روال عادی تبدیل شده که رئیس جمهور دولت کنونی هم از این قاعده مستثنی نیست.

 

نسبت دادن ضعفهای دولت به حاکمیت ظلم بزرگی است و مردم و وجدان بیدار جامعه براحتی می توانند حدس بزنند که منظور از حاکمیت یعنی قوای دیگر کشور، در حالی که طی دوسال گذشته قوه قضائیه و مقننه تحت فرامین رهبری انقلاب بیشترین همراهی را با دولت داشتند.

 

مقام معظم رهبری تمام قد از رئیس جمهور و دولت حمایت کرده و می کنند و این را هم به سایر قوا و هم به مردم اعلام داشتند و قوه مقننه هم بعنوان سیاست گذار جامعه اسلامی طبق قانون اساسی همراه دولت و ملت بوده است.

 

رئیس جمهور در بخشی از سخنان نشست خبری اخیر خود مهار تورم و خروج از رکود را مطرح کرد، اما با نگاهی کوتاه به وضعیت اقتصادی جامعه همگان متوجه می شوند که این مهار تورم و خروج از رکود در سفره معیشتی مردم به هیچ عنوان احساس نمی شود.

 

واردات بخش تولید کشور را از رونق انداخته و قوه مجریه بعنوان مجری قانون در کنار سایر قوا باید برای پیشرفت و رونق تولید و بالا رفتن اشتغال پایدار و تولید ثروت با ورود بی رویه کالاها مقابله کند.

 

آقای رئیس جمهور؛ طرح تحول نظام سلامت را همه آحاد جامعه بخوبی لمس کردند و به وزیر شما نمره 20 دادند، اما سخن از مهار تورم و خروج از رکود و بهبود وضعیت اقتصادی مستلزم آن است که این وضعیت باز هم در سفره معیشتی مردم احساس شود نه در نشست های خبری و یا ارائه آمار و ارقام.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸