بدون نظر
 
پایان چالش های جهانی سریعترین مرد ایران در راه المپیک
مربی سریعترین مرد ایران: تیز پای المپیکی تربت حیدریه عملکرد رضایت بخشی دارد
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۳ ق.ظ
 
حسن تفتیان تیزپای المپیکی تربت حیدریه دیشب در آخرین رقابت خود پیش از المپیک و در حضور نامداران سرعت جهان با ثبت زمان 10:21در جایگاه هفتم رقابتهای ورلد چلنج کشور مجارستان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مربی سریعترین مرد ایران در این خصوص اظهار داشت: تفتیان در حالی به این رکورد دست یافت که در کنار بزرگانی چون آسافا پاول، راجرز، کالینز، یونگو و سیمبین، که همگی دارای افتخارات جهانی و المپیک در کارنامه خود هستند پشت خط استارت قرار گرفت و رقابت رضایت بخشی را هم به نمایش گذاشت.

 

احمد رمضانزاده با اشاره به شرایط مسابقات تدارکاتی و حضور دوندگان مطرح جهان در این مسابقه افزود: به دلیل فشار مسابقات قبلی و جلوگیری از احتمال آسیب قبل از المپیک و اینکه این مسابقه آخرین رقابت قبل از المپیک بود، تفتیان با هدف حفظ آمادگی و رفع نقاط ضعف در مسابقه حاضر شده و نتیجه کسب شده نیز مورد رضایت بود.

 

آسافا پاول جامائیکایی با زمان ۹:۸۹ و راجرز از آمریکا با رکورد ۹:۹۱ عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی این دوره از رقابتها را کسب کردند.

 

حسن تفتیان که بیش از دو ماه است به همراه مربی خود احمد رمضانزاده و تحت تمرینات سخت وفشرده این مربی جهت حضور قدرتمند در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان در اردوی آمادگی کشور مجارستان به سر می برد.

 

در این مدت در شش تورنومنت جهانی به مصاف بهترین دوندگان جهان رفته تا ضمن کسب عناوین مختلف و رکورد شکنی در این مسابقات با آمادگی کامل در المپیک ۲۰۱۶ برزیل حاضر شود.

 

گفتنی است حسن تفتیان و مربی اش پس از این مسابقه چهارشنبه(۳۰تیر) به ایران بازمی گردد تا تمرینات خود را در روزهای باقی مانده تا آغاز رقابتها ی دوومیدانی المپیک ریو دنبال نمایند.

 

تیز پای المپیکی تربت حیدریه که این روزها خود را برای حضوری قدرتمند در المپیک ۲۰۱۶ ریو آماده می کند اول خردادماه گذشته توانست در دوی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه مدال برنز مسابقات دو ومیدانی چلنج جهانی در جمهوری چک را از آن خود کند.

 

حسن تفتیان تنها دونده خراسانی، قرار است در المپیک ۲۰۱۶ ریو حاضر شود، او در رقابتهای جهانی و آسیایی خوش درخشیده و قهرمان جوانان آسیا در ماده دوی ۱۰۰ متر، نفر سوم آسیا در ماده دوی ۲۰۰ متر، نفر اول مسابقات جهانی کازانوف قزاقستان و مسابقات آسیایی تایلند در ماده دوی ۱۰۰ متر و رکورد دار سه دوره نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور در دوی ۱۰۰ متر و رکورددار بزرگسالان کشور در دوی ۲۰۰ متر بوده است.

 

محجوب و حسن تفتیان تنها نمایندگان خراسان رضوی در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو هستند.

 

المپیک ۲۰۱۶ به میزبانی ریودوژانیرو از ۵ تا ۲۱ آگوست (۱۵ تا ۳۱ مرداد) برگزار خواهد شد و در این دوره بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۵ کشور رقابت خواهند کرد.

 

مسابقات دو و میدانی المپیک ۲۰۱۶ از ۲۲ مرداد آغاز می شود.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است