بدون نظر
 
فعال جنبش هسته ای کشور:
مذاکره کنندگان پاسخ تهدید ورفتار های پر تنش آمریکائی ها را بدهند/ تمام تعهدات ایران صریح و مشخص است اما تعهدات طرف مقابل تفسیرش با آمریکائی هاست
تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۵:۴۲ ب.ظ
 
یک فعال جنبش هسته ای کشور چارچوب و هدف اصلی تیم مذاکره کننده در مسائل هسته ای را بهبود رابطه با آمریکا ذکر کرد.

دکتر خلیلی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: اگر تیم مذکره کننده برای احقاق حقوق هسته ای کشور و ملت بر سر میز مذاکره نشسته باید در برابر هر گونه تهدید و گستاخی و رفتارهای پرتنش آمریکا واکنش متقابل نشان دهد و مسالمت در این خصوص معنا و مفهومی ندارد.

 

وی نگرانی هسته ای دلسوزان نظام را ناشی از پیش بینی ندانست و گفت: متاسفانه این نگرانی ها در بیانیه لوزان اتفاق افتاده و طرف مقابل به هر دلیلی شیطنت های را به خرج داده که باعث دردسر برای کشور خواهد شد.

 

این دکترای علوم سیاسی به نمونه بارز شیطنت امریکائی ها در بیانیه لوزان اشاره کرد و افزود: در این بیانیه بنا شده در ازای تعهدات ایران تحریمهای اقتصادی و مالی مرتبط با هسته ای را بردارند و لذا دراین خصوص الفاظی را بکار بردند که معادل تهدید است، یعنی تحریمهای اقتصادی و مالی ثانویه را تعلیق و متوقف می کنیم.

 

خلیلی اذعان کرد:هر لفظی که در توافق حقوقی بکار می رود معنای خودش را دارد، لذا تعهدات ایران همه مشخص و صریح است و تعهدات طرف مقابل تفسیرش با خود آمریکاست، یعنی کلمه ثانویه در بیانیه لوزان آن تعریفی است که آمریکا ئی ها خود آن را تفسیر می کنند.

 

وی تصریح کرد: شیطنت مهم دیگر امریکا این است که گفته اند تحریمهای مرتبط با هسته ای را تعلیق می کنیم اما به کنگره نامه نوشته اند که تحریم مرتبط با هسته ای وجود خارجی ندارد.

 

خلیلی مذاکرات هسته ای را به مانند مسابقه کشتی دانست و تاکید کرد: در مسابقه کشتی حریف مقتدر به کمتر از ضربه فنی راضی نیست و باید با این پیش فرض در طول مذاکرات حرکت کنیم که طرف غربی به دنبال گرفتن امتیاز گیری فراوان از ایران است، لذا باید ششدانگ حواسمان را جمع کنیم تا خدای نکرده در این مذاکرات خدشه و آسیبی به حقوق و عزت ملت وارد نشود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد فرهنگ دفاع مقدس باید در قالب های مختلف به نسل های آینده منتقل شود افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران تجدید میثاق مدافعان ولایت با مدافعان سلامت اجرای ۹۰ عنوان برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه فیلم/ ضرب و شتم کارشناس منوتو به جرم دفاع از ایران! آشکار سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی برای انتخابات پیش روی آمریکاست/تنفس مصنوعی شیخ نشینان عرب تاثیری در روند نابودی اسرائیل ندارد