بدون نظر
 
فعال جنبش هسته ای کشور:
مذاکره کنندگان پاسخ تهدید ورفتار های پر تنش آمریکائی ها را بدهند/ تمام تعهدات ایران صریح و مشخص است اما تعهدات طرف مقابل تفسیرش با آمریکائی هاست
تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۵:۴۲ ب.ظ
 
یک فعال جنبش هسته ای کشور چارچوب و هدف اصلی تیم مذاکره کننده در مسائل هسته ای را بهبود رابطه با آمریکا ذکر کرد.

دکتر خلیلی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: اگر تیم مذکره کننده برای احقاق حقوق هسته ای کشور و ملت بر سر میز مذاکره نشسته باید در برابر هر گونه تهدید و گستاخی و رفتارهای پرتنش آمریکا واکنش متقابل نشان دهد و مسالمت در این خصوص معنا و مفهومی ندارد.

 

وی نگرانی هسته ای دلسوزان نظام را ناشی از پیش بینی ندانست و گفت: متاسفانه این نگرانی ها در بیانیه لوزان اتفاق افتاده و طرف مقابل به هر دلیلی شیطنت های را به خرج داده که باعث دردسر برای کشور خواهد شد.

 

این دکترای علوم سیاسی به نمونه بارز شیطنت امریکائی ها در بیانیه لوزان اشاره کرد و افزود: در این بیانیه بنا شده در ازای تعهدات ایران تحریمهای اقتصادی و مالی مرتبط با هسته ای را بردارند و لذا دراین خصوص الفاظی را بکار بردند که معادل تهدید است، یعنی تحریمهای اقتصادی و مالی ثانویه را تعلیق و متوقف می کنیم.

 

خلیلی اذعان کرد:هر لفظی که در توافق حقوقی بکار می رود معنای خودش را دارد، لذا تعهدات ایران همه مشخص و صریح است و تعهدات طرف مقابل تفسیرش با خود آمریکاست، یعنی کلمه ثانویه در بیانیه لوزان آن تعریفی است که آمریکا ئی ها خود آن را تفسیر می کنند.

 

وی تصریح کرد: شیطنت مهم دیگر امریکا این است که گفته اند تحریمهای مرتبط با هسته ای را تعلیق می کنیم اما به کنگره نامه نوشته اند که تحریم مرتبط با هسته ای وجود خارجی ندارد.

 

خلیلی مذاکرات هسته ای را به مانند مسابقه کشتی دانست و تاکید کرد: در مسابقه کشتی حریف مقتدر به کمتر از ضربه فنی راضی نیست و باید با این پیش فرض در طول مذاکرات حرکت کنیم که طرف غربی به دنبال گرفتن امتیاز گیری فراوان از ایران است، لذا باید ششدانگ حواسمان را جمع کنیم تا خدای نکرده در این مذاکرات خدشه و آسیبی به حقوق و عزت ملت وارد نشود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه