بدون نظر
 
مدیرعامل شرکت آب‌و‌فاضلاب مشهدخبر داد: هدر‌رفت ٨‌ میلیون متر‌مکعب آب در مشهد بخاطر انشعابات غیرمجاز
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۴۸ ب.ظ
 
با‌وجود بارندگی‌های چند‌‌وقت اخیر درمشهد، نگرانی‌ها از کمبود آب به‌ویژه در فصل تابستان همچنان ادامه دارد؛ اما با‌وجود کم‌آبی در مشهد، حجم بالای آب مصرفی و هدر‌رفت آب از طرق مختلف، از دیگرمسائلی است که به نظر می‌رسد برای آب مشهد مشکلاتی را ایجاد کرده است.

با‌وجود بارندگی‌های چند‌‌وقت اخیر درمشهد، نگرانی‌ها از کمبود آب به‌ویژه در فصل تابستان همچنان ادامه دارد؛ اما با‌وجود کم‌آبی در مشهد، حجم بالای آب مصرفی و هدر‌رفت آب از طرق مختلف، از دیگرمسائلی است که به نظر می‌رسد برای آب مشهد مشکلاتی را ایجاد کرده است.
در همین راستا قائم‌مقام شرکت آب‌وفاضلاب خراسان‌رضوی سال گذشته از تولید سالانه ٢١٢‌میلیون متر مکعب آب خبر داده بود.
حسین سخدری توضیح داده است که ۴٢‌میلیون متر مکعب از این آب برای این شرکت آب‌وفاضلاب مشهد درآمدی نداشته است و ۵/٣‌میلیون متر مکعب از این آب به‌دلیل فرسودگی لوله‌های آب‌وفاضلاب هدر می‌رود. اما این تنها‌راه هدر‌‌‌رفت آب نیست؛ به‌نظر می‌رسد وجود انشعابات غیرمجاز نیز دلیل دیگری برای هدررفت آب در این شهر باشد.
مدیر عامل شرکت آب‌وفاضلاب مشهد در این زمینه گفت: انشعابات غیرمجاز باعث هدر‌رفت سالانه هشت‌میلیون مترمکعب آب در مشهد می‌شود.
علیرضا طباطبایی با بیان اینکه انشعابات غیر‌مجاز یکی از دلایل اصلی هدر‌رفت آب ‌است، در رابطه با میزان هدر‌رفت آب در سال‌های گذشته در مشهد افزود: میزان هدر‌رفت آب ازطریق انشعابات غیرمجاز در سال‌٩٣‌، هشت‌میلیون مترمکعب و در سال‌٩٢، هشت‌میلیون‌ و ٣۴٠‌هزار متر‌مکعب بوده است.
وی توضیح داد: بیشترین حجم هدر‌رفت آب به‌وسیله انشعابات غیرمجاز در مناطق حاشیه‌نشین شهرک‌های جدید شهر مشهد رخ می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه تعداد انشعابات غیر‌مجاز در سال‌٩٢، ٣۴‌هزار‌و‌٧۴۵‌مورد بوده و در پایان سال‌٩٣ این رقم به ٣٣هزار‌و‌۵٢٧ مورد رسیده است، بیان کرد: از سال ٩٢‌تا‌٩٣ شاهد کاهش ۶/٣‌درصدی انشعابات غیر‌مجاز بوده‌‌ایم.
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب مشهد تاکید کرد: اما متاسفانه در سال‌٩۴ به‌دلیل افزایش شهرک‌های حاشیه‌شهر شاهد افزایش دست‌کم دوهزار انشعاب غیر‌مجاز بوده‌ایم.
طباطبایی افزود: در‌صورت ادامه این روند تا پایان سال جاری، شاهد رشد ۶‌درصدی انشعابات غیر‌مجاز در مشهد خواهیم بود که این افزایش انشعابات افزایش هدر‌رفت آب را نیز در‌پی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی اصلی‌ترین دلیل افزایش انشعابات غیرمجاز است، گفت: بالاترین آمار انشعابات غیرمجاز در مناطق ٢‌و‌۴ آب‌وفاضلاب است که شامل مناطق شمالی و جنوب غرب شهر مشهد می‌شود و عمده جمعیت حاشیه‌نشین شهر مشهد در این مناطق ساکن هستند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایجاد مسائل بهداشتی یکی از مشکلات اصلی است که انشعابات غیر‌مجاز به‌وجود می‌آورد، تصریح کرد: ‌تحمیل شبکه غیرفنی و غیر‌اصولی به شبکه شهر و وجود لوله‌های پنهان در شبکه که شناسایی آن‌ها مشکل ‌یا غیرممکن است، از دیگر مشکلاتی است که در رابطه با این انشعابات با آن روبه‌رو هستیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون شرکت آب‌وفاضلاب مشهد چه اقداماتی برای مقابله با این انشعابات داشته است، گفت: پایش شبکه‌های آب‌وفاضلاب برای یافتن تاسیسات پنهان، اصلاح و استاندارد‌سازی شبکه آب‌وفاضلاب شهرک‌ها ‌یا مناطق دارای انشعابات غیر‌مجاز و نصب و تعویض کنتورهای مشترکین از‌جمله اقدامات شرکت آبفا مشهد برای مقابله با این مشکل بوده است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای