بدون نظر
 
مدیران دستگاههای اجرایی تربت حیدریه در بین مردم
رفع مشکلات مناطق محروم با اردوی جهادی و میز خدمت ادارات/ از احداث خانه روستایی تا اجرای طرح کمک مومنانه در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۸:۱۹ ق.ظ
 
چند روزی است مدیران دستگاههای اجرایی تربت حیدریه بخصوص ادارات خدمت رسان در قالب اردوهای هجرت و میز خدمت جهادی در بین مردم روستای سلطان آباد رخ حضور یافته و به گفته اهالی فضای اجتماعی، سیاسی اوایل انقلاب را برای انها تداعی بخشیدند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ چند روزی است مدیران دستگاههای اجرایی تربت حیدریه بخصوص ادارات خدمت رسان در قالب اردوی جهادی و میز خدمت جهادی در بین مردم روستای سلطان آباد رخ حضور یافته و به گفته اهالی فضای اجتماعی، سیاسی اوایل انقلاب را برای انها تداعی بخشیدند.

این اردوی جهادی از روز دوشنبه ۱۵ شهریور در روستای ۷۰۰ خانواری جلگه رخ که حدود ۲۸۰۰ نفر جمعیت را در خود جای داده آغاز شد و هر روز علاوه بر اجرای فعالیت های عمرانی و عام المنفعه، آموزشی، فرهنگی، چهار مدیر دستگاه اجرایی همراه با پرسنل خود در این روستا و در بین مردم حضور یافته و به مشکلات انها رسیدگی شد.

میز خدمت و اردوی جهادی مدیران

سرهنگ محمدعلی یعقوبی، فرمانده بسیج ادارات و کارخانجات تربت حیدریه در این خصوص به خبرنگار ما گفت: موضوع اردوی جهادی و میز خدمت در شورای اندیشه ورز بسیج کارمندان مطرح و مورد موافقت اعضا و کمیته ها قرار گرفت و بر همین اساس روستایی که بیشترین نیاز به حضور میدران را داشت احصا و اعلام کردیم.

وی تصریح کرد: میز خدمت و اردوی جهادی چهار روزه مدیران دستگاه‌های اجرایی تربت حیدریه مرتبط با امور روستایی و مناطق محروم با هدف پشتیبانی از اردوهای جهادی و رفع مشکلات اهالی در چهار حوزه عمرانی، فرهنگی، تربیتی و آموزشی صبح امروز در روستای سلطان‌آباد بخش رخ تربت‌ حیدریه آغاز شد.

یعقوبی گفت: مدیران دستگاه‌های حاضر شامل بنیادمسکن، کمیته‌امداد، جهادکشاورزی،صنعت و معدن، غله و بازرگانی دامپزشکی، تعاون روستایی، آب، برق، گاز، مخابرات، هلال‌احمر، فنی و حرفه‌ای، علوم پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی است.

وی افزود: نظارت بر تکمیل چهار باب خانه روستایی، اجرای رزمایش کمک مومنانه و توزیع بسته‌های معیشتی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی، برپایی کارگاه‌های آموزشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و نشست‌های بصیرتی، از دیگر برنامه‌هایی است که در این اردوی چهار روزه دنبال شد.

به تناسب مشکلات احصا شده میزهای خدمت برپا شد

مسوول بسیج کارمندان و ادارات ناحیه تربت حیدریه گفت: پیش از برگزاری اردوی جهادی مشکلات مردم روستا احصا و بر اساس ان هر روز چهار مدیر همراه پرسنل خود در این منطقه حضور یافتند.

وی بیان کرد: اداره برق همراه با پرسنل خود با حضور میدانی در روستا تمام روشنایی معابر را اصلاح، ترمیم بهسازی و تقویت کرد و اداره ابفای شهری نیز علاوه بر رفع مشکلات حوزه آب، موضوع ساخت ابشخور برای دامداران در خارج از روستا را با اغتبار مشارکتی ۲۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار داد.

یعقوبی از واکسناسیون بیش از ۲ هزار دام سبک و سنگین توسط پرسنل دامپزشکی، رفع مشکلات سوخت چاههای کشاورزی توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، رفع مشکل داروی بیماران صعب العلاج توسط هلال احمر، اموزش اطفای حریق توسط آتش نشانی، مشاوره خانواده و ازدواج توسط دادگستری و ساخت و بهسازی منازل محرومین توسط بنیاد مسکن، بعنوان بخشی از فعالیت های این اردو و میزهای خدمت جهادی یاد کرد.

احداث ۵۰ باب منزل مسکونی در روستای سلطان آباد رخ

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت حیدریه به خبرنگار ما گفت: شهرستان تربت حیدریه دارای ۱۳۸ ابادی با ۱۲۵ روستای بالای ۲۰ خانوار که ۲۱ هزار و ۷۰۹ واحد مسکونی است که حدود ۹ هزار و ۸۳۰ واحد معادل ۴۶ درصد آن مقاوم سازی شده است.

علی اصغر کوهسرخی خاطر نشان کرد: به لحاظ شاخص مسکن روستایی جزو سه شهرستان برتر استان بشمار می رویم و امسال احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی سهم شهرستان تربت حیدریه بوده که همه به بانکها معرفی شده و ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۵۲ میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض پرداخت شده و تعدادی از واحدها هم به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در روستای سلطان اباد رخ ۵۰ واحد مسکن روستایی در دست ساخت است و از این تعداد ۱۵ واحد متعلق به محرومین و نیازمندان است که در این مدت اردوی جهادی سه واحد فندانسیون اجرا و دو واحد نیز آسترزنی شده است.

مهمترین کارکرد بسیج کارمندان و ادارات تسهیل گری برای مردم است

مسوول بسیج کارمندان و ادارات سپاه امام رضا علیه السلام در حاشیه این اردوی جهادی به خبرنگار ما گفت: کارمندان در تراز انقلاب اسلامی کم کاری در مرامشان نیست و حداقل کاری که می توانند انجام دهند پاسخگویی مناسب و پیگیری مطالبات مردم است.

سرهنگ پاسدار ابوالفضل کهنسال افژود: همه کارمندان در امنیت این کشور سهم دارند بگونه ای که چنانچه در پاسخگویی به مطالبات مردم کم کاری انجام شود دچار ریزش می شویم و این ریزش ها خودش را در فراخوان های دشمن و بلواها نشان می دهد.

وی بیان داشت: مهمترین کارکرد بسیج کارمندان و ادارات تسهیلگری برای رفع مشکلات و مطالبات مردم است و این اردوی جهادی و میزهای خدمت این پیام را متبادر می کند که مسوولان خدمتگذار مردم هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی به مناطق محروم است واردات واکسن طی دو هفته آینده به ۱۶۰ میلیون دز می رسد / ۷۶ میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه افتتاح شد وزیر بهداشت وارد تربت حیدریه شد مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد پسته‌کاران پسته خندان نیستند مهمترین دستاورد سفرهای استانی دولت محرومیت زدایی از مناطق محروم است پروژه های نیمه تمام ورزشی تربت حیدریه معطل ۱۸ میلیارد تومان اعتبار پیکر شهید محمد محمدی در تربت‌حیدریه تشییع شد بهره برداری از ۴ مینی چمن ورزشی در منطقه تربت حیدریه پارک جنگلی شهید حجتی تربت حیدریه فرصت مناسب برای تقویت گردشگری