بدون نظر
 
صبح امروز؛
مدارس مسجد محور سحاب دانش در تربت حیدریه افتتاح شد
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در ۴:۵۵ ب.ظ
 
مدارس مسجد محور سحاب دانش تحت مدیریت مرکز حوزه های علمیه خراسان و نظارت آموزش و پرورش با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در تربت حیدریه افتتاح شد

حجت الاسلام مرتضی محمدپور، مسئول مدارس مسجد محور سحاب دانش عصر امروز در حاشیه افتتاح این مراکز در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: مدارس سحاب دانش تحت مدیریت مرکز حوزه های علمیه خراسان و با نظارت آموزش و پرورش همچون سایر مدارس غیر دولتی امسال بصورت رسمی و با ارائه مجوزهای لازم آغاز به کار کرده است.

وی تصریح کرد: در این مدارس ۲۲۰ دختر و پسر از مقطع پیش دبستانی ۲ تا پنجم ابتدایی تحصیل می کنند که در افق برنامه ریزی شده بر این مقاطع تحصیلی هر سال افزوده خواهد شد و دانش آموزان را برای ورود به مراکز آموزش عالی و حوزوی نیز آماده خواهیم کرد.

محمدپور با بیان اینکه این مدارس با دبیرستان های علوم و معارف اسلامی متفاوت است، افزود: در دبیرستان ها رشته های تکمیلی معارف اسلامی آموزش داده می شوند اما در مدارس مسجد محور سحاب، دانش آموزان برای تمام رشته های دانشگاهی آموزش داده می شوند.

وی در خصوص معلمان و مربیان این مدارس گفت: مربیان مدارس سحاب که بخشی از آنها دانشگاهی و بخش دیگری نیز حوزوی هستند، همانند سایر مراکز غیر دولتی جذب شده و ۶ ماه دوره آموزشی برای آنها برگزار می شود، ضمن انکه این آموزشها در طول سال متداول خواهد بود.

مسئول مدارس مسجد محور سحاب دانش به تفاوت این مدارس با سایر مراکز غیر دولتی اشاره کرد و افزود: این مدارس در روش های آموزشی تفاوت عمده ای دارند به این معنا که روش ها، کهنه و تئوری نیست و بیشتر اردو محور، مهارت محور، مربی محور و با استفاده از علوم ترکیبی بر مبنای کار تربیتی فعالیت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مدارس تحت نظارت آموزش و پرورش هستند قوانین و ضوابط نیز بر همین مبناست، اما اداره کلاسها متفاوت است و دانش آموزان با طب اسلامی، مکالمه عربی و انگلیسی، مهارت های زندگی، نجوم و همچنین ساخت تولید نیز آشنا می شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است