بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
مبلمان شهری و ورودی های تربت حیدریه نیازمند یک تحول اساسی است
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
شرافتی راد گفت: تربت حیدریه از ظرفیت بالایی برای جذب و ماندگاری زائران و مسافران در حوزه های مختلف برخوردار است اما برای رسیدن به این مهم مبلمان شهری و ورودی های این شهر نیازمند یک تحول اساسی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسین شرافتی راد، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: شهرستان تربت حیدریه از لحاظ منابع خدادای ، موقعیت جغرافیایی و همچنین منابع انسانی از شهرهای پیشرو خراسان رضوی است که اگر این موارد بتوانند با یکدیگر تعامل برقرار کنند کاستی های موجود کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب کشور قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی مشهدالرضا علیه السلام از موقعیت خاصی برای جذب مسافر و ماندگاری زائر برخوردار است.

شرافتی راد گفت: تربت حیدریه از ظرفیت بالایی  برای جذب و ماندگاری زائران و مسافران در حوزه های مختلف برخوردار است اما برای رسیدن به این مهم مبلمان شهری و ورودی های این شهر نیازمند تحول اساسی است.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: این شهرستان بعنوان قطب تولید زعفران جهان مطرح است اما هنوز نتوانسته زعفران را بعنوان یک سوغات از این منطقه به زائران و مسافران عرضه کند و اغلب زائران زعفران و سوغات خود را از بازارهای مشهد تهیه می کنند.

وی راه اندازی بازارچه های صنایع دستی و فراوری زعفران در ورودی های شهر تربت حیدریه را یک نیاز برای اقتصاد پویای این شهر قلمداد کرد و گفت: زائر و مسافری که قصد عزیمت به مشهد را دارد باید زعفران خود را بعنوان سوغات از این شهر تهیه کند و این مستلزم راه اندازی بازارچه های صنایع دستی و زعفران در ورودی های شهر است.

فرماندار تربت حیدریه در بخشی دیگر به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: فرایند انتخابات همزمان با سراسر کشور در تربت حیدریه در حال انجام است و تاکنون 14 نفر برای شورای شهر تربت حیدریه ثبت نام کردند.

وی عبور از مشکلات و موانع پیش رو را نیازمند یک شورای متخصص و کارآمد عنوان کرد و افزود: بستر برای یک انتخابات با شور و نشاط فراهم است و مردم خودشان انتخاب خواهند کرد، هرچند رفع موانع پیش رو نیازمند شورای فعال، متخصص و کارآمد است.

فرماندار تربت حیدریه همچنین بدون اشاره به تعداد شعب اخذ رای، گفت: سعی می کنیم تا زمان انتخابات برخی شعباتی که احتمال ترافیک در آن را داریم افزایش دهیم و در بخشی که فضا باشد فضای انتخابات را به فضای باز محصور صحن مدارس و یا مساجد منتقل کنیم.

وی بیان کرد: هر گونه تبلیغات زودهنگام، تخریب، تهدید، تهمت در فضای حقیقی و مجازی پیگرد قانونی دارد و فعالان مجازی مراقب باشند در این فضا تحت تاثیرافراد خاصی قرار نگیرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است