بدون نظر
 
«ماه رجب» بهترین فرصت برای رسیدن به خداست+صوت
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۳ ق.ظ
 
بهترین موقعیت‌ها برای ما در ماه رجب فراهم است قدر بدانید این ماه را. این ماه مقدمه‌ای است برای ماه مبارک رمضان و مهمتر از همه اینکه خدا این ماه را یک وسیله‌ای قرار داده است که ما بتوانیم خودمان را به خدا برسانیم،

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از سالکان و اساتید اخلاق است که توصیه‌ها و رهنمودهای ایشان در بسیاری از موارد می‌تواند برای ما راهگشا باشد.

با توجه به اهمیت ماه رجب و جایگاه آن برای درک بهتر ماه مبارک رمضان، توصیه‌هایی از این عالم فرزانه در ادامه می‌آید:

بشنوید!

در دعاهای ماه رجب، حوائج زیادی مطرح و غالباً حوائج ما در نظر گرفته شده است. مانند، «یَا مَنْ یَمْلِکُ حَوَائِجَ السَّائِلِینَ»، «یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ».

روایتی از پیامبر اکرم (ص) است که ایشان فرمودند: «اِنَّ اللّهَ نَصَبَ فِی السَّماءِ السّابِعَه مَلَکاً»؛ خداوند فرشته‌ای را در آسمان هفتم نصب فرموده است «یقال لَهُ الدّاعی»، اسم آن داعی است. داعی یعنی جارچی.

«فَاِذا دخَلَ شَهرُ رَجبِ یُنادی ذلک المَلَک کُلّ لَیله منه الیَ الصَّباح»؛ این فرشته‌ای که در آسمان هفتم است وقتی ماه رجب وارد می‌شود هر شب از ماه رجب تا صبح ندا می‌کند «طوبی للذّاکرین»، «طوبی للطّائعین»، «و یقول اللّه تعالی» این ملک می‌گوید آی مردم می‌دانید خدا چه می‌گوید «اَنَا جَلیسُ مَن جالسَنی»؛ من همنشینی کسی هستم که با من بنشیند و «وَ مُطیعُ مَن اَطاعَنی»، چه تعبیر عجیبی من اطاعت می‌کنم کسی که از من اطاعت کند یعنی هر چه بخواهی به تو می‌دهم.

«وَغافِرُ مَنِ اسْتَغْفَرَنی»؛ هر که از من طلب غفران کند می‌آمرزمش، ماه، ماه خداست. ماه رجب ماه خداست و بنده هم بنده‌ من است؛ «الشّهرُ شَهری وَالْعبدُ عبْدی». «وَالرَّحمَهُ رَحْمَتی»؛ رحمت من فراگیر است. «فَمَن دَعانی اَجِبْتُهُ»؛ هر که مرا بخواند جواب او را می‌دهم.

«وَ مَن سَأَ لَنی اَعطَیتُهُ»؛ اگر چیزی درخواست کند به او می‌دهم، «وَمَن اسْتَهْدانی هَدَیتُهُ»؛ اگر کسی از من طلب هدایت کند هدایتش می‌کنم، «وَجعَلْتُ هَذَاالشَّهرَ حَبْلاً بَینی وَ بَینَ عِبادی»؛ این ماه را مانند ریسمانی قرار دادم بین خودم و بنده خودم، «فَمَنِ اعْتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إِلَیَّ» چه تعبیر زیبایی! اگر کسی به ماه رجب اعتصام و توسل پیدا کند آن به من می‌رسد.

یعنی بهترین موقعیت‌ها برای ما در ماه رجب فراهم است قدر بدانید این ماه را. این ماه مقدمه‌ای است برای ماه مبارک رمضان و مهمتر از همه اینکه خدا این ماه را یک وسیله‌ای قرار داده است که ما بتوانیم خودمان را به خدا برسانیم، خودمان را تطهیر کنیم همه چیز در این روایت بود.

از این ماه غفلت نکنید. این دعاهایی که در ماه رجب وارد شده، بخوانید خیلی موثر است به خصوص از نظر اعمال و رفتار کاری کنید خودتان را مهذب و تطهیر کنید آماده کنید برای ماه مبارک رمضان که «دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَى ضِیَافَهِ اللَّهِ» است خودتان را در این ماه برای میهمانی خدا آماده کنید.

انتهای پیام/ک

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه زائران رضوی، حسینی می‌شوند/ برادران افغان از مرز دوغارون تا کربلای معلا/ پیش‌بینی ورود بیش از ۴۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی سانحه رانندگی در محور مشهد به تربت حیدریه ۱۸ کشته و مصدوم برجای گذاشت