بدون نظر
 
مدیر آموزش و پرورش رخ:
مانور ویژه بازگشایی مدارس در فضاهای آموزشی جلگه رخ تربت حیدریه برگزار شد
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۱ ق.ظ
 
محمود قهار، با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از 5000 هزار دانش آموز در سطح مدارس بخش رخ به تحصیل مشغول خواهند شد، افزود: برای آمادگی هر چه بهتر مانور آموزشی با حضور مدیران و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت در سطح منطقه برگزار شد.

به گزارش تابان تربت، محمود قهار، مدیر آموزش و پرورش جلگه رخ تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه بازدید از روند مانور بازگشایی مدارس این منطقه ضمن تاکید بر حضور فعال تمامی عوامل اجرایی و آموزشی در همه روزهای هفته در مدارس ،به تشریح وضعیت بازگشایی مدارس به خاطر شرایط موجود کرونا دربخش رخ پرداخت و اظهار داشت:: مدارس این منطقه تحت هر شرایطی 15 شهریور ماه بازگشایی می شوند و بر اساس تصمیم ستاد کرونا، باز گشایی مدارس منطقه بر اساس سه سناریوی سفید، زرد و قرمز خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این مانور سطح آمادگی، نواقص و کاستی های پیش رو مدارس مشخص شد و برنامه ریزی لازم برای رفع این نواقص و کاستی ها توسط شورای مدرسه و  اداره آموزش و پرورش، شورای اموزش و پرورش، پارلمان انجمن اولیا و مربیان منطقه صورت خواهد گرفت.

قهار با بیان اینکه اداره آموزش و پرورش رخ برای باز گشایی مدارس و آموزش در وضعیت های مختلف آمادگی 100درصدی را دارد، بیان داشت: حضوری، نیمه حضوری یا غیرحضوری بودن مدارس و کیفیت برگزاری کلاسها با توجه به وضعیت منطقه و تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش رخ در ارتباط با بررسی وضعیت دسترسی اکثر دانش آموزان بخش رخ به آموزش مجازی گفت: در این خصوص مشکلی جدی در بین دانش اموزان و مدارس این منطقه احساس نمی شود و برنامه های مختلفی متناسب با امکانات و شرایط دانش آموزان در آموزش و پرورش و با محوریت مدرسه، طراحی شده و همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه سلامتی دانش آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس است، بر ضد عفونی روزانه مدارس و رعایت دستور العمل های بهداشتی تاکید کرد.

قهار اظهار داشت: در جلگه رخ 90 مدرسه وجود دارد که بعضی از آنها به دلیل دور افتاده بودن و امکان دسترسی هیچ گونه پوشش اینترنتی نداشته و نمی توانند زیر پوشش خط اینترنت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تلاش داریم برابر تأکیدی که سند تحول بنیادین بر تحقق عدالت آموزشی دارد، فضا و فرصت را برای همه دانش اموزان فراهم کنیم، تصریح کرد: بعد از این مانور می‌توانیم یک ارزیابی از این‌که چه کسانی بنا به دلایل متعدد امکان استفاده از شبکه شاد را ندارند در این بخش با استفاده از همه ظرفیت‌ها پیش از آغاز رسمی سال تحصیلی این مشکلات را تا حد توان تدبیر کنیم.

قهار با اشاره به امکانات و ظرفیت‌ هایی که امروز شبکه شاد از آن بهره‌مند است از قبیل لیست حضور و غیاب و فرم‌های آزمون‌ساز، خاطرنشان کرد: تحقق مدرسه مجازی و آموزش آنلاین در سال تحصیلی آتی و استفاده از توان بستر شاد نیاز به عضویت همه معلمان و دانش‌آموزان دارد و در حال حاضر نیز بیش از 90 درصد دانش‌آموزان، تمام معلمان و مدیران مجموعه آموزش و پرورش رخ در این شبکه عضویت دارند.

رئیس آموزش و پرورش رخ در پایان تاکید کرد: این مانور یک مانور نمایشی و تبلیغاتی نیست و ما پس از این مانور و در یک کار جدی، باید برای آن بخش از دانش‌آموزان که به هر دلیلی به شبکه شاد دسترسی ندارند، برنامه جایگزین تعریف کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ