بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
ماندگاری زائران و مسافران در تربت حیدریه نیازمند احیای صنعت گردشگری
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بر احیای صنعت گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به عبور سالانه 7 میلیون زائر و مسافر از این شهرستان ضروری است تا برای ماندگاری آنان صنعت گردشگری در نقاط مختل این شهرستان احیا شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی در نشست مشترک با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در یک شاهراه اصلی قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی به مشهد الرضا(ع) از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: سالانه از مجموع ۲۵ میلیون زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می شوند حدود ۷ میلیون نفر از تربت حیدریه عبور می کنند که باید برای ماندگاری آنها در این منطقه، صنعت گردشگری احیا شود.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ابریشم کشی، زعفران، ابنیه های تاریخی و رباط های تاریخی نیازمند احیاست و  همچنین در حوزه گردشگری، رشته های کوهنوردی، کویر نوردی، گردشگری معدن، میراث های آیینی استان را به منظور توسعه محور گردشگری این شهرستان باید به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی از حمام حاجی رئیس بعنوان یک فرصت برای احیای گردشگری یاد کرد و افزود: در تلاشیم تا این حمام تاریخی را بعنوان یک موزه حمام معرفی کنیم و اکنون در حال مرمت و بهسازی است.

 

بنای اصلی حمام حاجی رییس در خیابان روحبخش متعلق به دوران پهلوی است که بر خرابه هایی از یک بنا در دوران قاجار ساخته شده است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهی پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند ورزشکار معلول تربت حیدریه قهرمان مسابقات دو ومیدانی کشور شد نبرد تن با تفنگ جهاد کبیر، ظلم ستیزی و مبارزه جدی با نظام سلطه است/مبارزه با استکبار از مواضع قرآنی است کشف یک تن و ۲۳۹ کیلو گرم مواد مخدر در تربت حیدریه فعالیت های انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل مشهود نیست دشمن به دنبال دوقطبی سازی در جامعه است/فتح بیت المقدس در «عملیات بوکمال» شبیه سازی شد مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی فتح افق‌های نو در دانشگاه فرهنگیان است معرفی برند منطقه تربت حیدریه نیازمند شاخصه ای منحصر به فرد است