بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
ماندگاری زائران و مسافران در تربت حیدریه نیازمند احیای صنعت گردشگری
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بر احیای صنعت گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به عبور سالانه 7 میلیون زائر و مسافر از این شهرستان ضروری است تا برای ماندگاری آنان صنعت گردشگری در نقاط مختل این شهرستان احیا شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی در نشست مشترک با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در یک شاهراه اصلی قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی به مشهد الرضا(ع) از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: سالانه از مجموع ۲۵ میلیون زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می شوند حدود ۷ میلیون نفر از تربت حیدریه عبور می کنند که باید برای ماندگاری آنها در این منطقه، صنعت گردشگری احیا شود.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ابریشم کشی، زعفران، ابنیه های تاریخی و رباط های تاریخی نیازمند احیاست و  همچنین در حوزه گردشگری، رشته های کوهنوردی، کویر نوردی، گردشگری معدن، میراث های آیینی استان را به منظور توسعه محور گردشگری این شهرستان باید به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی از حمام حاجی رئیس بعنوان یک فرصت برای احیای گردشگری یاد کرد و افزود: در تلاشیم تا این حمام تاریخی را بعنوان یک موزه حمام معرفی کنیم و اکنون در حال مرمت و بهسازی است.

 

بنای اصلی حمام حاجی رییس در خیابان روحبخش متعلق به دوران پهلوی است که بر خرابه هایی از یک بنا در دوران قاجار ساخته شده است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهی پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است