بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
ماندگاری زائران و مسافران در تربت حیدریه نیازمند احیای صنعت گردشگری
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بر احیای صنعت گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به عبور سالانه 7 میلیون زائر و مسافر از این شهرستان ضروری است تا برای ماندگاری آنان صنعت گردشگری در نقاط مختل این شهرستان احیا شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی در نشست مشترک با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در یک شاهراه اصلی قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی به مشهد الرضا(ع) از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: سالانه از مجموع ۲۵ میلیون زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می شوند حدود ۷ میلیون نفر از تربت حیدریه عبور می کنند که باید برای ماندگاری آنها در این منطقه، صنعت گردشگری احیا شود.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ابریشم کشی، زعفران، ابنیه های تاریخی و رباط های تاریخی نیازمند احیاست و  همچنین در حوزه گردشگری، رشته های کوهنوردی، کویر نوردی، گردشگری معدن، میراث های آیینی استان را به منظور توسعه محور گردشگری این شهرستان باید به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی از حمام حاجی رئیس بعنوان یک فرصت برای احیای گردشگری یاد کرد و افزود: در تلاشیم تا این حمام تاریخی را بعنوان یک موزه حمام معرفی کنیم و اکنون در حال مرمت و بهسازی است.

 

بنای اصلی حمام حاجی رییس در خیابان روحبخش متعلق به دوران پهلوی است که بر خرابه هایی از یک بنا در دوران قاجار ساخته شده است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهی پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند/به زودی شاهد فروپاشی نظام های مزدور و ادم کش خواهیم بود نخستین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه برگزار می شود نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد