بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
ماندگاری زائران و مسافران در تربت حیدریه نیازمند احیای صنعت گردشگری
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بر احیای صنعت گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به عبور سالانه 7 میلیون زائر و مسافر از این شهرستان ضروری است تا برای ماندگاری آنان صنعت گردشگری در نقاط مختل این شهرستان احیا شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی در نشست مشترک با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در یک شاهراه اصلی قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی به مشهد الرضا(ع) از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: سالانه از مجموع ۲۵ میلیون زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می شوند حدود ۷ میلیون نفر از تربت حیدریه عبور می کنند که باید برای ماندگاری آنها در این منطقه، صنعت گردشگری احیا شود.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ابریشم کشی، زعفران، ابنیه های تاریخی و رباط های تاریخی نیازمند احیاست و  همچنین در حوزه گردشگری، رشته های کوهنوردی، کویر نوردی، گردشگری معدن، میراث های آیینی استان را به منظور توسعه محور گردشگری این شهرستان باید به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی از حمام حاجی رئیس بعنوان یک فرصت برای احیای گردشگری یاد کرد و افزود: در تلاشیم تا این حمام تاریخی را بعنوان یک موزه حمام معرفی کنیم و اکنون در حال مرمت و بهسازی است.

 

بنای اصلی حمام حاجی رییس در خیابان روحبخش متعلق به دوران پهلوی است که بر خرابه هایی از یک بنا در دوران قاجار ساخته شده است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهی پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است