بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
ماندگاری زائران و مسافران در تربت حیدریه نیازمند احیای صنعت گردشگری
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه بر احیای صنعت گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به عبور سالانه 7 میلیون زائر و مسافر از این شهرستان ضروری است تا برای ماندگاری آنان صنعت گردشگری در نقاط مختل این شهرستان احیا شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد علی موهبتی در نشست مشترک با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در یک شاهراه اصلی قرار گرفته و بعنوان دروازه جنوبی به مشهد الرضا(ع) از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: سالانه از مجموع ۲۵ میلیون زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می شوند حدود ۷ میلیون نفر از تربت حیدریه عبور می کنند که باید برای ماندگاری آنها در این منطقه، صنعت گردشگری احیا شود.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ابریشم کشی، زعفران، ابنیه های تاریخی و رباط های تاریخی نیازمند احیاست و  همچنین در حوزه گردشگری، رشته های کوهنوردی، کویر نوردی، گردشگری معدن، میراث های آیینی استان را به منظور توسعه محور گردشگری این شهرستان باید به گردشگران معرفی کنیم.

 

وی از حمام حاجی رئیس بعنوان یک فرصت برای احیای گردشگری یاد کرد و افزود: در تلاشیم تا این حمام تاریخی را بعنوان یک موزه حمام معرفی کنیم و اکنون در حال مرمت و بهسازی است.

 

بنای اصلی حمام حاجی رییس در خیابان روحبخش متعلق به دوران پهلوی است که بر خرابه هایی از یک بنا در دوران قاجار ساخته شده است.

 

از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۶۰ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهی پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری در تربت حیدریه