بدون نظر
 
رئیس محیط زیست تربت حیدریه:
مارهایی که از داخل شهر به طبیعت بازگشتند
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۴:۴۸ ب.ظ
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: طی سه روز گذشته پرسنل سازمان آتش نشانی در پی اطلاع شهروندان، 2 حلقه مار سمی که بنحوی به منزل مسکونی راه یافته بود را صید و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل دادند.

سعید پشم چی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مارهای تحویل شده از نوع گرگ مار نیمه سمی و کفچه مار سمی بوده که توسط کارشناسان محیط زیست و پرسنل یگان بیومتری  شناسایی شد.

 

وی اظهار کرد: مار اول از نوع گرگ مار نر با 110 سانتی متر طول و مار دوم  کفچه مار ماده با 120 سانتی متر طول بوده که پس از بیومتری در زیستگاه مناسب خود رهاسازی شدند.

 

 

پشم چی گفت: مارها از خزندگان بسیار مفید در طبیعت هستند که بدلیل استفاده از جوندگانی مثل موش، می توانند در حواشی اراضی کشاورزی دفع آفت نموده و مثمر ثمر و مفید واقع شوند .

 

 

رئیس محیط زیست تربت حیدریه تصریح کرد: از ارزشهای دیگر گونه های  مار می توان به تولید داروها در بخش پزشکی اشاره کردکه از سم انواع مارها برای سرم سازی و واکسن استفاده فراوانی می شود.

 

 

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه شهروندان خصوصا کشاورزان عزیز نسل این خزندگان ارزشمند حفظ و احیاء شود.

 

انتهای پیام/     

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ