بدون نظر
 
رئیس محیط زیست تربت حیدریه:
مارهایی که از داخل شهر به طبیعت بازگشتند
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۴:۴۸ ب.ظ
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: طی سه روز گذشته پرسنل سازمان آتش نشانی در پی اطلاع شهروندان، 2 حلقه مار سمی که بنحوی به منزل مسکونی راه یافته بود را صید و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل دادند.

سعید پشم چی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مارهای تحویل شده از نوع گرگ مار نیمه سمی و کفچه مار سمی بوده که توسط کارشناسان محیط زیست و پرسنل یگان بیومتری  شناسایی شد.

 

وی اظهار کرد: مار اول از نوع گرگ مار نر با 110 سانتی متر طول و مار دوم  کفچه مار ماده با 120 سانتی متر طول بوده که پس از بیومتری در زیستگاه مناسب خود رهاسازی شدند.

 

 

پشم چی گفت: مارها از خزندگان بسیار مفید در طبیعت هستند که بدلیل استفاده از جوندگانی مثل موش، می توانند در حواشی اراضی کشاورزی دفع آفت نموده و مثمر ثمر و مفید واقع شوند .

 

 

رئیس محیط زیست تربت حیدریه تصریح کرد: از ارزشهای دیگر گونه های  مار می توان به تولید داروها در بخش پزشکی اشاره کردکه از سم انواع مارها برای سرم سازی و واکسن استفاده فراوانی می شود.

 

 

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری همه شهروندان خصوصا کشاورزان عزیز نسل این خزندگان ارزشمند حفظ و احیاء شود.

 

انتهای پیام/     

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دکتر مهرداد حیدری دومین شهید مدافع سلامت تربت حیدریه آسمانی شد تورم فعلی در کشور دلیل اقتصادی ندارد/ماهیت شورای ملی و اتحادیه صادرکنندگان زعفران برای مردم مشخص شده است/طرح شفافیت آرا نبابد فضای پوپولیستی را در مجلس ایجاد کند حضور روحانیون، هیئت امنا و فرماندهان بسیج در طرح مسجد سنگر سلامت الزامی است/تفکر بسیج باید جهانی شود مهمترین ماموریت هفته بسیج اجرای طرح مسجد سنگر سلامت است تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند بیش از ۱۲۰۰ کودک یتیم در تربت حیدریه چشم انتظار حمایت نیکوکاران ۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان در تربت حیدریه تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است دوبانده شدن محور تربت حیدریه_زاوه در انتظار تحقق وعده مسئولان نیمی از مساجد و پایگاههای بسیج تربت حیدریه در طرح مسجد سنگر سلامت شرکت دارند