بدون نظر
 
انتصابات سیاسی!
ماجرای داغِ انتصاب سرپرست هیئت فوتبال تربت حیدریه بدون اطلاع رئیس ورزش و جوانان این شهر
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۹ در ۹:۳۲ ق.ظ
 
در حالی حکم سرپرستی هیئت فوتبال شهرستان تربت حیدریه به ابوالفضل رجبی در ساختمان هیئت فوتبال استان داده شده که رئیس ورزش و جوانان تربت حیدریه از این انتصاب بی اطلاع بوده و به این مسئله اعتراض دارد و حکم گزینه جدید را قبول ندارد.

به گزارش تابان تربت؛ دوشنبه شب هفتم مهر ماه، در حالی حکم سرپرستی هیئت فوتبال شهرستان تربت حیدریه به ابوالفضل رجبی در ساختمان هیئت فوتبال استان داده شده که رئیس ورزش و جوانان تربت حیدریه از این انتصاب بی اطلاع بوده و به این مسئله اعتراض دارد و حکم گزینه جدید را قبول ندارد.

از طرفی اظهارات احسان اصولی رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی صبح روز هشتم مهر ماه در مصاحبه با شهرآرانیوز، نشان می دهد که وی ظاهرا در دیگر شهرهای استان هم در خصوص تغییرات روسای هئیت فوتبال شهرستان ها با ادارات ورزش و جوانان دچار چالش است.

اصولی، رییس هیئت فوتبال خراسان رضوی در این خصوص می‌ افزاید: رییس هیات فوتبال شهرستان باید حداقل‌هایی برای شهرستان خود به وجود آورد و وقتی نمی‌تواند خود را با فضای کاری و ورزشی شهرش همراه کند، نمی‌تواند صفر تا صد آن را گردن هیات فوتبال استان بیندازد.

وی بیان کرد: رییس اداره ورزش‌وجوانان قوچان گزینه‌ای را به ما معرفی کرد، این فرد را منصوب کردیم، اما پس از چند روز اداره ورزش‌ وجوانان قوچان نظرش تغییر کرد و همچنین در تربت‌جام نیز اتفاق مشابهی رخ داد و اداره ورزش‌ و جوانان تربت‌ جام دو گزینه معرفی کرد که یکی از آنان را منصوب کردیم و در خصوص هیات فوتبال سبزوار گزینه‌ای معرفی شده که در حال بررسی فرد مورد نظر در هیات رئیسه هستیم.

صبح روز بعد انتصاب، هماهنگ خواهیم کرد!

اما نکته جالب توجه این بخش از صحبت های اصولی در خصوص وضعیت هئیت فوتبال تربت حیدریه است، وی در مصاحبه اش صبح روز بعد از زدن حکم سرپرستی برای هئیت فوتبال شهرستان تربت حیدریه می‌گوید: سرپرست هیات فوتبال تربت‌ حیدریه از قبل در این سمت حضور داشته و در خصوص این موضوع نیز با مسئولین اداره ورزش همان شهرستان تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

این در حالی است که مجید رضایی رئیس ورزش و جوانان تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگار ما می افزاید: آقای اصولی رئیس هیئت فوتبال استان صبح روز سه شنبه ۸ مهرماه گفته که در حال مذاکره با ما برای مسئولیت هیئت فوتبال بوده است در حالی که حکم سرپرست جدید هیئت فوتبال را شب گذشته اش بدون اطلاع ما به آقای ابولفصل رجبی داده است.

گزینه ما رضوی است و گزینه جدید را تایید نکرده ایم

رضایی، رییس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: روند انتصاب به این طریق است که گزینه ها از ورزش و جوانان به هیئت فوتبال استان معرفی می شوند، اما دوستان می‌گویند که اساسنامه اجازه داده تا ما بتوانیم خودمان رئیس هیئت فوتبال شهرها را منصوب کنیم، بحث ما این است که ما در ۱۶ تیرماه امسال در نامه ای آقای سید احمد رضوی را که سرپرست فعلی هیئت فوتبال هم بودند به هیئت استان معرفی کردیم تا حکم نهایی مسئولیت وی صادر شود.

وی افزود: هیئت استان در ۳۱ تیرماه در نامه ای به ما اعلام کرد که نفر جدیدی به جز آقای رضوی را به ما معرفی کنید که ما مجدد فردای آن روز در نامه ای اعلام کردیم که بر اساس شناخت ما در شهرستان گزینه نهایی ما آقای رضوی است.

رضایی می افزاید: هیئت فوتبال استان اما با افرادی پای مذاکره نشسته است تا یکی از سه نفر گزینه خودشان یعنی آقایان رجبی، بهاریه و یوسفی را معرفی کند.

وی خاطر نشان می کند: ما انتصاب جدید را نه تایید و نه معرفی کردیم، امام متاسفانه دوستان در هیئت فوتبال استان حکم جدید سرپرستی را تحویل آقای رجبی داده اند.

معترضیم به این انتصاب/این کار ایجاد تفرقه بین ورزشکاران شهرستان است

مجید رضایی در پاسخ به این سئوال که آیا این انتصاب غیرقانونی است یا خیر؟ می‌ افراید: حرف ما این است که بدون اطلاع ورزش و جوانان این انتصاب صورت گرفته و ما به این روند معترض هستیم، به نظر من رئیس هیئت فوتبال استان با این کارها در حال ایجاد تفرقه بین ورزشکاران شهرستان می باشد و این به نفع ورزش نیست.

رضایی بیان می‌کند: اگر قرار است که آقایان در هیئت فوتبال استان خودشان بر اساس ادعایی که بر اساس اساسنامه هیئت فوتبال استان که ما آن را هنوز ندیدیم و روی سایت هیئت استان هم چیزی موجود نیست، تصمیم بگیرند پس چرا به ما نامه می زنند و می خواهند ما گزینه معرفی کنیم؟

وظیفه استان بوده تا هماهنگی را با ورزش و جوانان تربت حیدریه انجام دهد

ابوالفضل رجبی کسی که سه شنبه شب حکم سرپرستی هیئت فوتبال تربت حیدریه را دریافت کرده، به خبرنگار ما گفت: من از قصه عدم اطلاع ورزش و جوانان شهرستان خبری ندارم اما اگر صحت داشته باشد، این وظیفه استان بوده تا هماهنگی لازم را با شهرستان انجام دهد.

وی می‌افزاید: به شکلی که با من هیئت استان صحبت داشته و دعوت کرده است، ظاهرا هماهنگی مربوطه را با ورزش و جوانان شهرستان انجام داده اند.

رجبی خاطر نشان می کند: روند هیئت فوتبال جایگاه مشخصی دارد و روسا را خودش انتخاب می کند، اما روالی هم باید طی شود که من اطلاعی ندارم، من برنامه ام را به هیئت فوتبال استان داده ام

وی می افزاید: شرایط فوتبال در تربت حیدریه مناسب نیست و در حال تشکیل کارگروه هایی هستیم تا بتوانیم به رشد و پیشرفت فوتبال شهرمان با وجود پتانسیل های خوب موجود کمک کنیم.

شهرستان ها نیازی به استان ندارند و پول بخشی از هزینه های استان را هم می دهند

سید احمد رضوی سرپرست پیشین هیئت فوتبال تربت حیدریه اما در این درباره به خبرنگار ما می‌گوید: شهرستان ها نیازی به استان ندارند و از نظر‌ مادی و معنوی هیچ کمکی به شهرستان ها نمی شود و حتی قسمتی از هزینه های هیئت استان را از طریق پرداخت ورودی مسابقات متقبل می شوند.

آقای اصولی به قول اش عمل نکرد

رضوی می‌افزاید: آقای اصولی قبل از برگزاری انتخابات هیئت فوتبال خراسان رضوی در جلسه ای به ما گفت که اگر کمک کنید به انتخاب شدن من در انتخابات اولین شهری که به آنجا سفر خواهیم کرد تربت حیدریه خواهد بود و امتیاز باشگاه خونه به خونه آمل را هم برای شما خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: بنده وقتی دیدم برای اولین بار اجماعی بین همه فوتبالی های استان وجود دارد که آقای اصولی رای بیاورد، کمک کردم تا با همراهی چند شهرستان دیگر وی رای بیاورد و بعد از اینکه رای آورد ما را در مجمع راه ندادند.

بعد از رای، جواب پیام ما را هم نداد

سید احمد رضوی گفت: بعد از رای دیگر حتی جواب‌ پیام ما را نداد و گفت من هیچ قولی به شما ندادم و روسای شهرستان ها از شما رضایت ندارند!

رضوی اظهار داشت: من از جنس فوتبال هستم و از سال ۶۲ فعالیت های مختلفی در رده های مختلف فوتبال دارم اما اصولی یک فرد سیاسی است تا ورزشی. زاویه وی با من روز به روز بیشتر شد و واقعا هیچ توجهی به فوتبال شهرستان ها نداشته اند.

وی بیان کرد: آقای اصولی رایزنی هایی با فرماندار تربت حیدریه داشته تا با فشار به رئیس اداره ورزش و جوانان بتواند ما را عزل کند و سرپرستی دیگر را منصوب کند و از روزی هم که آمده سعی دارد اعضای مجمع را از همراهان خودش بگذارد و تاکنون حدود ۱۲ مسئول هیئت های شهرستان های کلان را عزل کرده است.

این عزل سیاسی است، شهرداری مشهد یا هیئت فوتبال استان؟

سید احمد رضوی گفت: رییس ورزش جوانان به آقایان گفته با این مسئله شخصی برخورد نکنید، اما گفته اند آقای رضوی ۸ سال سرپرست بوده و می خواهم کسی دیگر را منصوب کنم.

وی معتقد است که این بازی سیاسی است و آقایان نمی خواهند رضوی در مجمع باشد و به نظرم شهرداری مشهد ظهر که تعطیل می شود اتوبوسی تعدادی از کارکنان را سوار می کند و به هیئت فوتبال استان می برد و آنجا شده شهرداری مشهد نه هیئت فوتبال استان!

مدیریت بازوی قوی می خواهد نه بله قربان گوی

رضوی با اشاره به اینکه با چه متر و معیاری چنین تصمیمی گرفته است؟ می‌ افزاید: اصلا اقای اصولی با چه برنامه ای به هیئت فوتبال استان آمده است؟ وقتی که می خواهد مدیریت کند باید بازوهای توانمندی را کنار خودش داشته باشد نه بله قربان گوهای قوی!

رضوی گفت: سئوال من این است آیا شورای اسلامی شهر مشهد می تواند به هیئت فوتبال استان یک میلیارد پول بدهد؟ اگر می تواند، آیا این پول نباید در همه هیئت های استان هزینه شود؟ یک هزار تومانی به هیئت فوتبال شهرستان ها کمک نشده است در حالی که حدود ۴۰ میلیون تومان ما در هیئت فوتبال تربت حیدریه به استان برای ورودی مسابقات داده ایم.

شهرستان ها در انتخاب اصولی بازی خوردند

وی در خصوص انتخاب احسان اصولی بعنوان هیئت فوتبال استان با رعایت احترام برای بزرگان فوتبال خراسان ما شهرستان ها توسط آنها بازی خوردیم و شاید آنها قولی از شهرداری گرفته باشند اما در پیشگاه خدا مدیون هستند چون صداقت نداشتند، شما اگر سری به هیئت فوتبال استان بزنید در ظواهر مشخص است که از تابلوهای به دیوار زده به یک فضایی سیاسی آمده اید نه ورزشی.

تماس خبرنگار ما برای ارتباط مجدد با احسان اصولی رئیس هیئت فوتبال استان به نتیجه ای نرسید و تلفن وی در دسترس نبود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حوزه آبخیز داری تربت حیدریه،نیازمند ۴۰۰ میلیارد اعتبار است والیبال نشسته تربت‌ حیدریه برای شرکت در لیگ یک میلیارد ریال نیاز دارد قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی شهر نسر تربت حیدریه افتتاح شد روحیه ایثار و شهادت را در بین جامعه همگانی کنید از تعطیلی ساخت مجتمع فولاد رخ تربت حیدریه تا ۲/۵ میلیون تنی گندله ای که از این شهرستان به خوزستان می رود نذر هشتم تبلور ظرفیت اجتماعی مساجد خراسان رضوی است آزادی ۱۰ زندانی نیازمند به همت خیرین تربت حیدریه فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم ارتباط و مراوده والدین با حوزه علمیه در رشد فرزندان تاثیر گذار است ۳۰ درصد واحدهای مسکن مهر تربت حیدریه فاقد متقاضی است روند افزایش مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه نگران کننده است حرکت لاک پشتی اینترنت در روستاهای جلگه رخ