بدون نظر
 
لوموند:پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۲۰ ب.ظ
 
سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب نیوز، سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

در این بین روزنامه “لوموند” چاپ پاریس در خصوص این سفر با عنوان “لوران فابیوس در تهران” نوشت : برای عادی سازی روابط میان تهران و پاریس راه طولانی در پیش است . فابیوس سعی دارد اولین دیدار رسمی فرانسوی ها پس از سال ها روابط نامناسب با ایران را به خود اختصاص دهد و وانمود کند این سفر صرفا سیاسی است .

این روزنامه با اشاره به اعتراض مردم ایران به سفر فابیوس نوشت : نباید فابیوس منتظر باشد که ایرانی ها فرش قرمز برای او پهن کنند .

فیگارو : ذوب شدن یخ ها شروع شد

روزنامه “فیگارو” صبح امروز تیتری با عنوان ” ایران و فرانسه: ذوب شدن یخ ها شروع شد” را درج کرد و در خصوص این سفر نوشت : سفری که با نام سیاست شروع شد اما بیشتر آن اقتصادی است .

این روزنامه در رابطه با دشمنی فابیوس با ایران نوشت : فابیوس در حالی در مقابل مقامات ایرانی سخنرانی میکند که در توافق وین کمر همت را بسته بود تا این توافق صورت نگیرد و نشان داد که نیم نگاهی به بدخواهان ایران در خاورمیانه است و به کشورهای عربی معاند با ایران پشت نکرد .

پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن

روزنامه “لیبراسیون” تصویری از فابیوس در حال قدم زدن در خیابان های تهران را به تصویر کشید و همچنین تصویری از معترضان ایرانی به سفر وی را پس زمینه آن قرار داد .

“لیبراسیون” نوشت : درست که فابیوس در بحث خون های آلوده به ایدز در دادگاه پاریس تبرئه شد اما این قضیه در نزد ایرانی ها فراموش نشد .

این روزنامه فرانسوی نوشت : قاعده لاینفک در روابط ایران و فرانسه ایران ثابت کرده است ، هر وقت روابط خیلی گرم و صمیمی شود ناگهان با سردی و برودت خاصی ختم می شود . حالا این سوال به ذهن ها متبادر میشود که آیا این قاعده خراب می شود؟

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شفافیت و مطالبه گری از ویژگی های اصلی حوزه خبر رسانی است مرگ یک کوهنورد در قله پیشکوه تربت حیدریه برداشت جو در بیش از ۷ هزار هکتار مزارع جلگه رخ تربت حیدریه اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است حوض انباری تاریخی، زیر پای شهر تربت حیدریه شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان