بدون نظر
 
لوموند:پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۲۰ ب.ظ
 
سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب نیوز، سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

در این بین روزنامه “لوموند” چاپ پاریس در خصوص این سفر با عنوان “لوران فابیوس در تهران” نوشت : برای عادی سازی روابط میان تهران و پاریس راه طولانی در پیش است . فابیوس سعی دارد اولین دیدار رسمی فرانسوی ها پس از سال ها روابط نامناسب با ایران را به خود اختصاص دهد و وانمود کند این سفر صرفا سیاسی است .

این روزنامه با اشاره به اعتراض مردم ایران به سفر فابیوس نوشت : نباید فابیوس منتظر باشد که ایرانی ها فرش قرمز برای او پهن کنند .

فیگارو : ذوب شدن یخ ها شروع شد

روزنامه “فیگارو” صبح امروز تیتری با عنوان ” ایران و فرانسه: ذوب شدن یخ ها شروع شد” را درج کرد و در خصوص این سفر نوشت : سفری که با نام سیاست شروع شد اما بیشتر آن اقتصادی است .

این روزنامه در رابطه با دشمنی فابیوس با ایران نوشت : فابیوس در حالی در مقابل مقامات ایرانی سخنرانی میکند که در توافق وین کمر همت را بسته بود تا این توافق صورت نگیرد و نشان داد که نیم نگاهی به بدخواهان ایران در خاورمیانه است و به کشورهای عربی معاند با ایران پشت نکرد .

پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن

روزنامه “لیبراسیون” تصویری از فابیوس در حال قدم زدن در خیابان های تهران را به تصویر کشید و همچنین تصویری از معترضان ایرانی به سفر وی را پس زمینه آن قرار داد .

“لیبراسیون” نوشت : درست که فابیوس در بحث خون های آلوده به ایدز در دادگاه پاریس تبرئه شد اما این قضیه در نزد ایرانی ها فراموش نشد .

این روزنامه فرانسوی نوشت : قاعده لاینفک در روابط ایران و فرانسه ایران ثابت کرده است ، هر وقت روابط خیلی گرم و صمیمی شود ناگهان با سردی و برودت خاصی ختم می شود . حالا این سوال به ذهن ها متبادر میشود که آیا این قاعده خراب می شود؟

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه