بدون نظر
 
لوموند:پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۲۰ ب.ظ
 
سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب نیوز، سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

در این بین روزنامه “لوموند” چاپ پاریس در خصوص این سفر با عنوان “لوران فابیوس در تهران” نوشت : برای عادی سازی روابط میان تهران و پاریس راه طولانی در پیش است . فابیوس سعی دارد اولین دیدار رسمی فرانسوی ها پس از سال ها روابط نامناسب با ایران را به خود اختصاص دهد و وانمود کند این سفر صرفا سیاسی است .

این روزنامه با اشاره به اعتراض مردم ایران به سفر فابیوس نوشت : نباید فابیوس منتظر باشد که ایرانی ها فرش قرمز برای او پهن کنند .

فیگارو : ذوب شدن یخ ها شروع شد

روزنامه “فیگارو” صبح امروز تیتری با عنوان ” ایران و فرانسه: ذوب شدن یخ ها شروع شد” را درج کرد و در خصوص این سفر نوشت : سفری که با نام سیاست شروع شد اما بیشتر آن اقتصادی است .

این روزنامه در رابطه با دشمنی فابیوس با ایران نوشت : فابیوس در حالی در مقابل مقامات ایرانی سخنرانی میکند که در توافق وین کمر همت را بسته بود تا این توافق صورت نگیرد و نشان داد که نیم نگاهی به بدخواهان ایران در خاورمیانه است و به کشورهای عربی معاند با ایران پشت نکرد .

پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن

روزنامه “لیبراسیون” تصویری از فابیوس در حال قدم زدن در خیابان های تهران را به تصویر کشید و همچنین تصویری از معترضان ایرانی به سفر وی را پس زمینه آن قرار داد .

“لیبراسیون” نوشت : درست که فابیوس در بحث خون های آلوده به ایدز در دادگاه پاریس تبرئه شد اما این قضیه در نزد ایرانی ها فراموش نشد .

این روزنامه فرانسوی نوشت : قاعده لاینفک در روابط ایران و فرانسه ایران ثابت کرده است ، هر وقت روابط خیلی گرم و صمیمی شود ناگهان با سردی و برودت خاصی ختم می شود . حالا این سوال به ذهن ها متبادر میشود که آیا این قاعده خراب می شود؟

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید