بدون نظر
 
لوموند:پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۲۰ ب.ظ
 
سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب نیوز، سفر لوران فابیون وزیر خارجه فرانسه در صدر اخبار رزونامه های فرانسوی قرار گرفت . برخی از رسانه های نامدار فرانسوی خبر از عادی شدن روابط میان پاریس و تهران پس از روابط تیره و تار سابق دادند .

در این بین روزنامه “لوموند” چاپ پاریس در خصوص این سفر با عنوان “لوران فابیوس در تهران” نوشت : برای عادی سازی روابط میان تهران و پاریس راه طولانی در پیش است . فابیوس سعی دارد اولین دیدار رسمی فرانسوی ها پس از سال ها روابط نامناسب با ایران را به خود اختصاص دهد و وانمود کند این سفر صرفا سیاسی است .

این روزنامه با اشاره به اعتراض مردم ایران به سفر فابیوس نوشت : نباید فابیوس منتظر باشد که ایرانی ها فرش قرمز برای او پهن کنند .

فیگارو : ذوب شدن یخ ها شروع شد

روزنامه “فیگارو” صبح امروز تیتری با عنوان ” ایران و فرانسه: ذوب شدن یخ ها شروع شد” را درج کرد و در خصوص این سفر نوشت : سفری که با نام سیاست شروع شد اما بیشتر آن اقتصادی است .

این روزنامه در رابطه با دشمنی فابیوس با ایران نوشت : فابیوس در حالی در مقابل مقامات ایرانی سخنرانی میکند که در توافق وین کمر همت را بسته بود تا این توافق صورت نگیرد و نشان داد که نیم نگاهی به بدخواهان ایران در خاورمیانه است و به کشورهای عربی معاند با ایران پشت نکرد .

پاریس – تهران ، دوستی غیر ممکن

روزنامه “لیبراسیون” تصویری از فابیوس در حال قدم زدن در خیابان های تهران را به تصویر کشید و همچنین تصویری از معترضان ایرانی به سفر وی را پس زمینه آن قرار داد .

“لیبراسیون” نوشت : درست که فابیوس در بحث خون های آلوده به ایدز در دادگاه پاریس تبرئه شد اما این قضیه در نزد ایرانی ها فراموش نشد .

این روزنامه فرانسوی نوشت : قاعده لاینفک در روابط ایران و فرانسه ایران ثابت کرده است ، هر وقت روابط خیلی گرم و صمیمی شود ناگهان با سردی و برودت خاصی ختم می شود . حالا این سوال به ذهن ها متبادر میشود که آیا این قاعده خراب می شود؟

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟