بدون نظر
 
کارت اهدای عضو جنبه فرهنگی دارد
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۲۶ ب.ظ
 
خبرگزاري آريا-رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: پرکردن فرم اهداي عضو جنبه فرهنگي دارد و از لحاظ قانوني، اهداء عضو تنها با رضايت خانواده امکان پذير است.

به گزارش خبرگزاری آریا ،دکتر علی جعفریان در حاشیه اولین همایش پیوند دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تاکید بر فرهنگ سازی مثبت اهدای عضو در کشور افزود: واحدهای فرآوری پیوند با گرفتن کارت اهداء، عمل پیوند انجام نمی‌دهند زیرا رضایت خانواده در زمان پیوند لازم است.
وی گفت: اهدای عضو از مرگ مغزی روز به روز درحال افزایش است و پیوند تمام اعضاء شامل قلب، کبد، کلیه، ریه ، لوزالمعده و بعضی از نسوج در مجموعه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی امکان پذیر است.
جعفریان تاکید کرد: در بیمارستان های امام خمینی (ره) گاهی مواردی پیش آمده که هر چهار پیوند اصلی همزمان از یک بیمار مرگ مغزی صورت گرفته است و امیدواریم که هیچ عضو قابل پیوندی برای بیماران نیازمند از دست نرود چراکه این پیوند به معنای حیات بخشیدن به تعداد زیادی از افراد نیازمند است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه حدود یک چهارم از کل پیوندهای کشور در مجموعه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته است گفت: در این مجموعه 10 بخش پیوند فعال داریم و تاکنون حدود 11 هزار پیوند انجام شده است.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد