بدون نظر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان رضوی:
قیام انقلابی نهم دیماه ۵۷ تربت حیدریه بیانگر ولایتمداری مردم این دیار است
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ در ۹:۳۳ ق.ظ
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان رضوی گفت: مردم تربت حیدریه با قیام انقلابی خود ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اداره امور شهر را بدست گرفته و برگ زرینی در تاریخ کشور به ثبت رساندند.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام حسین معصومی ظهر امروز در دیدار با جامعه ایثارگران تربت حیدریه گفت: آنچه که این دیار را در تاریخ انقلاب اسلامی نسبت به سایر مناطق متمایز کرده قیام انقلابی بود که مردم ولایتمدار تربت حیدریه با حضور هوشمندانه در صحنه عمال پهلوی را از شهر خود بیرون راندند.

وی افزود: مردم تربت حیدریه در سایه وحدت و همدلی توانستند در یک اجتماع باشکوه و با رهبری عالمان دینی خود مجسمه پهلوی را پایین کشیده و با تقدیم ۱۰ شهید شهر خود را از لوث عناصر ساواک پاکسازی کرده و ۴۳ روز قبل از انقلاب اسلامی زمامت امور را خود به دست بگیرند.

 

معصومی اظهار داشت: گرامیداشت آئین قیام انقلابی مردم تربت حیدریه در نهم دیماه ۱۳۵۷ بعنوان روز شاخص شهرستان هرسال باید با شکوه برگزارشود و در کنار آن حماسه نهم دیماه ۸۸ ملت ایران نیز تبیین و نهادینه شود‌‌.

 

مردم تربت حیدریه در نهم دیماه سال ۱۳۵۷ در یک تظاهرات کم نظیر و تقدیم ۱۰ شهید با پایین کشیدن مجسمه پهلوی ۴۳ روز زودتر نسبت به سایر شهرها اداره امور شهر را بدست گرفتند‌.

 

دیدار با معاون استاندار و فرماندار شهرستان تربت حیدریه، دیدار با امام جمعه شهر تربت حیدریه و نیز بررسی مسایل و مشکلات خانواده معظم شاهد و ایثارگر این شهرستان، از جمله برنامه های سفر یکروزه مدیرکل بینیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به تربت حیدریه بود.

 

شهرستان تربت حیدریه ۶۷۵ شهید ۲۵۰۰ جانباز و ۱۴۱ آزاده را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است سناریوی جدید آمریکا حفظ برجام با اهرم فشار برای دستیابی به امتیازات بیشتراست طلای سرخ به نام ایران به کام خارجی ها! مصداق قدردانی از مردم، خدمت رسانی صادقانه و رسیدگی به مطالبات است/دشمن در صدد تضعیف اقتدار ملی است