بدون نظر
 
گزارش تابان تربت از یک پائیز بدون حقوق؛
جیب خالی کارگران شهرداری تربت حیدریه زمستانی شد!
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶ در ۷:۳۰ ق.ظ
 
کارگران شهرداری تربت حیدریه که مطالبات حقوق و مزایای قانونی آنان از مهر تا آذر، سه ماه با تأخیر مواجه شده اکنون دیگر توان اداره زندگی خود را ندارند و خواستار مطالبات معوق خود شدند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ جمعی از کارگران شهرداری تربت حیدریه روز پنجشنبه در اعتراض به دریافت نکردن حقوق معوقه سه ماه خود در مقابل ساختمان فرمانداری تربت حیدریه تجمع کردند و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

 

قصه پر غصه این قشر زحمت کش زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم اعضای شورای شهر و شهرداری بارها تاکید کردند که بدلیل رکود در بازار ساخت و ساز و عدم پرداخت مطالبات توسط مردم و ادارات به شهرداری، برای پرداخت حقوق پرسنل و کارگران خود با مشکل مواجه هستند.

 

تلخی این گزارش آنجاست که برخی از کارگران شهرداری از ترس از دست دادن همان حقوقی که چند ماه به تأخیر افتاده مهر خاموشی به لب می‌زنند و سکوت می‌کنند تا مبادا اعتراضشان به اخراج ختم شود.

 

یکی از کارگران فضای سبز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: همه ما با چند سر عائله و نیازمندی های خانواده هایمان مواجه هستیم و دیگر روی رفتن به خانه را نداریم.

 

وی می افزاید: چگونه می شود که حقوق پرسنل شهرداری و دیگر افراد مرتبط با این نهاد به موقع پرداخت می شود و همیشه قشر مستضعف و ضعیف باید برای دریافت مزد زحمات خود چشم انتظار بماند.

 

دیگر کارگر فضای سبز شهرداری می گوید: سه ماه است، که حقوق دریافت نکرده و با قرض گرفتن از دیگران زندگی را می گذراند، او بیکار نیست، زحمت می کشد، اما باز هم مجبور است از دیگران قرض بگیرد، چرا که حقوقی نگرفته است.

 

وی گفت: همانطور که ما برای شهرداری از دل و جان تلاش می کنیم انتظار داریم تا مسوولان هم نسبت به پرداخت به موفع حقوق ما اقدام کنند تا کی باید دست خالی به خانه برگردیم.

 

این کارگر شهرداری همچنین با انتقاد از سیستم پرداخت مطالبات پیمانکاران و کارگران شهرداری، افزود: دیگر نه جایی برای قرض گرفتن مانده و نه آبرویی، ما همچنان منتظر پرداخت مطالبات خود هستیم و آذرماه هم به انتها رسبده اما هنوز خبری از حقوق نیست.

 

برای بهبود وضعیت مالی شهرداری به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم

رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه این کارگران با پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری قرارداد بسته اند، لذا علاوه بر آنکه که حق با این کارگران است، در عین حال پیمانکاران نیز مرتکب تخلفی نشده اند.

 

نادر سلیمانی افزود: واقعیت آن است که بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری منوط به ساخت و ساز است و متاسفانه در تربت حیدریه ساخت و سازی صورت نمی گیرد و از این روی شهرداری با مشکلات مالی شدیدی مواجه است.

 

وی گفت: ما نیز وضعیت این عزیزان را درک می کنیم و به دنبال جذب سرمایه گذار در شهر تربت حیدریه و گشایش مالی هستیم.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه مجموع مطالبات شهرداری از ادارات شهر را حدود ۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بخشی از ابن مطالبات در قالب اوراق مشارکت به شهرداری واگذار شده و ما به ناچار برای پاسخگویی به مطالبات باید آن را با قیمتی تقریبا پایین تر به تامین اعتبار برای شهرداری تبدیل کنیم.

 

وی همچنین مشارکت مردم در پرداخت عوارض را در روند پرداخت مطالبات کارگران تاثیر گذار دانست و گفت: اگر شهروندان نیز معوقات خود را به موقع پرداخت کنند بخشی از مطالبات کارگران شهرداری تامین می شود.

 

رییس شورای شهر تربت حیدریه در عین حال بدهی شهرداری به بانک شهر را بزرگترین چالش شورا و شهرداری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر و بدلیل بی تدبیری در گذشته شهرداری تربت حیدریه ۹۴٫۵ میلیارد تومان بابت اجرای بافت فرسوده به بانک شهر بدهکار است و اگر نتواند این بدهی را ظرف مدت ۹ ماه آینده پرداخت کند همچنان بر سود این بدهی افزوده و شهرداری باید بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان بابت تسهیلاتی که اعضای شورای سوم در سال ۸۹ از بانک شهر دریافت کردند پرداخت کند.

 

وی سامان بخشیدن به همه این مشکلات را در گرو جذب سرمایه گذار و ابجاد درآمد پایدار برای شهرداری و مشارکت مردم عنوان کرد.

 

بهر حال دستان پر تلاش و چشمان منتظر کارگرانی که قبل از طلوع آفتاب از خانه بیرون می آیند تا لقمه نان حلالی برای خانواده خود ببرند همچنان در انتظار حقوق و مزایایی است که با تاخیر سه ماهه مواجه شده و دیگر نه رمقی برای کار کردن است و نه فرصتی برای انتظار، شورای شهر و شهرداری در این ماههای پایانی سال باید فکر اساسی برای اوضاع مالی بحرانی خود بکند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی بزرگترین همایش تشیع و استکبار ستیزی جهان اسلام است فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه