بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۲:۲۷ ب.ظ
 
سعید باستانی، به چرایی ورود نمایندگان مجلس برای تسهیل و پیگیری پروژه های بر زمین مانده، اشاره کرد و افزود: فقدان یک سازمان برنامه و بودجه قوی و کارآمد نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان تربت حیدریه، گرامیداشت شهید غلامعلی خداشناس، به چرایی ورود نمایندگان مجلس در تسهیل و پیگیری پروژه های بر زمین مانده دولتی اشاره کرد و افزود: فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد و قوی، نمایندگان را ناچار به پیگیری پروژه های حوزه استحفاظی خود کرده است، لذا سازمانی که به یک ردیف بودجه صفر درصد و به یک ردیف بودجه دیگر 300 درصد تخصیص و اعتبار واگذار می کند، یعنی این سازمان ضعیف و ناتوان است.

وی بیان کرد: اگر سازمان برنامه و بودجه ای قوی در کشور فعال باشد خودش از طریق وزارتخانه و ادارات کل پروژه ها را تعریف، برای آن بودجه و اعتبار صادر و در نهایت نیز گزارش عملکرد آن را ارائه می کند، اما این چنین نیست و نمایندگان برای دفاع از حقوق مردم حوزه استحفاظی خود باید بخشی از وقت خود رابرای مراودات با وزارتخانه ها و سازمان برنامه و بودجه صرف کنند.

این نماینده مجلس به اولویت های کاری خود در چهار سال گذشته پرداخت و افزود: نخستین اولویت در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه، همدلی و تشکیل یک تیم منسجم در سطح شهرستان بود تا در سایه وحدت و سلایق سیاسی مختلف کارها انجام شود.

باستانی از گسترش فضای سیاسی شهرستان با سلایق مختلف، فعالیت بانوان در حوزه مدیریتی، فراهم کردن زیر ساخت های توسعه منطقه بر اساس سند چشم انداز توسعه و همچنین پیگیری و تسهیل گری در روند اتمام پروژه های بر زمین مانده بعنوان اولیت های کاری دوم تا پنجم خود در این مدت 4 سال یاد کرد.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر به بازار سرمایه و بورس اشاره کرد و افزود: انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 و فضای اقتصادی حاکم بر کشور حول محور بازار بورس خواهد بود و بخش عمده ای از مردم و سرمایه گذاران با توجه به تبلیغ دولت، سرمایه و نقدینگی خود را از بانکها خارج و وارد بورس کردند و می طلبد دست اندرکاران و منتخب مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از فرار این سرمایه ها و نقدینگی به خارج از منطقه، با راه اندازی هلدینگ ها و شرکت های بورسی و حمایت آنها به روند توسعه و پیشرفت منطقه کمک کنند.

حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام

منتخب مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست شورای اداری، ریل گذاری و مسیر خدمت را حرکتی جهادی، شبانه روزی، مخلصانه و بی منت عنوان کرد و افزود: مدیری که با ساعت کاری فعالیت می کند و یا اینکه در شهرستان حوزه استحفاظی خود بعد از ساعت اداری حضور ندارد جایی در این مسیر ندارد.

محسن زنگنه در ادامه تشریح راهبردهای کاری حوزه انتخابیه تربت حیدریه، پیگیری و جدیت در رفع مشکلات توسط مدیران دولتی در سطح شهرستان، پرهیز از سیاسی کاری در انتصابات، عدم رضایت به اهداف کوچک و مبارزه با فسادهای مالی، اخلاقی و سیاسی را بخشی از برنامه های دوران خدمت خود عنوان کرد.

وی همچنین شفافیت در حوزه های مختلف کاری را خواستار شد و از مدیران دولتی و سازمانها خواست تا همراه با اعداد و ارقام از روند پروژه ها و مطالبات خود گزارشی تهیه و ارائه کنند.

مدیر دولتی دو نبش نداریم/ملاک ها بر اساس کارآمدی و همراه با سیاست های دولت است

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به تشکیل مجلس شورای اسلامی منتقد دولت، دولتمردان در سال پایانی، کار آسانی پیش رو ندارند و مطالبه جدی ما از مدیران دولتی حضور بیشتر در بین مردم است.

علی رستمی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان مدیر دو نبش در سطح شهرستان نداریم و تغییر و تحولات مدیران بر اساس سیاست های قبلی ادامه دارد و ملاک اصلی این تغییرات، کارآمدی، کارآیی و همراه با سیاست های دولت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد مطالبه گری باید منطقی و سازنده و با حفظ وحدت جامعه اسلامی باشد/عدم رعایت مسایل بهداشتی حق الناس است