بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
فعالیت گسترده فرهنگی از مصادیق مهم پشتیبانی و مانع زدایی است
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۰:۴۱ ق.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی با بیان اینکه فعالیت گسترده فرهنگی از مصادیق مهم پشتیبانی و مانع زدایی است، گفت: تمام کسانی که کار فرهنگی می کنند باید یک برنامه عمیق و گسترده داشته باشند تا راهبردها و فرمایشات رهبری عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه صبج امروز در دیدار با پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر بخواهیم سال 1300 هجری شمسی را با آغاز سال 1400 مقایسه کنیم، آن زمان با پایان دوران قاجاریه و روی کار آمدن فرد مستبدی همچون رضاخان و اشغال کشور توسط بیگانگان مواجه بودیم و اکنون ایران با حاکمیت اسلام مقتدر و با عزت در مسیر تشکیل تمدن بزرگ اسلامی حرکت می کند.

وی تصریح کرد: خروج جامعه از سلطه طاغوت و مستکبرین و قرار گرفتن تحت لوای پرچم اسلام و هدایت انسانها به سمت کرامت های انسانی و اسلامی دو دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی ایران است.

عصمتی بیان کرد: اسلام دین جامعی است و اگر این جامعیت را در عمل آوردیم موفق خواهیم بود و در این برنامه جامع اقتصاد یکی از مباحث مهم فرهنگی است.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: ما قبل از اینکه به اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم باید کار فرهنگی انجام دهیم،  یعنی روحانیون از کتاب و سنت برای مردم تبیین کنند و دیگران حمایت کنند تا کشور به اقتصاد مقاومتی برسد.

وی پر هیز از اسراف و تجمل گرایی و اشرافی گری را نقشی اساسی در اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اشرافی گر و تجمل گرایی مظهر اسراف است، اسراف به معنای زیاده روی نیست، بلکه استفاده بدون برنامه و بی رویه است.

حجت الاسلام عصمتی  با بیان اینکه فعالیت گسترده فرهنگی از مصادیق مهم پشتیبانی و مانع زدایی است، گفت: تمام کسانی که کار فرهنگی می کنند باید یک برنامه عمیق و گسترده داشته باشند تا راهبردها و  فرمایشات رهبری عملیاتی شود.

امام جمعه تربت حیدریه افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بیش از یک دهه است که در ابتدای سال راهبردهای عملیاتی را بر محوریت اقتصاد و تولید تعیین می کنند و علاوه بر کارگزاران نظام مردم نیز در تحقق این برنامه ها و راهبردها ها نقش مهمی دارند.

انتهای پیام/

 

 

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است