بدون نظر
 
فشار غیرمجازها با تجمع در برابر بانک مرکزی
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۶:۱۸ ب.ظ
 
یک منبع آگاه در بانک مرکزی درباره تجمع کارکنان موسسه اعتباری میزان در روز جاری(شنبه)در برابر بانک مرکزی گفت: این تجمع در حالی صورت می گیرد که این بانک بارها به شهروندان در خصوص غیرمجاز بودن فعالیت اینگونه موسسات هشدارهای لازم را ارایه کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،این مقام که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ایرنا، درخصوص هدف از تشکیل این تجمع، افزود: این تجمع با هدف فشار بر بانک مرکزی صورت می گیرد چرا که در فرآیند پذیرش و استخدام این افراد، بانک مرکزی هیچ نقشی نداشته است.

وی اضافه کرد: متاسفانه همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که موسسات غیرمجاز با ترفندهای تبلیغاتی و سودهای اغواگرانه اقدام به جذب مشتری می کند و هموطنان نیز بدون توجه به اخطارهای بانک مرکزی در اینگونه موسسات سرمایه گذاری کرده و یا مشغول به فعالیت می شوند.

وی ادامه داد: معترضین با رجوع به سایت بانک مرکزی خواهند دید که هیچ نشانی بر مجاز بودن این موسسه نیست لذا نباید انتظار داشته باشند در شرایط بحرانی موسسه و عدم توان و پاسخگویی به سرمایه گذاران و کارکنان، بانک مرکزی مسئول تمام اقدامات این موسسه غیرمجاز باشد؛ ضمن آنکه تصمیم انحلال توسط چند وزارتخانه و استانداری به همراه بانک مرکزی اتخاذ شده و در این میان بانک مرکزی تنها تصمیم گیرنده نبوده است.

این منبع آگاه افزود: اگرچه مسئولین بانک مرکزی برحسب وظایف قانونی قطعا به این امور رسیدگی خواهند کرد اما باید توجه داشت فشار بر بانک مرکزی کارساز نخواهد بود.

به گزارش ایرنا ، گفتنی است، در 29 اردیبهشت ماه سالجاری در نشست سه جانبه استانداران خراسان با وزیر کشور، وزیر امور اقتصادی و امور دارایی و بانک مرکزی، موسسه میزان منحل و بانک صادرات نیز مسئول انتقال سپرده ها تعیین شده است.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود