بدون نظر
 
فشار غیرمجازها با تجمع در برابر بانک مرکزی
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۶:۱۸ ب.ظ
 
یک منبع آگاه در بانک مرکزی درباره تجمع کارکنان موسسه اعتباری میزان در روز جاری(شنبه)در برابر بانک مرکزی گفت: این تجمع در حالی صورت می گیرد که این بانک بارها به شهروندان در خصوص غیرمجاز بودن فعالیت اینگونه موسسات هشدارهای لازم را ارایه کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،این مقام که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ایرنا، درخصوص هدف از تشکیل این تجمع، افزود: این تجمع با هدف فشار بر بانک مرکزی صورت می گیرد چرا که در فرآیند پذیرش و استخدام این افراد، بانک مرکزی هیچ نقشی نداشته است.

وی اضافه کرد: متاسفانه همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که موسسات غیرمجاز با ترفندهای تبلیغاتی و سودهای اغواگرانه اقدام به جذب مشتری می کند و هموطنان نیز بدون توجه به اخطارهای بانک مرکزی در اینگونه موسسات سرمایه گذاری کرده و یا مشغول به فعالیت می شوند.

وی ادامه داد: معترضین با رجوع به سایت بانک مرکزی خواهند دید که هیچ نشانی بر مجاز بودن این موسسه نیست لذا نباید انتظار داشته باشند در شرایط بحرانی موسسه و عدم توان و پاسخگویی به سرمایه گذاران و کارکنان، بانک مرکزی مسئول تمام اقدامات این موسسه غیرمجاز باشد؛ ضمن آنکه تصمیم انحلال توسط چند وزارتخانه و استانداری به همراه بانک مرکزی اتخاذ شده و در این میان بانک مرکزی تنها تصمیم گیرنده نبوده است.

این منبع آگاه افزود: اگرچه مسئولین بانک مرکزی برحسب وظایف قانونی قطعا به این امور رسیدگی خواهند کرد اما باید توجه داشت فشار بر بانک مرکزی کارساز نخواهد بود.

به گزارش ایرنا ، گفتنی است، در 29 اردیبهشت ماه سالجاری در نشست سه جانبه استانداران خراسان با وزیر کشور، وزیر امور اقتصادی و امور دارایی و بانک مرکزی، موسسه میزان منحل و بانک صادرات نیز مسئول انتقال سپرده ها تعیین شده است.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد