بدون نظر
 
فرونشست ۳۶ سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به ۸ هزار پرونده تصرف اراضی ملی
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۷:۱۵ ب.ظ
 
فرونشست 36 سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به 8 هزار پرونده تصرف اراضی ملی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران گفت: سالانه 36 سانتی‌متر فرونشست زمین در شهرستان‌های جنوبی استان تهران رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور استاندار تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ طرح احیا و تعادل‌بخشی سفره‌های زیرزمینی تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی مطرح شد.

وی ادامه داد: افزایش جمعیت، تلفات آب، افزایش مراکز جمعیتی از عوامل اصلی کمبود آب در این جلسه عنوان شد.

ترکی درباره فرونشست آب‌های زیرزمینی نیز اظهار داشت: در سال 36 سانتی‌متر فرونشست زمین را داریم که این رویداد بیشتر در شهرستان‌های جنوبی استان تهران اتفاق می‌افتد.

وی گفت:‌ساماندهی آب‌های زیرزمینی، انسداد چاه‌های غیر مجاز، تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری از چاه‌ها و نصب کنتور هوشمند از اقداماتی است که می‌توان برای ساماندهی آب‌های زیرزمینی انجام داد.

به گفته ترکی امید است با اقدامات صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال از افزایش فرونشست زمین جلوگیری کنیم.

وی افزود: در این جلسه درباره منابع طبیعی نیز مصوباتی داشتیم که از جمله آن جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از منابع طبیعی بود.

ترکی بیان داشت: سوء استفاده‌هایی از زمین‌های منابع طبیعی می‌شود خسارت‌های زیادی را وارد می‌کند. 91 درصد منابع طبیعی دارای سند هستند و تنها 9 درصد از این منابع سند ندارند که مقرر شد آن 9 درصد نیز هر چه سریعتر دارای سند شود.

وی گفت: هم اکنون 8 هزار پرونده در خصوص تصرف زمین‌های اراضی ملی در حال رسیدگی است که مقرر شد با هماهنگی رئیس دادگستری نسبت به تسریع این پرونده‌ها اقدام شود.

در ادامه ترکی درباره سامانه ساترا اظهار داشت:‌این سامانه اطلاعات استانی را جمع‌آوری کرده است و در اسرع وقت راه‌اندازی می‌شود

.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود