بدون نظر
 
فرونشست ۳۶ سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به ۸ هزار پرونده تصرف اراضی ملی
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۷:۱۵ ب.ظ
 
فرونشست 36 سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به 8 هزار پرونده تصرف اراضی ملی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران گفت: سالانه 36 سانتی‌متر فرونشست زمین در شهرستان‌های جنوبی استان تهران رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور استاندار تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ طرح احیا و تعادل‌بخشی سفره‌های زیرزمینی تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی مطرح شد.

وی ادامه داد: افزایش جمعیت، تلفات آب، افزایش مراکز جمعیتی از عوامل اصلی کمبود آب در این جلسه عنوان شد.

ترکی درباره فرونشست آب‌های زیرزمینی نیز اظهار داشت: در سال 36 سانتی‌متر فرونشست زمین را داریم که این رویداد بیشتر در شهرستان‌های جنوبی استان تهران اتفاق می‌افتد.

وی گفت:‌ساماندهی آب‌های زیرزمینی، انسداد چاه‌های غیر مجاز، تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری از چاه‌ها و نصب کنتور هوشمند از اقداماتی است که می‌توان برای ساماندهی آب‌های زیرزمینی انجام داد.

به گفته ترکی امید است با اقدامات صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال از افزایش فرونشست زمین جلوگیری کنیم.

وی افزود: در این جلسه درباره منابع طبیعی نیز مصوباتی داشتیم که از جمله آن جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از منابع طبیعی بود.

ترکی بیان داشت: سوء استفاده‌هایی از زمین‌های منابع طبیعی می‌شود خسارت‌های زیادی را وارد می‌کند. 91 درصد منابع طبیعی دارای سند هستند و تنها 9 درصد از این منابع سند ندارند که مقرر شد آن 9 درصد نیز هر چه سریعتر دارای سند شود.

وی گفت: هم اکنون 8 هزار پرونده در خصوص تصرف زمین‌های اراضی ملی در حال رسیدگی است که مقرر شد با هماهنگی رئیس دادگستری نسبت به تسریع این پرونده‌ها اقدام شود.

در ادامه ترکی درباره سامانه ساترا اظهار داشت:‌این سامانه اطلاعات استانی را جمع‌آوری کرده است و در اسرع وقت راه‌اندازی می‌شود

.

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود