بدون نظر
 
فرونشست ۳۶ سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به ۸ هزار پرونده تصرف اراضی ملی
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۷:۱۵ ب.ظ
 
فرونشست 36 سانتی‌متری سالانه زمین در استان تهران/ رسیدگی به 8 هزار پرونده تصرف اراضی ملی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران گفت: سالانه 36 سانتی‌متر فرونشست زمین در شهرستان‌های جنوبی استان تهران رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور استاندار تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ طرح احیا و تعادل‌بخشی سفره‌های زیرزمینی تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی مطرح شد.

وی ادامه داد: افزایش جمعیت، تلفات آب، افزایش مراکز جمعیتی از عوامل اصلی کمبود آب در این جلسه عنوان شد.

ترکی درباره فرونشست آب‌های زیرزمینی نیز اظهار داشت: در سال 36 سانتی‌متر فرونشست زمین را داریم که این رویداد بیشتر در شهرستان‌های جنوبی استان تهران اتفاق می‌افتد.

وی گفت:‌ساماندهی آب‌های زیرزمینی، انسداد چاه‌های غیر مجاز، تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری از چاه‌ها و نصب کنتور هوشمند از اقداماتی است که می‌توان برای ساماندهی آب‌های زیرزمینی انجام داد.

به گفته ترکی امید است با اقدامات صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال از افزایش فرونشست زمین جلوگیری کنیم.

وی افزود: در این جلسه درباره منابع طبیعی نیز مصوباتی داشتیم که از جمله آن جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از منابع طبیعی بود.

ترکی بیان داشت: سوء استفاده‌هایی از زمین‌های منابع طبیعی می‌شود خسارت‌های زیادی را وارد می‌کند. 91 درصد منابع طبیعی دارای سند هستند و تنها 9 درصد از این منابع سند ندارند که مقرر شد آن 9 درصد نیز هر چه سریعتر دارای سند شود.

وی گفت: هم اکنون 8 هزار پرونده در خصوص تصرف زمین‌های اراضی ملی در حال رسیدگی است که مقرر شد با هماهنگی رئیس دادگستری نسبت به تسریع این پرونده‌ها اقدام شود.

در ادامه ترکی درباره سامانه ساترا اظهار داشت:‌این سامانه اطلاعات استانی را جمع‌آوری کرده است و در اسرع وقت راه‌اندازی می‌شود

.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟