بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
فرهنگ دفاع مقدس باید در قالب های مختلف به نسل های آینده منتقل شود
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ در ۱:۴۵ ب.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس در قالب های مختلف تاکید کرد و گفت: تاکنون تنها بخشی از گنجینه گرانبهای دفاع مقدس در کشور تبیین شده و ضروری است این فرهنگ برای نسل های آینده در قالب هایی که مخاطب خاص خود را دارد نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه ظهر امروز در دیدار با نیروهای مسلح مستقر این شهرستان خاطر نشان کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی رهبری معظم بر قوی شدن کشور تاکید کردند و به فضل الهی امروز علاوه بر مردم، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی قوی و مقتدر شدند.

وی تصریح کرد: امروز اقتدار نیروهای مسلح عامل بازدارنده در برابر استکبار جهانی شده و این اقتدار و عزت در سایه اسلام ناب محمدی (صلی الله)، ولایت فقبه و مردم محقق شده است.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: کسانی که امروز یاد و خاطره شهدا را در ابعاد و اشکال مختلف گرامی می دارند و در برابر دگر اندیشان ایستادگی می کنند مصداق آیه “و منهم من یتنظر” هستند.

حجت الاسلام عصمتی بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس در قالب های مختلف تاکید کرد و گفت: تاکنون تنها بخشی از گنجینه گرانبهای دفاع مقدس در کشور تبیین شده و ضروری است این فرهنگ برای نسل های آینده در قالب هایی که مخاطب خاص خود را دارد نهادینه شود.

امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی منحصر به مرزهای جغرافیایی نیست، بیان داشت: مرز انقلاب و نظام کلمه “لا اله الا الله” و اسلام ناب محمدی(صلی الله) است که در سراسر گیتی پر فروغ در حال گسترش است.

در ادامه این دیدار فرمانده سپاه تربت حیدریه به اجرای ۹۰ عنوان برنامه ویژه دفاع مقدس در سرفصل های مختلف اشاره کرد و افزود: برگزاری یادواره های شهدا با عنوان آبروی محله در مقابل منازل شهدا بعنوان در محله ها و در فضای باز برگزار می شود.

احمد ناصری موحد از برپایی نمایشگاه پایداری تا ظهور در یکی از مناطق حاشیه شهر، دیدار با خاندان معظم شهدا و ایثارگران و رزمدگان دفاع مقدس، برنامه های بصیرتی در فضای مجازی، عطر افشانی و غبارروبی گلزار شهدای بهشت عسکری، حضور منسجم نیروهای مسلح و بسیج در نماز عبادی سیاسی جمعه و همچنین برگزاری رژه موتوری بعنوان بخشی دیگر از برنامه های هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه یاد کرد.

امروز و در دومین روز هفته دفاع مقدس  علاوه بر دیدار نیروهای مسلح با امام جمعه تربت حیدریه، رژه موتوری نیروهای مسلح از ساعت ۳۰؛۱۶ از مخل میدان بسیج به سمت گلزار شهدای بهشت عسکری، یادواره شهدا در آستان مقدس بی بی حسنیه، شب خاطره گویی رزمندگان و شهدا در دانشگاه عالی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم اتخاذ تصمیمهای قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگانی/ کار برخی افراد در هتک حرمت رئیس‌جمهور غلط بود؛ انتقاد متفاوت از اهانت است دسترنج یک ساله زعفرانکاران دست مایه دلال بازی ها ۲ هزار تخت به ظرفیت مراکز بستری و مراقبت های ویژه کشور اضافه می شود افتتاح باشگاه سوار کاری در تربت حیدریه نمایشگاه مشترک دستاوردهای نیروی انتظامی و میراث فرهنگی در تربت حیدریه افتتاح شد ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت