بدون نظر
 
فرضیه تازه درباره ناپدیدشدن هواپیمای مالزی
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۴ در ۶:۱۴ ب.ظ
 
یک کارشناس حمل و نقل هوایی فرضیه جدیدی را در ارتباط با ناپدید شدن اسرارآمیز هواپیمای مسافربری MH۳۷۰ مالزی مطرح کرد. این هواپیما در ۸ مارس سال گذشته با ۲۳۹ مسافر در سفر خود از کوالالامپور به پکن به شکل مرموزی ناپدید شد و هیچ اثری از مسافرانش یافت نشد.

به گزارش ایران اسلامی، «رابرتسون» – کارشناس حمل و نقل هوایی – معتقد است که کابین خلبان هواپیمای MH۳۷۰ با گاز منواکسید کربن مرگبار پر شده و باعث بروز خفگی و آتش‌سوزی در این هواپیما گشته است. منواکسید کربن از باتری لیتیوم همچون باتری‌های لپ‌تاپ که در محموله پرواز بوده منتشر شده است.

به عقیده این کارشناس، هواپیمای خطوط هوایی مالزی قبل از سقوط آتش گرفته است و خلبان هواپیما پس از آتش‌سوزی قصد داشته تا نقطه‌ای را برای فرود اضطراری بیابد.

بنا بر فرضیه این کارشناس، هواپیما در نقطه دیگری غیر از جاهایی که به دنبالش می‌گشته‌اند سقوط کرده است. جست‌و‌جوی هواپیمای MH۳۷۰ با بیشترین هزینه‌ها یکی از گران‌ترین جست‌و‌جوهای دریایی شناخته شد اما با وجود این هیچ ردی از هواپیما و سرنشینانش یافت نشد.

رابرتسون کارشناس حمل و نقل هوایی در وب‌سایت خود یادآور شده که هواپیما در منطقه غرب اقیانوس هند و در غرب استرالیا در دریا سقوط کرده است. وی خاطرنشان کرد که باتری لیتیوم موجود در هواپیما باعث آتش‌سوزی شده و خلبان عبدالحمید تمامی تلاش خود را برای نجات مسافران و فرود اضطراری انجام داده اما موفق به جلوگیری از سقوط هواپیما نشده است.

وی بیان کرد که تاکنون کارشناسان و مسئولان استرالیایی و مالزیایی زمان و پول زیادی را بی‌ثمر صرف جست‌و‌جوهای اشتباه خود کرده‌اند.

وی ادعا کرد که هیچ توطئه یا نیت شومی در این حادثه وجود نداشته و این سانحه فقط یک تصادف صنعتی بوده است و علت تغییر مسیر هواپیما در پرواز نیز برای فرود اضطراری از سوی خلبان صورت گرفته است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اورژانس هوایی تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد