بدون نظر
 
فرسودگی شبکه‌ها عامل هدر رفت آب در روستاهای خراسان‌شمالی
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: در روستاهای این استان به علت فرسودگی شبکه‌های آب رسانی بخش زیادی از آب شرب هدر می رود.

عبدالله قدرتی اظهار کرد: مشکل کمبود آب در بخش روستایی بیشتر به دلیل فرسودگی شبکه های آب رسانی است به همین دلیل 30 درصد از آب شرب در مناطق روستایی هدر می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار تعویض و نگهداری شبکه های آب رسانی در بخش روستایی نیازمند اعتبارات بسیاری است.

قدرتی با بیان این که بهای مصرف آب در روستاها بسیار پایین است،خاطر نشان کرد: پایین بودن قیمت تمام شده آب در مناطق روستایی ارزش واقعی آب را از بین می برد بنابراین باید در قیمت آب بازنگری و افزایش صورت گیرد.

وی با بیان این که سال گذشته 140 روستا در سطح استان با تانکر به صورت سیار آب رسانی می شد،یادآور شد: امسال تعداد این روستا به زیر 50 روستا کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: هم اکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بحران آب جدی در روستاهای استان نداریم.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود