بدون نظر
 
فرسودگی شبکه‌ها عامل هدر رفت آب در روستاهای خراسان‌شمالی
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: در روستاهای این استان به علت فرسودگی شبکه‌های آب رسانی بخش زیادی از آب شرب هدر می رود.

عبدالله قدرتی اظهار کرد: مشکل کمبود آب در بخش روستایی بیشتر به دلیل فرسودگی شبکه های آب رسانی است به همین دلیل 30 درصد از آب شرب در مناطق روستایی هدر می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار تعویض و نگهداری شبکه های آب رسانی در بخش روستایی نیازمند اعتبارات بسیاری است.

قدرتی با بیان این که بهای مصرف آب در روستاها بسیار پایین است،خاطر نشان کرد: پایین بودن قیمت تمام شده آب در مناطق روستایی ارزش واقعی آب را از بین می برد بنابراین باید در قیمت آب بازنگری و افزایش صورت گیرد.

وی با بیان این که سال گذشته 140 روستا در سطح استان با تانکر به صورت سیار آب رسانی می شد،یادآور شد: امسال تعداد این روستا به زیر 50 روستا کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: هم اکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بحران آب جدی در روستاهای استان نداریم.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد