بدون نظر
 
فرسودگی شبکه‌ها عامل هدر رفت آب در روستاهای خراسان‌شمالی
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: در روستاهای این استان به علت فرسودگی شبکه‌های آب رسانی بخش زیادی از آب شرب هدر می رود.

عبدالله قدرتی اظهار کرد: مشکل کمبود آب در بخش روستایی بیشتر به دلیل فرسودگی شبکه های آب رسانی است به همین دلیل 30 درصد از آب شرب در مناطق روستایی هدر می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار تعویض و نگهداری شبکه های آب رسانی در بخش روستایی نیازمند اعتبارات بسیاری است.

قدرتی با بیان این که بهای مصرف آب در روستاها بسیار پایین است،خاطر نشان کرد: پایین بودن قیمت تمام شده آب در مناطق روستایی ارزش واقعی آب را از بین می برد بنابراین باید در قیمت آب بازنگری و افزایش صورت گیرد.

وی با بیان این که سال گذشته 140 روستا در سطح استان با تانکر به صورت سیار آب رسانی می شد،یادآور شد: امسال تعداد این روستا به زیر 50 روستا کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: هم اکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بحران آب جدی در روستاهای استان نداریم.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت