بدون نظر
 
فرسودگی شبکه‌ها عامل هدر رفت آب در روستاهای خراسان‌شمالی
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: در روستاهای این استان به علت فرسودگی شبکه‌های آب رسانی بخش زیادی از آب شرب هدر می رود.

عبدالله قدرتی اظهار کرد: مشکل کمبود آب در بخش روستایی بیشتر به دلیل فرسودگی شبکه های آب رسانی است به همین دلیل 30 درصد از آب شرب در مناطق روستایی هدر می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار تعویض و نگهداری شبکه های آب رسانی در بخش روستایی نیازمند اعتبارات بسیاری است.

قدرتی با بیان این که بهای مصرف آب در روستاها بسیار پایین است،خاطر نشان کرد: پایین بودن قیمت تمام شده آب در مناطق روستایی ارزش واقعی آب را از بین می برد بنابراین باید در قیمت آب بازنگری و افزایش صورت گیرد.

وی با بیان این که سال گذشته 140 روستا در سطح استان با تانکر به صورت سیار آب رسانی می شد،یادآور شد: امسال تعداد این روستا به زیر 50 روستا کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان‌شمالی گفت: هم اکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بحران آب جدی در روستاهای استان نداریم.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اختصاص هزینه جشن های نیمه شعبان به معیشت محرومان در تربت حیدریه مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن