بدون نظر
 
با حماسه سازان نهم دیماه تربت حیدریه(2)
«غلامرضا صابریان» تک پسر خانواده و دومین رضای شهید انقلاب اسلامی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
داشتن چند فرزند دختر عشق وعلاقه خانواده آقای عباسعلی صابریان را به فرزند پسر صد چندان کرده بود تا این که سرانجام با نذر و نیاز و متوسل شدن به پیشگاه امام هشتم (ع) و سال ها انتظار درسال 1343 چشم و دل خانواده روشن شد و به شکرانه نظر ولی نعمت خراسانی ها به عنوان تنها پسر خانواده نام او را غلامرضا نهادند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، داشتن چند فرزند دختر عشق و علاقه خانواده آقای عباسعلی صابریان را به فرزند پسر صد چندان کرده بود تا این که سرانجام با نذر و نیاز و متوسل شدن به پیشگاه آقا امام هشتم (ع) و سال ها انتظار در سال ۱۳۴۳ چشم و دل خانواده روشن شد و به شکرانه نظر ولی نعمت خراسانی ها به عنوان تنها پسر خانواده نام او را غلامرضا گذاشتند.

 

رضا ۵ سا له بود که به خاطر هوش و ذکاوت ذاتی و انس با قرآن او را به مکتب خانه فرستادند و در ۶ سا لگی وارد دبستان حجت(عج) شد، همزمان با اوج گیری مبارزات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران علیه حکومت منفور پهلوی، او در کلاس دوم مدرسه راهنمایی کوروش که اکنون به نام خود او یعنی مدرسه راهنمایی شهید غلامرضا صابریان نامیده می شود مشغول به تحصیل بود.

 

با دوستان و همکلاسی ها ارتباط خوبی داشت و  اوقات فراغت خود را بیشتر در قهوه خانه پدرش کار می کرد، درجلسات سخنرانی و فعالیت های مبارزاتی حضوری فعال داشت، مادر ش می گوید: یک شب مورد تعقیب عوامل ساواک قرار گرفت که پس از  تعقیب وگریز خود را به خانه یکی از روحانیان می رساند تادست طاغوتیان به او نرسد این ماجراها وقتی بهتر درک می شود که بدانیم مردان بزرگ از شنیدن نام ساواک وحشت می کردند و او در این زمان ۱۳ سال بیشتر نداشت.

 

روز نهم دی ماه سال  ۱۳۵۷ که همزمان با محرم بود غلامرضای ۱۴ ساله با شور و شوق فراوان وتلاش بیش ازپیش به جمع مردم مبارز پیوست و در کنار دیگر انقلابیون نیز در به زیر کشیدن مجسمه شاه پیش قدم بود.

 

شاهدان می گویند وی در حال پرتاب سنگ به طرف ماموران بود که ناگهان او را هدف قراردادند، تیر به سینه او اصابت می کند شخص دیگری غلامرضا را در آغوش می گیرد و از زمین بلند می کند که گلوله دوم به بازوی آن فرد و در ادامه به گلوی او اصابت می کند و رضا در همان جا به شهادت می رسد.

 

اینها بخشی از گفته های پدر و مادر این شهید والامقام است و بخش دوم آن در نرم افزار چند رسانه ای در سایه وحدت منتشر خواهد شد.

 

مزار این شهید والامقام انقلاب اسلامی در بهشت عسکری شهرستان تربت حیدریه قرار دارد.

 

شهرستان تربت حیدریه در ۹ دی سال ۱۳۵۷ با رهبری علما و بزرگان شهر و حضور در صحنه امت حزب الله توانست ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب، با سرنگونی مجسمه پهلوی و بیرون راندن ایادی رژیم منحوس شاهنشاهی از شهر زمام امور را بدست گرفته و افتخاری دیگر برای  این خطه رقم بزنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود مرحله استانی رقابت های قرآن کریم در تربت حیدریه برگزار شد برگزاری هفتمین رویداد استارت آپی در تربت حیدریه امروز دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داده است اهدای عضو بیمار مرگ مغزی به سه نفر حیات دوباره بخشید بصیرات افزایی و انجام وظایف، مهمترین تکلیف مسئولان برای حفظ و ارتقای نظام است/منافقین با دلارهای سعودی و حمایت های آمریکا به دنبال مسموم کردن فضای جامعه هستند مراقب کار خودمان باشیم و خود را محاسبه کنیم اعزام ۲۴ گروه جهادی به مناطق محروم/دهستان رقیچه کدکن منطقه هدف جهادگران بسیجی/تشکیل گروههای جهادی در سایر نقاط جهان مسوولان سه قوه باید پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشند/بستر مطالبات مردمی نباید به دشمن و عوامل ضد انقلاب فرصت آشوب بدهد