بدون نظر
 
با حماسه سازان نهم دیماه تربت حیدریه(2)
«غلامرضا صابریان» تک پسر خانواده و دومین رضای شهید انقلاب اسلامی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
داشتن چند فرزند دختر عشق وعلاقه خانواده آقای عباسعلی صابریان را به فرزند پسر صد چندان کرده بود تا این که سرانجام با نذر و نیاز و متوسل شدن به پیشگاه امام هشتم (ع) و سال ها انتظار درسال 1343 چشم و دل خانواده روشن شد و به شکرانه نظر ولی نعمت خراسانی ها به عنوان تنها پسر خانواده نام او را غلامرضا نهادند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، داشتن چند فرزند دختر عشق و علاقه خانواده آقای عباسعلی صابریان را به فرزند پسر صد چندان کرده بود تا این که سرانجام با نذر و نیاز و متوسل شدن به پیشگاه آقا امام هشتم (ع) و سال ها انتظار در سال ۱۳۴۳ چشم و دل خانواده روشن شد و به شکرانه نظر ولی نعمت خراسانی ها به عنوان تنها پسر خانواده نام او را غلامرضا گذاشتند.

 

رضا ۵ سا له بود که به خاطر هوش و ذکاوت ذاتی و انس با قرآن او را به مکتب خانه فرستادند و در ۶ سا لگی وارد دبستان حجت(عج) شد، همزمان با اوج گیری مبارزات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران علیه حکومت منفور پهلوی، او در کلاس دوم مدرسه راهنمایی کوروش که اکنون به نام خود او یعنی مدرسه راهنمایی شهید غلامرضا صابریان نامیده می شود مشغول به تحصیل بود.

 

با دوستان و همکلاسی ها ارتباط خوبی داشت و  اوقات فراغت خود را بیشتر در قهوه خانه پدرش کار می کرد، درجلسات سخنرانی و فعالیت های مبارزاتی حضوری فعال داشت، مادر ش می گوید: یک شب مورد تعقیب عوامل ساواک قرار گرفت که پس از  تعقیب وگریز خود را به خانه یکی از روحانیان می رساند تادست طاغوتیان به او نرسد این ماجراها وقتی بهتر درک می شود که بدانیم مردان بزرگ از شنیدن نام ساواک وحشت می کردند و او در این زمان ۱۳ سال بیشتر نداشت.

 

روز نهم دی ماه سال  ۱۳۵۷ که همزمان با محرم بود غلامرضای ۱۴ ساله با شور و شوق فراوان وتلاش بیش ازپیش به جمع مردم مبارز پیوست و در کنار دیگر انقلابیون نیز در به زیر کشیدن مجسمه شاه پیش قدم بود.

 

شاهدان می گویند وی در حال پرتاب سنگ به طرف ماموران بود که ناگهان او را هدف قراردادند، تیر به سینه او اصابت می کند شخص دیگری غلامرضا را در آغوش می گیرد و از زمین بلند می کند که گلوله دوم به بازوی آن فرد و در ادامه به گلوی او اصابت می کند و رضا در همان جا به شهادت می رسد.

 

اینها بخشی از گفته های پدر و مادر این شهید والامقام است و بخش دوم آن در نرم افزار چند رسانه ای در سایه وحدت منتشر خواهد شد.

 

مزار این شهید والامقام انقلاب اسلامی در بهشت عسکری شهرستان تربت حیدریه قرار دارد.

 

شهرستان تربت حیدریه در ۹ دی سال ۱۳۵۷ با رهبری علما و بزرگان شهر و حضور در صحنه امت حزب الله توانست ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب، با سرنگونی مجسمه پهلوی و بیرون راندن ایادی رژیم منحوس شاهنشاهی از شهر زمام امور را بدست گرفته و افتخاری دیگر برای  این خطه رقم بزنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است