بدون نظر
 
استاد دانشگاه امام صادق(ع) تهران:
غفلت سیاست خارجی از اصول انقلاب اسلامی دشمن را به طمع انداخته است/تعاون و تکیه بر توان داخلی اساس فعالیت های نظام است
تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۹ ب.ظ
 
استاد دانشگاه امام صادق(ع) تهران گفت: متاسفانه سیاست خارجی دولت از بسیاری از اصول انقلاب اسلامی غفلت کرده و این امر باعث طمع و تهدید و رفتارهای پرتنش امریکا علیه ملت و نظام شده است.

دکتر الوندی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: سیاست ها و اصول اعلامی انقلاب اسلامی در این جند سال اخیر مسکوت مانده و برخی عقب نشینی ها و مسالمت ها در سیاست خارجی دولت، باعث شده تا بیگانگان دندان طمع تیز کرده و هر نوع تهدید وگستاخی که لایق خودشان است را به این ملت نسبت دهند.

 

وی پیام تبریک به ال سعود خائن و کم کاری و تردید در خصوص هتک حرمت به زائران ایرانی و پذیرائی از یک جنایتکار در دفتر ایران در سازمان ملل را نمونه های بارزی دانست که با اصول انقلاب همخوانی ندارد.

 

الوندی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی را دلیل دیگر تهدیدات اخیر امریکائی ها دانست و افزود: انتخابات آینده مجلس و سکوت بسیاری از نمایندگان مجلس در خصوص رفتارهای پر تنش امریکائی ها در تهدیدات جبهه استکبار بی تاثیر نیست.

 

وی گفت : متاسفانه سیاست اقتصادی کشور به نفت گره خورده و باعث شده بسیاری از ساختارها که باید در اختیار مردم فرار گیرد در اختیار دولت است و به همین جهت دولت بجای ارائه خدمات به مردم عمدتا به خودش خدمات می دهد.

 

دکترای انقلاب اسلامی اذعان کرد: سیاست های اقتصادی کشور به سمت خصوصی سازی بی رویه پیش رفته که با فرهنگ اسلامی مطابقت ندارد ، چرا که اساس فعالیت های نظام اسلامی باید بر تعاون و تکیه بر توان داخلی شکل گیرد.

 

الوندی گفت: اسلام با خصوصی سازی مخالف نیست، اما باید حد و حدود و نسبت ها رعایت شود تا شاهد مشارکت حداکثری مردم در شکوفائی اقتصادی باشیم.

 

وی به ابعاد مهم تعاون اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکتی که همه مردم در تعاون دارند در بخش خصوص وجود ندارد و شکوفائی اقتصادی کشور در قالب تعاون و همدلی مردم صورت می گیرد.

 

دکتر الوندی تصریح کرد: در قالب تعاون حجم گسترده تری از مشارکت های مردمی حضور دارند و دیگر خودشان را طلبکار دولت نمی دانند و اگر مشکلی هم پیش بیایید مردم ان را مشکل خود تلقی می کنند.

 

استاد دانشگاه امام صادق(ع) خاطر نشان کرد: باید ساختارهای تعاونی و مشارکت های مردم با اموزش و فرهنگ سازی بازسازی و ارتقا پیدا کند تا شاهد شکوفائی اقتصادی در کشور باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث