بدون نظر
 
همزمان با هفته منابع طبیعی؛
غرس ۳۰۰ نهال زیتون در ورزشگاه آزادی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
همزمان با ایام درختکاری به همت جمعی از جوانان و با حضور مسئولان تربت حیدریه ۳۰۰ اصل درخت زیتون و سپیدار در محیط ورزشگاه ۵ نفری آزادی این شهر کاشته شد.

به گزارش تابان تربت؛ روز درخت‌ کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند و معمولاً در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است که در کشورمان، ۱۵ اسفندماه هر سال روز درختکاری نامگذاری شده است.

همزمان با ایام درختکاری به همت جمعی از جوانان و با حضور مسئولان تربت حیدریه صبح امروز ۳۰۰ اصل درخت زیتون و سپیدار در محیط ورزشگاه ۵ نفری آزادی این شهر کاشته شد.

امید عابدینی دادستان تربت حیدریه در این مراسم ضمن تقدیر از این جوانان جهت اجرای سنت حسنه درختکاری گفت: سنت حسنه درختکاری که مورد سفارش پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار (علیها سلام) است، بسیار کار ارزشمندی بوده و در اهمیت درختکاری همین بس که رسول خدا صلوات الله علیه و آله فرمود: اگر نهالی در دست یکی از شماست و در آستانه برپایی قیامت به اندازه کاشتن آن فرصت دارد، آن را بکارد.

عابدین نژاد، مسئول برگزاری این طرح گفت: تصمیم بر آن شد تا به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و با هدف توسعه فضای سبز و ارتقای شاخص های زیست محیطی با هماهنگی صورت گرفته با اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در محیط ورزشگاه آزادی ۳۰۰ نهال زیتون و سپیدار غرس نمائیم که امروز با حضور مسئولان این اقدام پسندیده انجام گرفت.

گفتنی است در این مراسم هر نهال به یاد و نام شهیدی از شهدای گلگون کفن کشورمان، شهدای جبهه مقاومت از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای استان و منطقه تربت حیدریه از جمله شهیدان؛کاوه، نور محمدی و شعبانی کاشته شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا کشتارگاه قدیمی تربت حیدریه بر لبه‌ تیغ وضعیت مطلوب بهداشتی شمار مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه به ۵۷ نفر رسید تقدیر خیر تربت حیدریه از کادر درمانی تربت حیدریه و مشهد با اختصاص یک میلیارد تومان