بدون نظر
 
همزمان با هفته منابع طبیعی؛
غرس ۳۰۰ نهال زیتون در ورزشگاه آزادی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
همزمان با ایام درختکاری به همت جمعی از جوانان و با حضور مسئولان تربت حیدریه ۳۰۰ اصل درخت زیتون و سپیدار در محیط ورزشگاه ۵ نفری آزادی این شهر کاشته شد.

به گزارش تابان تربت؛ روز درخت‌ کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند و معمولاً در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است که در کشورمان، ۱۵ اسفندماه هر سال روز درختکاری نامگذاری شده است.

همزمان با ایام درختکاری به همت جمعی از جوانان و با حضور مسئولان تربت حیدریه صبح امروز ۳۰۰ اصل درخت زیتون و سپیدار در محیط ورزشگاه ۵ نفری آزادی این شهر کاشته شد.

امید عابدینی دادستان تربت حیدریه در این مراسم ضمن تقدیر از این جوانان جهت اجرای سنت حسنه درختکاری گفت: سنت حسنه درختکاری که مورد سفارش پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار (علیها سلام) است، بسیار کار ارزشمندی بوده و در اهمیت درختکاری همین بس که رسول خدا صلوات الله علیه و آله فرمود: اگر نهالی در دست یکی از شماست و در آستانه برپایی قیامت به اندازه کاشتن آن فرصت دارد، آن را بکارد.

عابدین نژاد، مسئول برگزاری این طرح گفت: تصمیم بر آن شد تا به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و با هدف توسعه فضای سبز و ارتقای شاخص های زیست محیطی با هماهنگی صورت گرفته با اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در محیط ورزشگاه آزادی ۳۰۰ نهال زیتون و سپیدار غرس نمائیم که امروز با حضور مسئولان این اقدام پسندیده انجام گرفت.

گفتنی است در این مراسم هر نهال به یاد و نام شهیدی از شهدای گلگون کفن کشورمان، شهدای جبهه مقاومت از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای استان و منطقه تربت حیدریه از جمله شهیدان؛کاوه، نور محمدی و شعبانی کاشته شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد