بدون نظر
 
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد؛
غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ در ۳:۴۰ ب.ظ
 
ابراهیم تیموری گفت: در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا حدود 310 هزار نفر معادل 75 درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه غربالگری شدند.

ابراهیم تیموری، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شامل شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود 368 هزار نفر است که تاکنون حدود 310 هزار نفر معادل 75 درصد جمعیت در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح تیم های مراقبت هر کدام شامل یک نفر بسیجی و یک بهورز کار غربالگری جمعیت تحت پوشش را آغاز کردند که تاکنون 283 هزار نفر در سامانه سیب توسط خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت و تیم های مراقبت ثبت شدند و حدود 31 هزار نفر در سامانه سلامت اطلاعات مورد نظر را ثبت کردند.

تیموری، 25 درصد جمعیت باقیمانده را اغلب به جمعیت شهری نسبت داد و علت آن را مشارکت پایین تر و یا اینکه مردم برخی تماس ها را پاسخگو نیستند عنوان کرد و افزود: در تلاشیم با تیم های مراقبت این 25 درصد باقیمانده جمعیت شهری را به اتمام برسانیم، زیرا در روستاها اهالی، بهورزان و بسیجیان را می شناسند و کمال همکاری را داشتند و بر همین اساس بالای 90 درصد جمعیت روستایی غربالگری شدند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ادامه داد: در این طرح و بصورت سرپایی 485 نفر به پزشک ارجاع داده شدند و حدود 6 هزار نفر که در سامانه سیب مشارکت داشتند حداقل یکی از علائم را داشته اند.

علی خسروی نژاد، معاون بهداشت و درمان سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه در خصوص این طرح اظهار داشت: تا قبل از آغاز طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تیم هایی متشکل از گروههای جهادی، بسیجی، هیئتی و طلاب بسیجی برای پاکسازی، ضدعفونی و گندزدایی، سازماندهی شدند و در حال حاضر هر شب 25 تیم با 20 خودرو و 80 دستگاه سم پاش نسبت به ضدعفونی معابر اقدام می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آغاز طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و اینکه در اجرای این طرح شاهد مشارکت کمتری بودیم، چندین تیم از بسیج دانشجویی و حوزه های بسیج یکم ثارالله، سوم ثارالله و شهرک ولی عصر عجل الله در کنار بهورزان در پایگاهها و مراکز جامع سلامت مستقر شدند.

خسروی نژاد بیان کرد: در این طرح لیست ها با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهیه و نقاط ضعف و جاهایی که مشارکت کمتری وجود داشته شناسایی شد و بلافاثله توسط تیم های مراقبت فرم ها تکمیل و تحویل مراکز جامع سلامت شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام