بدون نظر
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه مطزح کرد؛
غربالگری نیمی از جمعیت هدف منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۱۰ ب.ظ
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از آغاز اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون تاکنون نیمی از جمعیت هدف بالای ۳۰ سال این منطقه در این طرح شرکت کردند که ۱۹ درصد این افراد مبتلا به فشار خون بالا هستند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ الهام بهره مند ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از مهمترین بیماری های حال حاضر کشور به دلیل تبعات فراوان آن فشار خون بالاست که طبق پیش بینی ها در سطح ملی ۱۵ میلیون نفر مبتلا به این بیماری هستند.

 

وی تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم از این تعداد تنها ۶۰ درصد از بیماری خود مطلع هستند و ۱۹ درصد این افراد نیز تحت درمان می باشند.

 

بهره مند به اجرای این طرح در منطقه تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با جمعیت ۳۶۳ هزار نفر و جمعیت هدف ۱۷۷ هزار و ۱۸۳ نفر(بالای ۳۰ سال) تا ۱۵ تیرماه در ۳۷ پایگاه ثابت و سیار همچنان در حال اجراست.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از آغاز اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون تاکنون نیمی از جمعیت هدف بالای ۳۰ سال این منطقه در این طرح شرکت کردند که ۱۹ درصد این افراد مبتلا به فشار خون بالا هستند.

 

وی بیان کرد: از ابن میزان ۷۸ هزار و ۱۳۷ نفر در سامانه سیب(سلامت) معادل ۴۴ درصد ثبت نام و ۱۴ هزار و ۹۰ نفر به ایستگاههای سیار دانشگاه مراجعه کردند.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار داشت: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۵۶.۶ درصد افراد دارای فشار خون طبیعی، ۲۲.۶ درصد دارای فشار خون طبیعی به بالا (بین ۱۲ تا ۱۴ و در معرض خطر) و همچنین ۱.۷ درصد مشکوک به این بیماری و ۱۹ درصد نیز مبتلا به فشار خون بالا هستند.

 

بهره مند مشارکت مردم شهرستان تربت حیدریه در این طرح را ۳۴ درصد اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در شهرستانهای زاوه و مه ولات به دلیل جمعیت روستایی تحت پوشش به ترتیب مشارکت مردم ۶۶ و ۵۴ درصد بوده است.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه رغبت مردان برای شرکت در این طرح ۴۰ درصد بوده، افزود: این در حالی است که در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ۵۹ درصد گروه هدف روستایی و تنها ۲۱ درصد جمعیت شهری حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه طی یک هفته گذشته در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ۶ نفر بصورت اورژانسی بستری شدند، افزود: انتظار ما بر این است که تا پایان طرح ۲۳ هزار بیمار مبتلا به فشار خون بالا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه شناسایی شوند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است