بدون نظر
 
این بار هم آتش به اختیار
غدیر خم؛ واقعه تاریخی که از آن غفلت شده است
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ در ۹:۴۳ ق.ظ
 
واقعه تاریخی غدیر خم بعنوان یک جریان زندگی ساز که می تواند جامعه بشری را مدیریت کند این روزها در شهری که داعیه دار ولایت امیر المومنین(ع) است مورد غفلت واقع شده و تاکنون اقدام قابل توجه و در خور شأنی برای آن در تربت حیدریه انجام نگرفته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، غدیر خم بعنوان یک جریان زندگی ساز برای مدیریت بشری که فلسفه بعثت همه پیامبران الهی است، در کشور اثنی عشری شیعه مورد غفلت واقع شده و تبیین این واقعه تاریخی مهم که گره گشای بسیاری از مشکلات جوامع می باشد به دست فراموشی سپرده شده است.

 

این واقعه تاریخی که از آن به عیدالله الاکبر تعبییر شده این روزها در شهری که داعیه دار ولایت امیر المومنین(ع) است مورد غفلت واقع شده و تاکنون اقدام قابل توجه و در خور شأنی برای آن در تربت حیدریه انجام نگرفته است.

 

غفلت از این واقعه مهم تا جائی است که تنها به نصب چند بنر در سطح شهر و بیان فرمایشاتی در این خصوص در برخی سربرگ های اداری بسنده شده و هیچ اقدام قابل توجه و یا ستادی در این خصوص انجام نگرفته است.

 

دستگاههای عریض و طویل فرهنگی مانند؛ سازمان تبلیغات اسلامی؛ فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، حوزه های علمیه و شهرداری می توانستند با هماهنگی های ستادی و ارائه برنامه های مختلف با مشارکت اصناف و بازاریان و همچنین شورای هیئات مذهبی این چراغ هدایت جامعه بشری را در شهر داعیه دار امیر المومنین(ع) روشن کنند.

 

این جای بسی تاسف است که دستگاههای متولی فرهنگی شهر که دارای بودجه و اعتبارات هستند در تبیین واقعه غدیر خم غفلت کردند.

 

داعیه داران شهر تربت حیدریه که هر موقع نسبت به مسائلی انتقاد می شود دائم بر طبل انسجام بخشی و هماهنگی بین بخشی می کوبند در دهه ولایت کجا هستند؟ آیا نمی شد ستادی از اقشار مختلف تشکیل شود و شهر را از این خاموشی مطلق در دهه ولایت نجات داد؟

 

برای شهرستان تربت حیدریه با آن همه ظرفیت در حوزه های مختلف بسیار ناگوار است که این واقعه مغفول بماند و تنها به برگزاری مراسمات هیئت های مذهبی و ابتکارات معدود و خودجوش مردمی بسنده شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: نقش سازنده واقعه تاریخی غدیر در زندگی فردی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی انسانها بعنوان یک حقیقت زندگی ساز کمرنگ شده و علت اصلی مغفول ماندن آن فراموشی از تاثیر غدیر در زندگی جوامع بشری است.

 

حجت الاسلام محمد کازری افزود: غدیر یک حادثه نیست، بلکه یک جریان مداوم برای هدایت بشر است که با نصب امیر المومنین(ع) از جانب خداوند توسط آخرین پیامبر الهی تکلیف بشریت را تا قیامت مشخص کرد.

 

وی تصریح کرد: اگر واقعه غدیر در جای خود واقع می شد و جریان امامت و ولایت جامعه بشری را هدایت می کرد امروز وضع دنیا اینگونه نبود، غدیر احیاگر انسانهاست.

 

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: دستگاههای عریض و طویل فرهنگی متاسفانه به ابلاغ دستورالعملها و بخش نامه های خود بسنده کردند و تاکنون اقدام خاصی در تبیین باورها و اعتقادات و نقش سازنده آن در زندگی انسانها انجام نداده اند.

 

در نهایت برای انتقال بیان واقعیت و اهمیت واقعه تاریخی غدیر خم به نسلهای آینده باید حرکت های خودجوش مردمی و کاروانهای شادی و نشاط در سطح شهرها راه اندازی شود تا شاید برخی به خود آیند هر چند که….

 

سال گذشته در همین رسانه به انتقاد از این موضوع پرداخته شد و موضوع رسانه ای شد اما انگار نه انگار و  متولیان فرهنگی شهر…

 

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس مرهون تبعیت از فرهنگ عاشورا جبهه استکبار با هجوم به اعتقادات و باورهای دینی در صدد براندازی نظام اسلامی است/ پاسخ به یاوه گویی رئیس جمهور آمریکا با حضور در میدان عمل و استقلال همه جانبه برگزاری آزمون تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در تربت حیدریه سهم تربت حیدریه از اشتغال در حوزه بازار مجازی تقریبا هیچ! افزایش ۷ تا ۱۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه از تولید بذر سیب زمینی در رقابت با هلندی ها تا چند قلوزایی دامهای سبک حسن تفتیان بر بام قاره کهن آسیا دوران دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشورا بود/اجرای بیش از ۸۰ عنوان برنامه در تربت حیدریه اختصاص بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی خراسان رضوی نمایشگاه «اقتصاد منهای نفت» در تربت حیدریه گشایش یافت تعدیل تبصره ۳ با موافقت وزارت نیرو امکان پذیر است آیت الله معصومی قاطعانه از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کرد