بدون نظر
 
در نشست خبری شورای شهر تربت حیدریه مطرح شد؛
عمده بدهکاران به شهرداری دانه درشتان و متموّلین هستند/اعتراض به روند واگذاری منطقه گردشگری پیشکوه به بخش خصوصی/برخی تصمیمات شهردار تحت تاثیر مسائل حاشیه ای اتخاذ می شود/نمره۱۷ شورا به شهردار
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۸ ق.ظ
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه گفت: شهرداری 200 میلیارد ریال از مردم طلب دارد که عمده آن متعلق به دانه درشتان و متموّلینی است که در سالهای متمادی با دور زدن قانون و مسامحه شهرداری از پرداخت بدهی خود طفره رفته اند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، احمد وطندوست رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه صبح امروز در نشست خبری این شورا با اصحاب رسانه اظهار کرد: تاکنون 200 میلیون ریال به لحاظ مسائل فرهنگی به مجموعه های خارج از شهرداری مساعدت شده و این در حالی است که از مجموع بودجه 2 میلیارد ریالی بودجه فرهنگی شهرداری 35 درصد آن محقق شده است.

 

وی ادامه داد: آثار تاریخی هر شهر متعلق به همه مردم و مسئولان دستگاههای اجرائی است و می طلبد تا میراث فرهنگی که بر اساس جایگاه قانونی از ردیف اعتبار و بودجه برخوردار است اقدام به ترمیم و بازسازی برخی ابنیه تاریخی نماید تا از تخریب آن ممانعت شود.

 

وطن دوست به طلب 200 میلیارد ریالی شهرداری از مردم اشاره کرد و افزود: در شرایطی که قالب قشر ضعیف جامعه نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام می کنند، متمولین و دانه درشتان این شهر با مسامحه شهرداری و همچنین دور زدن قانون از پرداخت بدهی خود سرباز زده اند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شهر تربت حیدریه نسبت به نحوه واگذاری مجموعه 68 هکتاری گردشگری پیشکوه به بخش خصوصی  اعتراض کرد و افزود: مسئولان و دست اندرکاران برای پیشبرد و توسعه شهر باید این مجموعه زیبای گردشگری را به شهرداری واگذار کنند تا از پروژه زمین خواری در این منطقه جلوگیری شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در ادامه از بدهی 250 میلیارد ریالی شهرداری به پیمانکاران خبر داد و افزود: دستگاههای اجرائی این شهر 90 میلیارد ریال به شهرداری بدهکارند و با تسویه بموقع آن 35 درصد از بدهی شهرداری به طلبکاران محقق می شود.

 

نادر سلیمانی اظهار داشت:  تاکنون  600 میلیارد ریال بابت بازگشائی ها و املاک در مسیر هزینه شده که با توجه به کمبود منابع مالی و رکود ساخت و ساز حدود 98 درصد این مبالغ با تهاتر و مجوز و پردانه ساخت انجام گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در شهرک ولیعصر کمبودهای زیادی داریم، گفت: زمینی به مساحت دو هزار و 970 متر برای ایجاد درمانگاه و همچنین قطعه زمینی از پادگان 61 محرم به همین منظور به تصویب شورای شهر رسیده است.

 

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر عملکرد شهردار فعلی تربت حیدریه نسبت به شهردار قبلی را 80 درصد ارزیابی کرد و گفت: ما انتظار داشتیم همانظور که شهردار در ابتدا قاطعانه به مسائل ورود می کردند این روند را ادامه دهند اما برخی تصمیمات تحت تاثیر مسائل حاشیه ای شهر قرار گرفته است.

 

اشرف جهانشیری افزود: پیگیر احداث موزه مشاهیر در رباط لاری و تبدیل میدان 22 بهمن به میدان زعفران هستیم، اما خشکسالی اعتبارات باعث شده تا این کار مسکوت بماند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا کشتارگاه قدیمی تربت حیدریه بر لبه‌ تیغ وضعیت مطلوب بهداشتی شمار مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه به ۵۷ نفر رسید تقدیر خیر تربت حیدریه از کادر درمانی تربت حیدریه و مشهد با اختصاص یک میلیارد تومان