بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
عزت امروز جمهوری اسلامی نتیجه راهبرد مقاومت است
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه مقاومت درسی است که باید از دفاع مقدس بگیریم، گفت: عزت امروز جمهوری اسلامی نتیجه راهبرد مقاومتی است که امام راحل (ره) تحویل جامعه داد و هفته دفاع مقدس او را به منصه ظهور رساند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه در تشریح تکلیف مردم ومسئولین در شرایط امروز گفت: باید با درس گرفتن از مردان بزرگ آن زمان و آن صبر و مقاومت و آن ایثار آنها که ممکن است ،ساحت های مختلفی داشته باشد؛در هر زمانی با شناخت دشمن در هر جبهه ای حالت جنگی به خودمان بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه و تکلیف داریم به گرامی داشتن هفته دفاع مقدس، اما فقط به آنچه بوده است، خود را محدود کرده ایم.

عصمتی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛جنگ یک گنج است، حال آیا می توانیم این گنج را استخراج کنیم؟ آیا هنر این کار را تاکنون داشته ایم تا بگوییم که دفاع مقدس ظهورش در امروز چگونه است؟

مدیر حوزه علیمه مرحوم هراتی گفت: در آن روزها همه اقشار مردم آمدند و در برابر تمامیت نظام سلطه ایستادند و شهامت عظیمی از خود به خرج دادند و در راهی که انتخاب کردند فرزندان شان را تقدیم مکتب اسلام ناب محمدی(ص) کردند.

عصمتی بیان کرد: امروز دشمن تلاش می کند در جبهه اقتصاد و مسائل اقتصادی اول به مردم نا امیدی تزریق کند و درصدد است تا بگوید، نظام دینی و مدیریت دینی کارآمدی ندارد. لذا وظیفه همه امت اسلامی آن است که از هر کاری که روحیه یاس و نا امیدی را در مردم ایجاد می کند پرهیز کرده و از اقداماتی که در امت اسلامی ایجاد امید و نشاط و امیدواری به آینده ای روشن و پر امید می کند روی گردان نباشیم.

وی اظهار کرد: ما باید امروز برای مردم مان این مسئله را تببین کنیم که راهبرد مقاومت به جایی رسیده و کارایی آن آنقدر چشمگیر است که وقتی مقام معظم رهبری در آغاز درس خارج شان بحث مذاکره با آمریکا را مطرح می کنند، می فرمایند: این مذاکره ای که ما هر چه بگوییم ایران قبول کند و معنای دیگر این است که این فشار حداکثری برنامه ای موفق برای کشاندن ایران اسلامی به پای میز مذاکره است.

حجت الاسلام عصمتی افزود: برای ایران اسلامی که جمهوری عزت و جمهوری مردمی است این حرف تاثیری ندارد و الحمدلله راهبرد مقاومت در مقابل نظام سلطه موفقیت های فراوانی داشته و انشالله خواهد داشت.

خطیب جمعه تربت حیدریه در بخشی دیگر از سخنان خود،گفت: امروز راهبرد سازش شکست خورده و راهبرد مقاومت حرف اول را می زند و امروز در منطقه هیچ برنامه ای نمی تواند عملی بشود و نتیجه داشته باشد؛ مگر آنکه ایران اسلامی به عنوان یک قدرت بزرگ در آن حضور داشته باشد.

وی بیان کرد: این نتیجه راهبرد مقاومتی است که امام راحل (ره) تحویل جامعه داد و هفته دفاع مقدس او را به منصه ظهور رساند و خلف صالح امام یعنی امام مسلمین،مقام عظمای ولایت این راهبرد را ادامه داده و می دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است