بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
عزت اسلام و مسلمین در سایه مقاومت و تبعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ در ۱:۵۱ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز شاهدیم که عزت مسلمین در سایه مقاومت ظهور پیدا کرده و نظام سلطه در هر میداتی که برای مقابله با اسلام حضور پیدا می کند با شکست مواجه می شود و این موفقیت ها مرهون مفاومت و تبعیت از ولایت و امامت جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: از مصادیق مهم تقوا پذیرش ولایت اهل بیت و تبری از ظالمان است، بنابراین چنانچه کسی ولایت ولی خدا و امام حق را نبپذیرد و تحت ولایت حاکم جور و طاغوت باشد این پذیرش طاغوت با بندگی و ایمان به خدا همخوانی ندارد و در یک مکان قابل جمع نیست.

 

وی تصریح کرد: اگر خواسته باشیم در صف مومنان خدا جایی داشته باشیم شرط آن داخل شدن در ولایت خدا که ظهور آن در ولایت امام عدل است، لذا غدیر آمده تا بفهماند سیاست به همگان مرتبط است.

 

عصمتی تاکید کرد: کسی که می گوید من به سیاست کاری ندارم و در اداره نظام اجتماعی دخالتی نمی کنم این شخص یا غدیر تناسبی ندارد و پیام غدیر را که پیامبر (صلی الله) ابلاغ کرده را خوب درک نکرده است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه بیان کرد: معنای غدیر آن است که با حجت خدا که در زمان غیبت فقیه جامع الشرایط است باید بیعت کرد و تحت ولایت حجت الهی قرار گرفت تا مومن باشد لذا هرکس زیر این پرچم قرار نگیرد با ایمان به خدا فاصله گرفته است.

 

امام جمعه تربت حیدریه افزود: پیامبر(صلی الله) در غدیر این نکته را خاطر نشان کردند که بدون در نظر گرفتن همه مصلحت اندیشی ها باید مدیریت جامعه اسلامی تعیین تکلیف شود تا جامعه در طول تاریخ گرفتار کج روی ها نشود و راه سعادت در سایه ولایت توسط امام عدل طی شود.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی افزود: امروز شاهدیم که عزت مسلمین در سایه مقاومت ظهور پیدا کرده و نظام سلطه در هر میداتی که برای مقابله با اسلام حضور پیدا می کند با شکست مواجه می شود و این موفقیت ها مرهون مفاومت و تبعیت از ولایت و امامت جامعه اسلامی است.

 

وی بیان کرد: عمده مشکلات جامعه اسلامی در ابن است که تبعیت درستی از ولایت نشده و اگر این تبعیت به طور صحیح انجام شود یقینا در مقابل همه مشکلات و معضلات اجتماعی با آموختن درس مقاومت و ایستادگی دشمنان ولایت و اسلام ناامید خواهند شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر