بدون نظر
 
یک فعال سیاسی:
عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ در ۹:۱۸ ق.ظ
 
یک فعال سیاسی با بیان اینکه جریان اصلاحات در دو انتخابات ریاست جمهوری اخیر حمایت قاطعی از دولت داشته است، پیوند این دو جریان را ناگسستی عنوان کرد و گفت: بخش مهمی از فضای سازی رسانه ای جریان اصلاحات در عبور از دولت اعتدال به دلیل فرار از انتقادها در حوزه اقتصاد و سیاست و بی ارتباط جلوه دادن با سیاست های اصلاحطلبان است.

منوچهر احمدی فعال سیاسی حزب اعتدال و امید در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: از بدو ورود جریان اعتدال در سال ۹۲ به عرصه سیاسی انتخابات، اصلاحطلبان که بعد از یک دوره هشت ساله به گوشه عزلت رفته بودند فرصت را برای احیا و بازگشت به عرصه قدرت غنیمت شمرده و با تمام توان از حزب توسعه و اعتدال حمایت بی چون و چرا کردند.

 

وی تصریح کرد: تمام تمرکز جریان اصلاحات در بعد از پیروزی انتخابات یازدهم و روی کار آمدن رییس جمهور روی این موضوع متمرکز شده بود تا پست های کلیدی و مهم اعم از وزارتخانه ها و ادارات کل را تصاحب کنند و لذا بخشی از این مقوله مهم محقق شد اما برای این جریان رضایت صد درصدی را بهمراه نداشت زیرا رییس جمهور سعی کرده بوده از همه احزاب در سیستم جای دهد هر چند این موضوع به هیچ عنوان مورد پسند طیف اصولگرا هم نبود.

 

این فعالی سیاسی با بیان اینکه بخشی از آرای رییس جمهور مرهون حمایت اصلاحطلبان است، گفت: هیچ کس منکر این موضوع نیست که اصلاحات بر روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم نقشی نداشته اما نمی توان همه آن را مدیون اصلاحطلبان دانست.

 

وی در پاسخ به سووالی مبنی بر چرایی عبور اصلاحات از روحانی گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و به هیچ عنوان حزبی که احیا و بازگشت خود به اریکه قدرت را مرهون اعتدال و توسعه می داند نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد و لذا اصلاحطلبان بدون تردبد در عملکردهای خوب و بد دولت اعتدال سهیم هستند.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه جریان اصلاحات در دو انتخابات ریاست جمهوری اخیر حمایت قاطعی از دولت داشته است، پیوند این دو جریان را ناگسستی عنوان کرد و گفت: بخش مهمی از فضای سازی رسانه ای جریان اصلاحات در عبور از دولت اعتدال به دلیل فرار از انتقادها در حوزه اقتصاد و سیاست و بی ارتباط جلوه دادن با سیاست های اصلاحطلبان است.

 

وی بیان داشت: اصلاحطلبان هم در دولت یازدهم و هم این چند ماه گذشته از دولت دوازدهم بر عملکرد دولت و وزرای فعلی و پیشین آگاه بوده و هستند و اگر مشاهده می شود در فضاهای عمومی و یا رسانه ای به دنبال کناره گیری و استعفای جهانگیری از معاون اولی ریاست جمهوری هستند فقط یک بازی سیاسی است.

 

احمدی، عمده مشکل اصلاحات با دولت های یازدهم و دوازدهم را در این مقطع زمانی و یا هر چه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیکتر شویم ثبت برخی ناکارآمدی در کارنامه این جریان عنوان کرد و گفت: جریان اصلاحات به جای دغدغه های معیشتی مردم بیشتر به دنبال اهداف سیاسی خود هستند و لذا از هم اکنون ریاست جمهوری آینده را بطوری هدف قرار دادند تا در افکار عمومی برخی انتقادات و مطالبات عمومی از دولت به حساب آنها ثبت نشود و همچنان در اریکه قدرت بمانند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است سنت غلط ارایه گزارش های رفع تکلیفی باید برچیده شود شعار مرگ بر آمریکا تعطیل پذیر نیست/کسانی که با شعار مرگ بر آمریکا مخالفند در نهایت از دامان سیاستمداران جنایتکار ایالات متحده و مزدورانش سر درآوردند