بدون نظر
 
گفتگو/دکترای علوم سیاسی:
طولانی شدن مذاکرات فرصت توسعه و پیشرفت هسته ای را از کشور سلب می کند
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ در ۷:۱۰ ب.ظ
 
دکترای علوم سیاسی گفت: با توجه به اینکه با آغاز مذاکرات هسته ای غنی سازی 20 درصد و توسعه ماشینهای سانتریوقیوژ به حالت تعلیق در آمده، ادامه روند طولانی شدن مذاکرات فرصت پیشرفت و توسعه را از ملت ایران سلب کرده است.

دکتر مصطفی ایزدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: محدودیت و تعلیق برنامه های هسته ای ایران در دوسال گذشته، علاوه بر فرصت سوزی و دلسرد شدن دانشمندان هسته ای کشور طرف غربی را گستاخ تر کرده و امروز سخن از بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی را به میان می آورد.

 

وی بیان کرد: دغدغه مندان نظام اسلامی درباب مذاکرات هسته ای با تبیین این موضوع و تعبیر درست آن در راستای آشکار کردن دستهای پنهان آمریکائی ها که در لباس میش قرار گرفته اند، ذهن مردم را نسبت به این مسائل روشن می کنند.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی به طرح امریکائی ها برای طولانی شدن مذاکرات اشاره کرد وافزود: آمریکائی ها در طرحی قصد دارند تا در طول یک دهه توافق روی تغییرات سیاسی در ایران متمرکز شوند که هدف اصلی آن نیز تثبیت جایگاه غربگرایان در آینده سیاسی ایران و اصول زدایی از مکتب امنیت ملی ایران است.

 

ایزدی اظهار داشت: اگر بخواهیم با خود صادق باشیم در توافق سیاسی که آقایان آن را اعلام کردند، برنامه غنی سازی ایران و توسعه ماشینهای سانتریفیوژ تا مدت زمانی نامعلوم محدود و در نهایت تعلیق می شود.

 

وی گفت: کشوری که با پتانسیل و ظرفیت دانشمندان بومی خود توانسته غنی سازی اورانیم را تا 20 درصد به تثبیت برساند و برای این هدف خود 5 شهید را تقدیم نظام کرده، امروز باید طبق خواسته امریکائی ها با غنی سازی 3/67درصدی تعداد محدودی از ماشینهای سانتریوقیوژ خود را بچرخاند.

 

ایزدی اذعان کرد: مگر قرار است چه آبی از طرف امریکائی ها برای ما گرم شود که تا این حد توسعه علمی خود را متوقف کردیم؟ در ازای این امتیاز بزرگ و بی سابقه، چه امتیازی از طرف مقابل دریافت می کنیم؟

 

دکترای علوم سیاسی دانشگاه افزود: امروز ایران پیشرفته الهام بخش تمام ملتهای ستم دیده دنیاست که با پیشرفت علمی و اقتصادی تفکر ناب اسلامی و استقلال و ازادی را بیش از پیش به نمایش گذاشته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است