بدون نظر
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان:
طلاب حوزه های علمیه آرمانهای انقلاب را حفظ و تقویت کنند/مبارزه با استکبار جهانی هدف تشکیلاتی انقلاب اسلامی است
تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۲ ق.ظ
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: طلاب و روحانیون حوزه های علمیه بعنوان سزاوارترین افراد باید آرمانهای انقلاب را حفظ و تقویت کنند، زیرا حقیقت و روح انقلاب بر این اهداف استوار است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدباقر فرزانه صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: هدف اصلی شجره طیبه شیعه و اسلام ناب محمدی(ص) گسترش عدالت مطلق در سراسر عالم با دو بال انتظار و شهادت است که با محوریت ظهور حضرت حجت(عج) و مکتب عاشورای حسینی همچنان به راه پر صلابت خود ادامه می دهد و هرگز شکار شدنی نیست.

 

وی بیان کرد: اگر تاریخ شیعه را از یکهزار سال پیش ورق بزنیم در هر صفحه از آن خون شیعه می درخشد و این دلدادگی ها از نهضت امام خمینی(ره) در سال ۴۲ تا دوران جنگ تحمیلی و اکنون در دفاع از عتبات عالیات همچنان در حال انتقال به نسلهای آینده انقلاب اسلامی است.

 

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه حوزه های علمیه بیشترین نقش را در تبیین ارزشهای الهی و انسانی داشته است، به فعالیت علمای دین در تاریخ یکهزار ساله حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: علمای دین از معارف و فقه اسلامی صیانت و از تحریف ساحت احکام الهی ممانعت کردند.

 

فرزانه تصریح کرد: طلاب و روحانیون حوزه های علمیه شعله های ایمان را در دل مردم برافروخته و توجه ملتها را به تعالیم ناب اسلام محمدی(ص) معطوف کردند.

 

وی از مبارزه با ستمگران و دشمنان اسلام و یاری رساندن به مظلومان بعنوان دو فعالیت دیگر حوزه های علمیه یاد کرد و گفت: طلاب و روحانیون با مبارزه ظلم در گسترش معارف دین در بلاد اسلامی نقش آفرین بودند.

 

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: علمای حوزه های علمیه با سیره و روش انبیا زندگی کردند و در نهایت انقلاب با عظمت اسلامی ایران را با رهبری یک عالم دینی و حوزوی به پیروزی رسانده و اکنون پرچمدار این انقلاب در سراسر جهان یک عالم برجسته و ولی فقیه دین شناس است.

 

حفظ آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی ضامن بقای آن است

امام جمعه موقت مشهد با تاکید بر اینکه حفظ آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی ضامن بقای آن است، افزود: طلاب و روحانیون حوزه های علمیه بعنوان سزاوارترین افراد باید آرمانهای انقلاب را حفظ و تقویت کنند، زیرا حقیقت و روح انقلاب بر این اهداف استوار است.

 

فرزانه خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با رهبری یک عالم فرهیخته به پیروزی رسیده و برای آن اصول و آرمانهایی تدوین و طراحی شده که حفظ این اهداف در انقلابی بودن و انقلابی زندگی کردن است و این بدان معناست که شناخت اصول انقلاب و زندگی کردن بر مبنای آن این اهداف را محقق می سازد.

 

وی گفت: هنوز بر اساس این اهداف و آرمانها نتوانسته ایم آنطور که باید انسان بسازیم و افراد انقلابی را وارد صحنه کنیم لذا تمام توجه حوزه های علمیه بر اساس سیاست های مقام معظم رهبری تقویت حوزه های علمیه بر مبنای انقلابی گری است.

 

 مبارزه با استکبار جهانی هدف تشکیلاتی انقلاب اسلامی است

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان به اهداف ۱۰ گانه انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: مبارزه با استکبار جهانی بعنوان اولین هدف تشکیلاتی انقلاب اسلامی بر پیشانی حرکت صعودی آن تا ظهور حضرت حجت(عج) نهادینه شده و این هدف گذاری ناشی از شناخت دقیق امام و رهبری از خوی استکباری و استعماری دشمنان اسلام است.

 

وی بیان داشت: امروز چگونه می توان با خوی استکباری و استعماری دشمنی که دل در گرو از بین بردن اسلام دارد سر میز مذاکره، تعامل و سازش نشست، این را یک عالم دین باید بفهمد که با استکبار نمی توان تعامل کرد، زیرا آنها به کمتر از نابودی نظام اسلامی رضایت نمی دهند.

 

امام جمعه موقت مشهد تاکید کرد: هر کس که گمان کند می تواند با استکبار تعامل و سازش داشته باشد به یقین اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی را نادیده گرفته و این غفلت ها ممکن است به حقیقت و روح انقلاب اسلامی آسیب جدی برساند.

 

فرزانه گفت: امروز انقلاب اسلامی بر سر دوراهی قرار گرفته که راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن ندارد و این مقاومت ها هزینه بر است و کما اینکه هزینه های سنگینی در گذشته و حال و آینده داده و خواهیم داد اما سیر صعودی انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت.

 

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان از حفظ اعتدال در مسیر نه شرقی و نه غربی، اصرار بر استقلال همه جانبه، پافشاری بر حفظ اصول دین، ایجاد وحدت ملت و امت های اسلامی، لزوم توجه به ملتهای مظلوم و ستم دیده، بعنوان بخشی دیگر از اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی یاد کرد.

 

وی افزود: عزت بخشیدن به ملتهای اسلامی، ایجاد قسط و عدل در جامعه اسلامی، حمایت همه جانبه از محرومان و مظلومان و آزادی قدس شریف و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی دیگر آرمانهای انقلاب اسلامی است که حوزه های علمیه علاوه بر حفظ و صیانت از آن، باید بر این اهداف عالیه نیز بیافزایند.

 

کسی گمان نکند اکنون که رای آورده ملاک واقعی اوست

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه دوقطبی سازی جامعه را با چالش جدی مواجه می کند، افزود: امروز نباید کسی گمان کند اکنون که رای آورده ملاک واقعی اوست و این رای آوری را بر مبنای حزبی نگری قرار دهد، این انتخاب، آرای یک ملت ولایی و انقلابی است و هر کس با ولایت زاویه پیدا کند دیگر مورد حمایت این مردم نخواهد بود.

 

فرزانه تضمین بقای انقلاب اسلامی را بر حقانیت آن دانست و گفت: اگر این حقانیت ها که همان اهداف و آرمانهای انقلاب است از بین برود دیگر اثری از حقیقت و روح انقلاب باقی نخواهد ماند.

 

 

امام جمعه موقت مشهد اظهار کرد: حضور ملت متدین و ولایی و ایثارگر در همه عرصه ها که تاکنون چیزی برای انقلاب کم نگذاشتند دومین عامل تضمین بقای انقلاب اسلامی محسوب می شود.

 

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، از نظام مقدس جمهوری اسلامی در پشتیبانی از ملت و کشور را سومین عنصر تضمین بقای انقلاب دانست و گفت: در کشوری که نظام اسلامی بر آن حاکم است می توان مسلمان وار زندگی کرد اما در فضائی که نظام آن اسلامی نیست تنها می توان مسلمان بود و هیچگاه نخواهیم توانست مسلمان وار زندگی کرد، لذا نظام مقدس جمهوری اسلامی بعنوان هدیه و نعمت گرانبهای الهی است که در روز غدیر خم خدا وعده آن را داده بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد