بدون نظر
 
مدیر بنیاد مسکن تربت حیدریه:
طرح هادی در ۳۶ درصد از روستاهای تربت حیدریه اجرا شده است
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت حیدریه گفت: طرح هادی روستائی در 44 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان با شاخص 36 درصد عملیاتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، اصغر کوهسرخی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: برای 121 روستای بالای 20 خانوار  تربت حیدریه طرح هادی تهیه  شده که تاکنون این طرح برای 104 روستا تصویب و تا پایان امسال نیز تمامی روستاهای این شهرستان از طرح مطالعاتی هادی برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به جمعیت 33 درصدی ساکن در روستاها افزود: حدود 70 هزار نفر از جمعیت شهرستان تربت حیدریه ساکن در روستاها هستند که با توجه به اهتمام دولت به روستائیان و سرمایه گذاری در روستاها شاهد مهاجرت معکوس شهر به روستا هستیم.

کوهسرخی بیان کرد: در سال گذشته 12 طرح هادی و دو خانه عالم با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در روستاهای تربت حیدریه عملیاتی شد.

مدیر بنیاد مسکن تربت حیدریه با اشاره به صدور 1060 فقره سند مالکیت روستائی در سال گذشته  افزود: در مجموع 7811جلد سند مالکیت روستائی با همکاری اداره ثبت اسناد صادر و تحویل روستائیان شده که از این حیث رتبه برتر استان را در سال گذشته کسب کردیم.

وی سومین حوزه کاری این نهاد را تملک و واگذاری اراضی مسکن به روستائیان عنوان کرد و گفت: در راستای تامین مسکن برای فاقدین مسکن در روستاها و همچنین جلوگیری از تخریب اراضی زراعی، در سال گذشته و در 16 روستا 50 هکتار زمین از منابع طبیعی تملک شد که پس از تفکیک، به فاقدین مسکن در روستاها تحویل خواهد شد.

کوهسرخی اظهار کرد: در سال گذشته 189 فقره وام 150 میلیون ریالی با کارمزد 5 درصد و 190 فقره تسهیلات قرض الحسنه 20 میلیون ریالی  در اختیار روستائیان قرار گرفت.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت حیدریه به حساب 100 امام راحل اشاره و خاطر نشان کرد: چناچه خیری در روستاها با پروژه ای تعریف شده جذب شود و متقاضی نیز دارای شرایط باشد، این نهاد سازه 60 متری به ارزش 55 میلیون ریال  را بصورت رایگان و همچنین تسهیلات 150 میلیون ریالی را در اختیار آنان قرار می دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور